Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1366   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2018 - 14:11

Ακριβος. Το 2ο ετος ειναι υποχρεωση του πωλητη. Το κακο ειναι πως ενω εχουν περασει χρονια, μυαλο δε βαζουν, και ειτε θελουν να τη σκαπουλαρουν ειτε να κοροιδεψουν οσους δε γνωριζουν τε δικαιωματα τους. Καλο χρυσο το σκρουτζ, αλλα για 10-20€ διαφορα καλο ειναι να επιλεξετε καποιο καταστημα οπου δε θα εχετε προβληματα με το after sale service τους, ειτε αυτο λεγετε DOA ειτε να μη χρειαζεται να μπλεκεις συνηγορο του καταναλωτη για να διεκδικεις τα αυτονοητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1367   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2018 - 14:30

Μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνο με PM αν δεν σου είναι κόπος.
Το κατάστημα που το πήρα μου έδωσε το τηλέφωνο της Infoquest πάντως.

00800 4414 5417
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1368   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/11/2018 - 14:38

Ακριβος. Το 2ο ετος ειναι υποχρεωση του πωλητη. Το κακο ειναι πως ενω εχουν περασει χρονια, μυαλο δε βαζουν, και ειτε θελουν να τη σκαπουλαρουν ειτε να κοροιδεψουν οσους δε γνωριζουν τε δικαιωματα τους. Καλο χρυσο το σκρουτζ, αλλα για 10-20€ διαφορα καλο ειναι να επιλεξετε καποιο καταστημα οπου δε θα εχετε προβληματα με το after sale service τους, ειτε αυτο λεγετε DOA ειτε να μη χρειαζεται να μπλεκεις συνηγορο του καταναλωτη για να διεκδικεις τα αυτονοητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα η διαφορα ειναι τρομακτικη. Εχει 1350 σε αλυσιδες και 1020 στο bestprice. Οποτε δεν τιθεται επιλογη νομιζω... 
Για applecare αξιζει κατι η δεν αξιζει να συζητηθει καν; 



#1369   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2018 - 14:43

Δε σου μιλαω για τις μεγαλες αλυσιδες. Μιλαω για τα σκρουτζομαγαζα. Δεν ειναι ολοι ιδιοι. Υπαρχουν και επαγγελματιες αναμεσα τους που προσφερουν ολα οσα σου ειπα. Προφανως θελει ψαξιμο και να διαβασεις κριτικες οσον αφορα ιδιαιτερα το after sales service.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1370   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2018 - 15:12

μηπως εχεις ενεργοποιημενο το true tone και ειναι κιτρινη η οθονη;

Οχι με  απενεργοποιημενο αυτο, γραφω οτι γραφω,καλα με αυτο ενεργοποιημενο κυριολεκτικα δεν παλευετε.
 



#1371   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 18/11/2018 - 16:12

Οχι με απενεργοποιημενο αυτο, γραφω οτι γραφω,καλα με αυτο ενεργοποιημενο κυριολεκτικα δεν παλευετε.


Λέω τώρα μήπως κατά λάθος έχεις ενεργοποιημένο το night shift;
Πλάκα πλάκα με night shift και True Tone ταυτόχρονα νομίζεις ότι έχει θέμα η οθόνη..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1372   lefkas

lefkas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2018 - 21:56

Παιδια καλησπερα στο forum και απο μενα,,,πιστευω ειμαι off topik αλλα θελω τη βοηθεια σας!! 3 μερες πριν αγορασα το sx-max 64 giga απο κοτσο, και εχω σοβαρο προβλημα,με εισερχομενη κληση.Οταν με καλουν ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος, με συνεπεια να χανω κλησης ενω εχω φουλ ενταση,,,αντιθετα οταν δοκιμαζω τους ηχους ποιον να βαλω ειναι τοσο δυνατα που χαμηλωνω την ενταση,,πιθανον να παιζει τιποτα με το ηχειο ,,,,, εχω δοκιμασει ολους τους διακοπτες ανοικτους - κλειστους αλλα δυστηχως τιποτα!!! παιρνει καποια θεραπεια η κατευθειαν πισω στον κοτσο!!!! 12.1 ios

 

     Ευχαριστω εκ των προτερων. :(


Τελευταία επεξεργασία από: lefkas, 19/11/2018 - 22:05


#1373   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/11/2018 - 22:02

Παιδια καλησπερα στο forum και απο μενα,,,πιστευω ειμαι off topik αλλα θελω τη βοηθεια σας!! 3 μερες πριν αγορασα το sx-max 64 giga απο κοτσο, και εχω σοβαρο προβλημα,με εισερχομενη κληση.Οταν με καλουν ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος, με συνεπεια να χανω κλησης ενω εχω φουλ ενταση,,,αντιθετα οταν δοκιμαζω τους ηχους ποιον να βαλω ειναι τοσο δυνατα που χαμηλωνω την ενταση,,πιθανον να παιζει τιποτα με το ηχειο ,,,,, εχω δοκιμασει ολους τους διακοπτες ανοικτους - κλειστους αλλα δυστηχως τιποτα!!! παιρνει καποια θεραπεια η κατευθειαν πισω στον κοτσο!!!!

 

     Ευχαριστω εκ των προτερων. :(

Μήπως έχεις την ρύθμιση attention aware features ενεργοποιημένη?? αν ναι μόλις κοιτας το τηλ αυτόματα ο ήχος χαμηλώνει 



#1374   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/11/2018 - 22:03

Τσεκαρε επισης στις Ρυθμισεις->Ηχοι και Απτικα->Αλλαγη με κουμπια αν το εχεις ενεργοποιημενο και σε ποια ενταση.



#1375   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 19/11/2018 - 23:05

Έχω μπερδευτεί ,ποια είναι η πραγματική αυτονομία της ημέρας μέχρι το 50%; Του widget ή μέσα στις ρυθμίσεις 17466dec21ec5edf49a22ef3db1dd145.jpg5dd5b0388eee9f6596fb4a2d0d0dae46.jpg


Sent from my iPhone XS

#1376   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2018 - 23:24

Έχω μπερδευτεί ,ποια είναι η πραγματική αυτονομία της ημέρας μέχρι το 50%; Του widget ή μέσα στις ρυθμίσεις

δυστυχως καμμια.Μην ξανασχοληθεις με την μπουρδα



#1377   lefkas

lefkas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2018 - 23:55

Μήπως έχεις την ρύθμιση attention aware features ενεργοποιημένη?? αν ναι μόλις κοιτας το τηλ αυτόματα ο ήχος χαμηλώνει 

Φιλε Panosk212  σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση σου!!! Οντως ηταν ανεργοποιημενη αυτη η επιλογη,,,, και ολο το σκ εφαγα κολημα,περιπου 10 ωρες,,,αλλη μα@@@@και αυτη να κοιτας το τηλ και αν χαμηλωνει ο ηχος!!  τελος παντων ολα καλα!!! σε ευχαριστω και παλι.



#1378   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/11/2018 - 00:30

Φιλε Panosk212  σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση σου!!! Οντως ηταν ανεργοποιημενη αυτη η επιλογη,,,, και ολο το σκ εφαγα κολημα,περιπου 10 ωρες,,,αλλη μα@@@@και αυτη να κοιτας το τηλ και αν χαμηλωνει ο ηχος!!  τελος παντων ολα καλα!!! σε ευχαριστω και παλι.

Τίποτα να σαι καλα, χαίρομαι που ήταν αυτό κ βοηθησα.. 



#1379   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 20/11/2018 - 00:51

Φιλε Panosk212 σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση σου!!! Οντως ηταν ανεργοποιημενη αυτη η επιλογη,,,, και ολο το σκ εφαγα κολημα,περιπου 10 ωρες,,,αλλη μα@@@@και αυτη να κοιτας το τηλ και αν χαμηλωνει ο ηχος!! τελος παντων ολα καλα!!! σε ευχαριστω και παλι.


Υποτίθεται έχεις δει την κλήση και είσαι σε φάση να απαντήσεις η να την γειώσεις. Ε γιατί να συνεχίσει να χτυπάει; Έχει την πλάκα του και αυτό


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1380   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/11/2018 - 07:46

Σε ποιο μενού στις ρυθμισεις το βρίσκουμε αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 20/11/2018 - 07:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες