Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:25

Και μια δίπλα στο 8 Plus μετά το restore from backup:

Σαφώς καλύτερα τα χρώματα στο Xs!

Καλορίζικο!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:29

Ναι συγνώμη πιο θερμά μου φαίνονται. Πχ ενώ το πρόσωπο μου φαίνεται πιο φυσικό, αντίθετα τα μαλλιά μου βγάζουν μια κιτρινιλα
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ισχύει, ήμουν και σε κίτρινη πηγή φωτός γιατί σήμερα με τον καιρό έχουμε σκοτάδι :P Σε daylight τώρα που είμαι εκτός σπιτιού δεν είναι τόσο κίτρινο.
Να τονίσω ότι και στις δύο συσκευές ήταν ενεργό το True Tone.
Στο 8 Plus όχι μόνο δε με ενόχλησε και δεν το έκλεισα ποτέ, ίσα-ίσα που μου φαινόταν πολύ ξεκούραστο και ήταν από τα μεγάλα και απρόσμενα + σε σχέση με το 7 Plus .
Στο Max μπορεί και να το απενεργοποιήσω μόνιμα όπως το κόβω.

#18   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:31

Σαφώς καλύτερα τα χρώματα στο Xs!
Καλορίζικο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!

#19   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:38

Ισχύει, ήμουν και σε κίτρινη πηγή φωτός γιατί σήμερα με τον καιρό έχουμε σκοτάδι :P Σε daylight τώρα που είμαι εκτός σπιτιού δεν είναι τόσο κίτρινο.
Να τονίσω ότι και στις δύο συσκευές ήταν ενεργό το True Tone.
Στο 8 Plus όχι μόνο δε με ενόχλησε και δεν το έκλεισα ποτέ, ίσα-ίσα που μου φαινόταν πολύ ξεκούραστο και ήταν από τα μεγάλα και απρόσμενα + σε σχέση με το 7 Plus .
Στο Max μπορεί και να το απενεργοποιήσω μόνιμα όπως το κόβω.

Ακριβως την ιδια εμπειρια εχω και εγω ... Ενθουσιασμενος με το True Tone στις LCD αλλα το εχω μονιμως κλειστο στο Χ (ακομη και κλειστο τα χρωματα δεν με πειθουν) O(f...ing)LED !!! Συνηθιζεται παντως ...

Δεν ειχα σκοπο να αναβαθμισω φετος αλλα η φωτο που ανεβασες πιο πανω εκανε ζημια ... Λογω μεγεθους οθονης και μονο !!

 

Με υγεία !!



#20   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:39

Ισχύει, ήμουν και σε κίτρινη πηγή φωτός γιατί σήμερα με τον καιρό έχουμε σκοτάδι :P Σε daylight τώρα που είμαι εκτός σπιτιού δεν είναι τόσο κίτρινο.
Να τονίσω ότι και στις δύο συσκευές ήταν ενεργό το True Tone.
Στο 8 Plus όχι μόνο δε με ενόχλησε και δεν το έκλεισα ποτέ, ίσα-ίσα που μου φαινόταν πολύ ξεκούραστο και ήταν από τα μεγάλα και απρόσμενα + σε σχέση με το 7 Plus .
Στο Max μπορεί και να το απενεργοποιήσω μόνιμα όπως το κόβω.


Ακριβώς έτσι και εγώ με το 8 plus και το True Tone.
Το άφησα on από την αρχή και όταν μετά από λίγο καιρό παίζοντας το έβαλα off στράβωσα.

Καλοδουλευτο !!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:54

Ακριβως την ιδια εμπειρια εχω και εγω ... Ενθουσιασμενος με το True Tone στις LCD αλλα το εχω μονιμως κλειστο στο Χ (ακομη και κλειστο τα χρωματα δεν με πειθουν) O(f...ing)LED !!! Συνηθιζεται παντως ...
Δεν ειχα σκοπο να αναβαθμισω φετος αλλα η φωτο που ανεβασες πιο πανω εκανε ζημια ... Λογω μεγεθους οθονης και μονο !!
 
Με υγεία !!

Αυτό ακριβώς, με τα χρώματα δεν έχω πειστεί καθόλου και δεν ήμουν και προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο αφού όλους αυτούς τους μήνες άκουγα το ακριβώς αντίθετο, δηλαδή πόσο ποιοτικά ανώτερη είναι η οθόνη του X. Φαντάσου τώρα να περιμένεις να δεις κάτι wow και τελικά να βλέπεις κάτι κατώτερο (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια).

Αυτό που ευτυχώς σώζει την κατάσταση είναι η τεράστια οθόνη που πραγματικά χαίρεσαι να τη βλέπεις και εννοείται δε μετανιώνω που αναβάθμισα, όπως λες κι εσύ θα συνηθίσω...

Σ´ευχαριστώ πολύ και με το καλό να το πάρεις κι εσύ :)

#22   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:00

Η δίκη μου πρώτη εντύπωση (προερχόμενος από το Χ) δεν είναι σίγουρα WOW. Τόσο real estate οθόνης δεν αξιοποιείται, ούτε καν από μια έξτρα σειρά εικονιδιων στο μενού. Ακόμα επαναφορά κάνει, δεν είμαι σίγουρος ότι μετάνιωσα, αλλά την αλλαγή από το 5s στο 6 plus δεν την ένιωσα (εντάξει, εκεί η διαφορά ήταν τεράστια, αλλά είχα δυστυχώς μεγάλες βλέψεις και για αυτό). Απλά όλα είναι λίγο μεγαλύτερα, 42 χρόνων είναι, αλλά ευτυχώς η πρεσβυωπία δε με εχει επισκεφθεί ακόμα, όποτε θα ήθελα περισσότερο χώρο αξιοποιήσιμο με μικρότερα στοιχεια(και οποίος θέλει να μπορεί να το αλλάξει). Ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί το restore, απλά αναφέρω πρώτη εντύπωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:03

Η δίκη μου πρώτη εντύπωση (προερχόμενος από το Χ) δεν είναι σίγουρα WOW. Τόσο real estate οθόνης δεν αξιοποιείται, ούτε καν από μια έξτρα σειρά εικονιδιων στο μενού. Ακόμα επαναφορά κάνει, δεν είμαι σίγουρος ότι μετάνιωσα, αλλά την αλλαγή από το 5s στο 6 plus δεν την ένιωσα (εντάξει, εκεί η διαφορά ήταν τεράστια, αλλά είχα δυστυχώς μεγάλες βλέψεις και για αυτό). Απλά όλα είναι λίγο μεγαλύτερα, 42 χρόνων είναι, αλλά ευτυχώς η πρεσβυωπία δε με εχει επισκεφθεί ακόμα, όποτε θα ήθελα περισσότερο χώρο αξιοποιήσιμο με μικρότερα στοιχεια(και οποίος θέλει να μπορεί να το αλλάξει). Ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί το restore, απλά αναφέρω πρώτη εντύπωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πιστεύω κι εγώ ότι θέλει φινίρισμα το λειτουργικό, ελπίζω ότι δεν έχει φτάσει στην τελική του μορφή.
Κι εμένα μου έχει δοθεί η ίδια εντύπωση και κάνει ακόμα πιο μπαμ στο πληκτρολόγιο.
Θεωρώ πως θα πειραματιστούν κι άλλο.
Περιμένω να δω και οι εφαρμογές τρίτων πώς θα διαχειριστούν τον έξτρα διαθέσιμο χώρο γιατί ακόμα δεν έχει αναβαθμιστεί καμία.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/09/2018 - 14:05


#24   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:05

Το θέμα με την κίτρινη οθόνη είναι γνωστό απο εποχής 7. 

general- accessibility- display accommodations- color filter- color tint- hue 

 

Εγώ μια άλλη ερώτηση θέλω να κάνω, τα ελληνικά iPhone έχουν esim, αν και είπαν πως με update θα ενεργοποιηθεί η σχετική ρύθμιση?



#25   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:29

Το θέμα με την κίτρινη οθόνη είναι γνωστό απο εποχής 7. 

general- accessibility- display accommodations- color filter- color tint- hue 

 

...

Καμμια σχέση !!



#26   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2018 - 14:32

Καμμια σχέση !!

Δεν αναφέρομαι στο true tone που αλλάζει την οθόνη ανάλογα με το περιβάλλον σου, αλλά για το πως θα έχεις μόνιμα τα λευκά στο επίπεδο των λευκών και όχι των κίτρινων.



#27   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 15:24

Παρατηρώ λοιπόν εδώ που είμαι ότι έχω πολύ κακό σήμα (1-2 γραμμές) ενώ της μητέρας μου το 6s Plus έχει 4. Άμα βάλω airplane mode και το ξανανοίξω επανέρχεται με full σήμα αλλά λίγο αργότερα ξαναπέφτει. Καλή αρχή κάναμε :P



#28   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 15:28

Με ξενέρωσες με το σήμα.. Αν είναι και θέμα hardware κλάφτα Χαράλαμπε... Θα περιμένω ένα διάστημα λοιπόν για το πως θα κινηθεί το πράγμα και θα πράξω ανάλογα. Κρίμα πάντως, μια το σήμα μια τα χρώματα δεν το περίμενα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#29   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 15:34

Με ξενέρωσες με το σήμα.. Αν είναι και θέμα hardware κλάφτα Χαράλαμπε... Θα περιμένω ένα διάστημα λοιπόν για το πως θα κινηθεί το πράγμα και θα πράξω ανάλογα. Κρίμα πάντως, μια το σήμα μια τα χρώματα δεν το περίμενα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ας ελπίσουμε να λυθεί σε μελλοντική αναβάθμιση, κάτι αντίστοιχο έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν...



#30   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 15:56

Εμένα το σήμα όπως ήταν είναι.δεν γράφω προς το παρών γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα με τις επαφές.εχω όλες μου τις επαφές στο μακ και στο ιπαντ,και στο κινητό μου λείπουν.ειπα να κάνω ένα set up as new,αλλά με βλέπω να κάνω επαναφορά από το σύννεφο.
Προς το παρών φοβερή οθόνη,το μέγεθος δεν με χαλάει προερχόμενος από x,αλλά κάτοχος όλων το plus.
I storm τελικά η ασφάλεια σήμερα είχε 59,00 και από Δευτέρα θα πάει στα 79,00 μου είπαν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες