Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1246   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 08/11/2018 - 17:27

Και φυσικά μιλάμε για νέο σχεδιασμό μιας και δεν θα έχεις πλέον κουμπί, είναι και το notch γενικά αν δεν έχεις θέμα με αυτά προχωράς


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1247   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/11/2018 - 17:50

Το 7 plus το έχω ένα χρόνο με 90% μπαταρία..κι ένα λίγο οφ τοπικ..ποσό πιάνει αν το πουλήσω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1248   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 08/11/2018 - 18:20

Στο Skroutz το 32 πάει κανα 500ρικο...Όποτε κάπου το ρίχνεις λίγο.
Μην σε απασχολεί τόσο η μπαταρία δεν έχουν και απίστευτες διάφορες ακόμη και στην ταχύτητα οκ καινούργιος επεξεργάστης κτλ αλλα ίσως στην καθημερινότητα σου αν δεν είσαι κανένας ψειρας δεν θα δεις τρελλές διάφορες. Έπειτα βέβαια έχει καλύτερη κάμερα το xs (εστιάσεις μόνο στην ταχύτητα και μπαταρία)



Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1249   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/11/2018 - 18:20

Το 7 plus το έχω ένα χρόνο με 90% μπαταρία..κι ένα λίγο οφ τοπικ..ποσό πιάνει αν το πουλήσω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανάλογα την κατάσταση της συσκευής πάει και η μεταπώληση. Η μπαταρία σου πολύ πεσμένη θα την πήγαινα για αλλαγή με την προσφορά που ισχύει στα 40 ευρώ. Εκτός αν δεν ισχύει για plus

#1250   pens

pens

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2018 - 19:35

Όπως κάθε χρόνο τετοιά εποχη το σχολιό μου για το νέο μοντελό.

Αν είστε κάτοχος iphonex δέν αξίζει η αναβάθμιση, Οι διαφορές που παρατήρησα (ώς μέσος χρήστης) είναι αναπαίσθητες.

Μπαταρία : Μίκρη διαφορά

Ταχύτητα: Μικρή διαφορά

Οθόνη: Μικρή διαφορά



#1251   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2018 - 19:39

Το 7 plus το έχω ένα χρόνο με 90% μπαταρία..κι ένα λίγο οφ τοπικ..ποσό πιάνει αν το πουλήσω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από το 7 plus είχα πάει στο Χ . Η μετάβαση δεν με ενόχλησε σε κάτι και ιδιαίτερα ως προς το μέγεθος αφού το Χ έμπαινε σε τσέπη πιο άνετα. Μου φαίνονταν πιο γρήγορο στη χρήση εξαιτίας των gestures και δεν είχα θέμα με την μπαταρία. Φέτος όμως που βγήκε το xs max αν και έλεγα ότι δε θα πάω , το πήρα day 1. Η μπαταρία του θηρίο, συνήθισα τα gestures και δεν μπορώ το κουμπί, το μέγεθος πολύ πιο χορταστικό και το face id πολύ πιο γρήγορο πλέον. Στα λέω αυτά γιατί δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε Χ (φέτος σε xs ) αν υπήρχε από την αρχή το max . Αξίζει να το δεις . Υπάρχει επίσης διαφορά στην κάμερα ειδικά αν ασχολείσαι και φυσικά θα πάρεις περισσότερες αναβαθμίσεις στο μέλλον με το xs/xs max σε σχέση με το plus..

To 7 plus 256gb το πούλησα 500 ευρώ και η μπαταρία μου ήταν στο 92% μετά από 2 σχεδόν χρόνια χρήσης..



#1252   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/11/2018 - 16:33

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις..Τελικά παμε για Xs max ,ούτως η αλλως μικρή η διαφορά(88€ με αγορά με τιμολόγιο)από το xs..όποτε στην αναμονή από κοτσοβολο γιατί δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο..Και όσο για το 7 plus,δωράκι στον father...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1253   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 09/11/2018 - 18:52

Καλησπέρα, ξέρετε αν παίζει καμία μικροεκπτωση στην αγορα λιανικής; Φίλος μου είπε ότι σε γνωστό καταστημα (να μην αναφέρω αλλά είναι ένα από τα τρία μεγάλα) του κάνουν 60€ στη τιμη του max 256. Δεν είναι τόσο το ποσό που στα 1539 φαντάζει πολύ μικρό, αλλά αν μπαίνουν στη διαδικασία εκπτώσεων για να πουλήσουν. Ή μήπως παίζει τίποτα άλλο. Λέτε να έχει θέμα η συσκευή ; Να είναι από επιστροφή ή ξανά φτιαγμένη ; Υπερβολικό αλλά απίθανο ;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1254   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2018 - 19:28

Ανάλογα τον υπεύθυνο που θα πέσεις και ανάλογα στο προϊόν.εγω στον κοτσο είχα πετύχει πολύ καλύτερη τιμή για κάτι ip κάμερες που είχα πάρει,όπως επισης σε ένα Fenix ρολοι από πλαίσιο.
Μην φανταστείς κάτι τρελό αλλά κάτι καλύτερο από τις αναγραφόμενες τιμές.παιζει βέβαια ρόλο και το αν είσαι πελάτης των συγκεκριμένων καταστημάτων.
Στα iphone είναι ποιο δύσκολο γιατί έχουν πολύ μικρο ποσοστό κέρδους,και έχουν αυστηρή γραμμή.

#1255   Phaethon77

Phaethon77

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2018 - 12:21

Καμία :)


Νίκο δική σου προτίμηση?

#1256   msgant

msgant

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/11/2018 - 14:25

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Διαβάζω τόσες εβδομάδας το topic και θέλω να πω ότι ως κάτοχος iPhone από το 3GS έως και το Xs Max σήμερα ευτυχώς (πείτε το θέμα τύχης ή απλά ότι δεν υπάρχουν προβλήματα σε τέτοια έκταση και υστερία που αναφέρονται όλοι) δεν έχω διαπιστώσει κανένα πρόβλημα ακόμα και με το antenna gate που είχε επηρεάσει πολλούς χρήστες σε όλο τον κόσμο τότε.
Στο προκείμενο, ως κάτοχος iPhone Xs Max Gold 256 από την 1η μέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα και από το κασταστημα iStorm Γλυφαδας έχω να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όλα! Η μετάβαση έγινε από το iPhone X. Μην επαναλάβω τα ίδια για την απίστευτη οθόνη, απίστευτα γρήγορη απόκριση κτλ κτλ. Είναι ένα κόσμημα εμφανισιακά και λειτουργικά!!!
Αλλά θα εστιάσω στο ότι κατά την δίκη μου άποψη είναι τουλάχιστον χαζό κάποιος να περιμένει τη δεύτερη, τριτη, τέταρτη, κοκ παρτίδα για να μην έχει δήθεν κάποιο πρόβλημα hardware. Καμμία σχέση, εδώ και 8 χρόνια πάντα παραλαμβάνω πρώτες παρτίδες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο hardware πρόβλημα. Ακόμα και στο Xs Max που όντως υπήρχε το πρόβλημα ότι όταν το συνδέεις με φορτιστή δεν άναβε η οθόνη λύθηκε με το 12.01. Αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας, μόλις διάβασα ότι είναι θέμα software και λύνεται είπα οκ...
Αυτό που εν κατακλείδι θέλω να πω είναι ότι πληρώνουμε τόσα λεφτά για να υπάρχει η απόλυτη υποστήριξη από την Apple λειτουργικά και υλικά. Εχω διαβάσει απόψεις εδώ μέσα του στυλ: και αν το πάρω και είναι ελαττωματικό, και αν χαλάσει? και αν αν αν....!. Καλά πάρτε το πρώτα εσείς που τα λέτε και τα αν θα τα δείτε στη λειτουργία η οποία σας βεβαιώ θα είναι άψογη γιατί πληρώνεται 1500€ απλά!. Όποτε απολαύστε το τηλέφωνο σας και χαρείτε το!!! Και τα λέω όλα αυτά όντας ψειρας αλλά η ζωή είναι πολύ μικρή για να καθόμαστε να ασχολούμαστε με υποθετικά σενάρια :)

#1257   GVA

GVA

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2018 - 11:35

Έχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με τη σύνδεση των AirPods με XS Max; Συγκεκριμένα ενώ κάνω τη σύνδεση και δουλεύουν κανονικά, μετά από λίγη ώρα τη χάνουν και πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να τα συνδέσω απ’την αρχή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1258   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2018 - 12:23

Έχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με τη σύνδεση των AirPods με XS Max; Συγκεκριμένα ενώ κάνω τη σύνδεση και δουλεύουν κανονικά, μετά από λίγη ώρα τη χάνουν και πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να τα συνδέσω απ’την αρχή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Εμενα κανει το αλλο.....αργουν να συνδεθουν απο τι στιγμη που θα τα βαλω στα αυτια μου...μπορει να χρειαστη να τα βαλω να βγαλω και να τα ξαναβαλω κανα δυο τρεις φορες μεχρι να κανουν το χαρακτηριστικο ηχο συνδεσεις. Αλλα μετα δεν αποσυνδεονται! Σε Xs max φυσικα


Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 13/11/2018 - 12:24


#1259   GVA

GVA

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2018 - 12:33

Εμενα κανει το αλλο.....αργουν να συνδεθουν απο τι στιγμη που θα τα βαλω στα αυτια μου...μπορει να χρειαστη να τα βαλω να βγαλω και να τα ξαναβαλω κανα δυο τρεις φορες μεχρι να κανουν το χαρακτηριστικο ηχο συνδεσεις. Αλλα μετα δεν αποσυνδεονται! Σε Xs max φυσικα

Έκανα τελικά reset στα airpods και διορθώθηκε. Ίσως βοηθήσει κι εσένα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1260   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2018 - 14:48

Έκανα τελικά reset στα airpods και διορθώθηκε. Ίσως βοηθήσει κι εσένα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πως κανεις reset στα Airpods?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες