Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 18:08

Αφού έχουμε πάρει του αδερφού μου από iStorm, τα στήνουμε παράλληλα και μου σφυράει ότι έχει θέμα. 

Στην κάμερα η οθόνη έδειχνε τα πάντα με μπλε φίλτρο. Ξενέρα. 

Αμέσως έφυγε στο River West στο iStorm, μου είπε ότι μιλούσαν κάνα 20λεπτο με iSquare, αναγνώρισαν το πρόβλημα το οποίο δεν ήταν το μοναδικό αλλά είχε άλλα δύο σημαντικά θέματα. Το ένα ήταν η απόχρωση της οθόνης, το οποίο ναι μεν το παραδέχτηκαν και αυτό αλλά του είπαν ότι αν ερχόταν για αντικατάσταση για αυτό, θα τον έδιωχναν. Το άλλο ήταν ότι η συσκευή έκαιγε. Κυριολεκτικά κάναμε τα κατεβάσματα των εφαρμογών παράλληλα και η συσκευή του ήταν πολύ ζεστή. Το παρατήρησαν και αυτό. Αλλά το σημαντικότερο ήταν το θέμα με την κάμερα. 

 

Του είπαν ότι κανονικά η διαδικασία που ακολουθούν, είναι να πάει στο service και από εκεί να βγει πόρισμα. Αλλά επειδή την είχε πάρει πριν από 3 ώρες και ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ υπήρχε μια ίδια από ακύρωση προπαραγγελίας, του έκαναν αντικατάσταση με ζελατινάτη. Αλλά αν είναι δυνατόν.... Τότε τι DOA υπάρχει ρε παιδιά; 

 

Τέλος πάντων, επεισοδιακή η μέρα χθες (να ήταν αυτά τα προβλήματά μας...). 

Μεσα στην ατυχία του στάθηκε τυχερός. Κανονικά όμως αυτά μια σοβαρή εταιρεία δεν τα αφήνει στην τύχη !!Επειδή είμαι στο χώρο των οικιακών ηλεκτρικων συσκευων εγώ πλυντήριο-ψυγείο με πρόβλημα κτλ δεν αφήνω στον πελάτη !! Κατευθείαν με τον πωλητη όχι το σερβις και εντολή για αντικατάσταση.Μόνο στις τηλεοράσεις μας παιδευουν αλλά και εκεί σε μηχάνημα ωρων δεν το συζηταμε!! Υπόψιν ότι doa δε δίνουν όλοι. Και εγώ πέρασα λαχτάρα χθες αλλά ήταν πιο απλό από το δικό σας. Όλα καλά..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/09/2018 - 19:59

https://www.dropbox....mage 5.jpg?dl=0

Ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται, φωτό σύγκρισης Xs Max και Χ. Πραγματικές συνθήκες, native εφαρμογή απείραχτες και οι δυο. Υπάρχει μια διαφορά, αλλά σίγουρα όχι σε βαθμό που να δικαιολογεί αναβάθμιση από Χ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#138   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 29/09/2018 - 20:07

https://www.dropbox....mage 5.jpg?dl=0

Ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται, φωτό σύγκρισης Xs Max και Χ. Πραγματικές συνθήκες, native εφαρμογή απείραχτες και οι δυο. Υπάρχει μια διαφορά, αλλά σίγουρα όχι σε βαθμό που να δικαιολογεί αναβάθμιση από Χ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν ξέρω ποια φωτογραφία είναι τραβηγμένη από ποιο κινητό, αλλά η διαφορά τους είναι εμφανέστατη και η αριστερή φωτογραφία είναι πολύ πολύ καλύτερη..


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 29/09/2018 - 20:17


#139   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/09/2018 - 20:08

Σωστά κατάλαβες φίλε μου, υπάρχει διαφορά, Xs Max στα αριστερά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#140   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/09/2018 - 20:13

Οντως πολυ καλυτερη

crop απο τη φωτο του Κυριακου διπλα-διπλα

Ευχαριστουμε!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 29/09/2018 - 20:17


#141   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 20:46

Υπάρχει διαφορά ειδικά στον ουρανό, αλλα νομίζω όπως και να έχει είναι πίσω από τον ανταγωνισμό με άλλες συσκευές


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#142   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 21:05

Εμενα με το νεο xs max στο σπιτι μου ενω ειχα 4 γραμμες στο 4g με το Χ τωρα εχω μια γραμμη και παιζει αλλαγη σε 3g. Τι παιζεται;

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 29/09/2018 - 21:06


#143   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/09/2018 - 21:13

Είναι κλειστός φίλε. Πριν λίγο μίλησα και με τον αδερφό μου, στην αρχή είπε ότι δεν του κάνει, αλλά την ψιλιάστηκε και το γύρισε σε airplane mode γιατί του έρχονταν ειδοποιήσεις, το άφησε κάνα 5 λεπτο και του το κάνει και εκείνου.
Χθες πήρα εγώ XS Max 64GB Silver από Media Markt και εκείνος από iStorm πήρε το XS Max 64GB Space Grey.

Ανοιχτος πρέπει να είναι για να ξεκινάει η φόρτιση σε κλειδωμένη οθόνη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#144   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 21:28

Εμενα με το νεο xs max στο σπιτι μου ενω ειχα 4 γραμμες στο 4g με το Χ τωρα εχω μια γραμμη και παιζει αλλαγη σε 3g. Τι παιζεται;


Δυστυχώς είσαι ένας από αυτούς που έχουν παρόμοιο πρόβλημα.. Υπάρχει θέμα σε αρκετές συσκευές ας ελπίσουμε να λυθεί στο μέλλον


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#145   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:00

Παρατηρησα το εξης οσον αφορα την φορτιση σε Max. Οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και εχει μεινει ανενεργο για 1-2 λεπτα, οταν το συνδεω για φορτιση δεν αναβει η οθονη ουτε κανει ηχο. Οταν το ξεκλειδωσω κανει τον ηχο σαν να ξεκινα εκεινη τη στιγμη.

Οταν ομως το αφησα για μερικα λεπτα συνδεδεμενο ενω δεν ειχε δωσει ενδειξη οτι φορτιζει, η μπαταρια φορτιζε σε αυτο το διαστημα κανονικα.

Μπορει να το δοκιμασει και αλλος αυτο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#146   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:10

Υπάρχει διαφορά ειδικά στον ουρανό, αλλα νομίζω όπως και να έχει είναι πίσω από τον ανταγωνισμό με άλλες συσκευές


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

μαλλον μπροστα θες να πεις....αν μιλας μονο για συνθηκες χαμηλου φωτισμου τουτεστιν για το 10% των φωτο που βγαζουμε, ισως καποια να αποδιδουν κατα τι καλυτερα σε ορισμενες μονο ληψεις .Οσο για κανονικες φωτο δηλ υπο ΚΣ συνθηκες μαλλον ειναι τοπ



#147   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:13

Υπό κανονικές συνθήκες μπορεί να είναι τοπ (τουλάχιστον έτσι ελπίζω) αλλα κακά τα ψέματα και κινητά των 300€ πλέον καταπληκτικές φωτογραφίες βγάζουν τη μέρα... Το θέμα και αυτό που ανέφερα είναι υπό δύσκολες συνθήκες και κυρίως βράδυ.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#148   TAKIS6

TAKIS6

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Twitter:@takis6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:takis6

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:19

Παρατηρησα το εξης οσον αφορα την φορτιση σε Max. Οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και εχει μεινει ανενεργο για 1-2 λεπτα, οταν το συνδεω για φορτιση δεν αναβει η οθονη ουτε κανει ηχο. Οταν το ξεκλειδωσω κανει τον ηχο σαν να ξεκινα εκεινη τη στιγμη.

Οταν ομως το αφησα για μερικα λεπτα συνδεδεμενο ενω δεν ειχε δωσει ενδειξη οτι φορτιζει, η μπαταρια φορτιζε σε αυτο το διαστημα κανονικα.

Μπορει να το δοκιμασει και αλλος αυτο;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Παιδιά καλησπέρα. Μόλις είδα ένα βίντεο στο YouTube γιαυτο το πράγμα. Δεν έχω παραλάβει ακόμη αλλά προβληματίστηκα. Λένε για chargegate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#149   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:19

Υπό κανονικές συνθήκες μπορεί να είναι τοπ (τουλάχιστον έτσι ελπίζω) αλλα κακά τα ψέματα και κινητά των 300€ πλέον καταπληκτικές φωτογραφίες βγάζουν τη μέρα... Το θέμα και αυτό που ανέφερα είναι υπό δύσκολες συνθήκες και κυρίως βράδυ.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

δεν ειναι ετσι, ουτε των 300 βγαζουν εφαμιλλες ουτε ο ανταγωνισμος προσφερει κατι τοσο πια καλυτερο σε βραδυνες ληψεις.Τα εχουμε πει εκατο χιλιαδες φορες. Στις οθονες των κινητων οι φωτο που βγαζουμε μπορει να φαινονται καλες, η πραγματικοτητα ομως ειναι πολυ διαφορετικη.

Δεν βγαζουν πουθενα αυτες οι συζητησεις εν τελει, οτι ψωνισαμε ψωνισαμε.Ας προσεχαμε :D  και ας τα χαρουμε



#150   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2018 - 22:53

Απο 4s σε xs (ή x),πως τη βλεπετε να ειναι αλλαγη?(δεν κρυβω οτι μου φαινετε τεραστιο αλλα η αλλαγη χρηζει...και οι εξελιξεις προς no bezels οδηγουντε για τα επομενα χρονια.)

Το οτι ακουγιετε οτι το x το εχει καταργησει,αυτο τι σημαινει?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες