Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 24/11/2018 - 11:26

Και σε μένα το παρουσιάζει αυτό.
Θεωρώ ότι δεν είναι λάθος του λειτουργικού , αλλά κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιούμε στη καθημερινότητα , απλώς γυρνάει την γλώσσα στα αγγλικά.

Δεν έχω ανακαλύψει ποια εφαρμογή είναι αυτή. Το παρατηρώ όμως.

Έχω μια υποψία ότι κάτι κάνει το  watch.
Έχεις συνδεδεμενο ρολόι και εσυ ;




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ναι, έχω συνδεμένο το Apple Watch 1ης γενιάς.
Και τι μπορεί όμως να γυρίζει την γλώσσα από το ρολόι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/11/2018 - 11:33

Ναι, έχω συνδεμένο το Apple Watch 1ης γενιάς.
Και τι μπορεί όμως να γυρίζει την γλώσσα από το ρολόι;

Άκυρο προσπάθησα να το επαναλάβω τώρα και δεν το κάνει.  Κάτι άλλο είναι που του γυρνάει την γλώσσα στα αγγλικά ..... θα το παρατηρήσω ....



#1458   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 24/11/2018 - 11:39

Άκυρο προσπάθησα να το επαναλάβω τώρα και δεν το κάνει.  Κάτι άλλο είναι που του γυρνάει την γλώσσα στα αγγλικά ..... θα το παρατηρήσω ....

Εμένα μου φαίνεται για πρόβλημα λογισμικού ios γιατί όταν επιλέγεις τα Ελληνικά ως γλώσσα φωνητικής κλήσης δεν το παίρνει με την πρώτη την ρύθμιση αλλά πρέπει να την κάνεις και δεύτερη φορά για να την πάρει. Το ίδιο συμβαίνει σε όποια γλώσσα και αν δοκιμάσεις να αλλάξεις (πχ σε Γαλλικά) την φωνητική κλήση, δηλαδή θέλει πάντα δύο φορές να κάνεις την διαδικασία για να πάρει την ρύθμιση. Αυτό μου δείχνει πρόβλημα λογισμικού.



#1459   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2018 - 12:09

Απλά έτσι όπως το γράφουν:

Εγώ καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να το στείλουν infoquest να ελεγθεί όποτε στο ενδιάμεσο θα έχεις μείνει χωρίς κινητό κτλ κτλ.

Ναι. Καλώς ή κακώς αυτή είναι η λογική των Skroutz-ομάγαζων..

 

Τα στέλνουν για έλεγχο και κάνουν μετά αντ/σταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1460   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 24/11/2018 - 12:13

Ξέρουμε πως φτιάχνει;

Συνημμένα αρχεία



#1461   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/11/2018 - 12:15

Messenger?



#1462   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2018 - 13:41

θέλει αναβάθμιση για το max..



#1463   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2018 - 13:55

Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάλω το δάκτυλο στο πάνω μέρος της οθόνης όταν πχ είναι ανοιχτό στις “Ρύθμισης” και το κατεβάζω προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο δεν σκρολάρει.
Το ίδιο και όταν ανοίξω την εφαρμογή Facebook, από πάνω στην «Αναζήτηση» ή κάτω ενδιάμεσα από το αίτημα φιλίας, την καμπανίτσα ή το σημαιάκι με το δάκτυλο προς τα πάνω χωρίς να το σηκώσω από την οθόνη δεν σκρολάρει. Αν το σηκώσω είναι οκ. Επάνω στα εικονίδια πχ καμπανίτσα, σημαιάκι φωτίζονται και λειτουργούν οκ.
Το ίδιο και στην εφαρμογη Instagram με το δάκτυλο από πάνω που έχει το όνομα της εφαρμογής προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο από την οθόνη δεν σκρολάρει. Και από κάτω, ενδιάμεσα στο εικονίδιο σπιτάκι, αναζήτηση, προς πάνω με κολλητό το δάκτυλο δεν σκρολάρει. Στα εικονίδια επάνω, σπιτάκι, αναζήτηση λειτουργεί κανονικά. Ενώ όταν το κινήσω μια προς τα πάνω ή κάτω, κινείται κανονικά.
Επίσης μέσα στην εφαρμογή Facebook όταν σκρολάρει προς τα πάνω ή κάτω και κατεβάσω το δάκτυλο για να σταματήσω το σκρόλινγκ, κάποιες ελάχιστες φορές δεν σταματάει όταν το δάκτυλο πέσει επάνω σε φωτογραφία.
Όταν έχει πλαίσιο επάνω και κάτω στα app ή στο μενού κάνει αυτή την συμπεριφορά, αλλιώς οκ.
Πρόβλημα ή έτσι είναι η συμπεριφορά στα παραπάνω;
Είμαι σε iOS12.1 και XS Max.

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 24/11/2018 - 14:03


#1464   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2018 - 14:07

Για να πω την αλήθεια στις προηγούμενες εκδόσεις iOS12 δεν είχα αντιληφθεί κάτι τέτοιο στα παραπάνω.

#1465   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2018 - 14:56

Είχα πει πως δε θα έπαιρνα φέτος μιας και από το Χ δεν έβρισκα σημαντική αλλαγή.

Με ελάχιστο κόστος όμως λόγω συνθηκών, θα ήταν βλακεία να μην το αλλάξω.

Το μέγεθος δεν ενοχλεί αρχικά καθόλου. Καμία σχέση με την αλλαγή από 6 σε 7 plus. Μου φάνηκε άνετο στο μισάωρο.

Ωραία οθόνη, ταχύτητα να περισσεύει, ωραίο το φετινό silver (νομίζω είναι γκρι, πέρυσι ήταν πιο άσπρο) αλλά δεν ξέρω αν θα έδινα περισσότερα από τα 150€ που έδωσα.

#1466   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/11/2018 - 15:35

Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάλω το δάκτυλο στο πάνω μέρος της οθόνης όταν πχ είναι ανοιχτό στις “Ρύθμισης” και το κατεβάζω προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο δεν σκρολάρει.
Το ίδιο και όταν ανοίξω την εφαρμογή Facebook, από πάνω στην «Αναζήτηση» ή κάτω ενδιάμεσα από το αίτημα φιλίας, την καμπανίτσα ή το σημαιάκι με το δάκτυλο προς τα πάνω χωρίς να το σηκώσω από την οθόνη δεν σκρολάρει. Αν το σηκώσω είναι οκ. Επάνω στα εικονίδια πχ καμπανίτσα, σημαιάκι φωτίζονται και λειτουργούν οκ.
Το ίδιο και στην εφαρμογη Instagram με το δάκτυλο από πάνω που έχει το όνομα της εφαρμογής προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο από την οθόνη δεν σκρολάρει. Και από κάτω, ενδιάμεσα στο εικονίδιο σπιτάκι, αναζήτηση, προς πάνω με κολλητό το δάκτυλο δεν σκρολάρει. Στα εικονίδια επάνω, σπιτάκι, αναζήτηση λειτουργεί κανονικά. Ενώ όταν το κινήσω μια προς τα πάνω ή κάτω, κινείται κανονικά.
Επίσης μέσα στην εφαρμογή Facebook όταν σκρολάρει προς τα πάνω ή κάτω και κατεβάσω το δάκτυλο για να σταματήσω το σκρόλινγκ, κάποιες ελάχιστες φορές δεν σταματάει όταν το δάκτυλο πέσει επάνω σε φωτογραφία.
Όταν έχει πλαίσιο επάνω και κάτω στα app ή στο μενού κάνει αυτή την συμπεριφορά, αλλιώς οκ.
Πρόβλημα ή έτσι είναι η συμπεριφορά στα παραπάνω;
Είμαι σε iOS12.1 και XS Max.

Η εφαρμογή του Facebook έχει πρόβλημα και δεν λειτουργεί σωστά το touch δοκιμασμένο σε iPhone X - xs- xs max

#1467   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2018 - 21:24

Ο χρήστης ipacbros, στις 24 Nov 2018 - 13:55, έγραψε:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάλω το δάκτυλο στο πάνω μέρος της οθόνης όταν πχ είναι ανοιχτό στις “Ρυθμίσεις” και το κατεβάζω προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο δεν σκρολάρει.
Το ίδιο και όταν ανοίξω την εφαρμογή Facebook, από πάνω στην «Αναζήτηση» ή κάτω ενδιάμεσα από το αίτημα φιλίας, την καμπανίτσα ή το σημαιάκι με το δάκτυλο προς τα πάνω χωρίς να το σηκώσω από την οθόνη δεν σκρολάρει. Αν το σηκώσω είναι οκ. Επάνω στα εικονίδια πχ καμπανίτσα, σημαιάκι φωτίζονται και λειτουργούν οκ.
Το ίδιο και στην εφαρμογη Instagram με το δάκτυλο από πάνω που έχει το όνομα της εφαρμογής προς τα κάτω χωρίς να σηκώσω το δάκτυλο από την οθόνη δεν σκρολάρει. Και από κάτω, ενδιάμεσα στο εικονίδιο σπιτάκι, αναζήτηση, προς πάνω με κολλητό το δάκτυλο δεν σκρολάρει. Στα εικονίδια επάνω, σπιτάκι, αναζήτηση λειτουργεί κανονικά. Ενώ όταν το κινήσω μια προς τα πάνω ή κάτω, κινείται κανονικά.
Επίσης μέσα στην εφαρμογή Facebook όταν σκρολάρει προς τα πάνω ή κάτω και κατεβάσω το δάκτυλο για να σταματήσω το σκρόλινγκ, κάποιες ελάχιστες φορές δεν σταματάει όταν το δάκτυλο πέσει επάνω σε φωτογραφία.
Όταν έχει πλαίσιο επάνω και κάτω στα app ή στο μενού κάνει αυτή την συμπεριφορά, αλλιώς οκ.
Πρόβλημα ή έτσι είναι η συμπεριφορά στα παραπάνω;
Είμαι σε iOS12.1 και XS Max.

Η εφαρμογή του Facebook έχει πρόβλημα και δεν λειτουργεί σωστά το touch δοκιμασμένο σε iPhone X - xs- xs max

Οκ για το facebook.
Όταν βάλεις το δάκτυλο πχ στο κάτω μέρος του «App Store» ενδιάμεσα από το «Σήμερα-Παιχνίδια-Ενημερώσεις-Αναζήτηση» και το κρατήσεις πατημένο και το σύρνεις προς τα επάνω χωρίς να σηκώσεις το δάκτυλο, σκρολάρει;
Όταν βάζω το δάκτυλο επάνω στα εικονίδια «Σήμερα-Παιχνίδια-Ενημερώσεις-Αναζήτηση» δεν έχει πρόβλημα.
Το ίδιο πχ και στις «Ρυθμίσεις» εάν βάλεις το δάκτυλο δίπλα στην κεφαλίδα (από κάτω έχει την «Αναζήτηση») και κανείς σκρολ προς τα κάτω, σκρολάρει;
Όταν υπάρχει πλαίσιο (ενότητα) πάνω ή κάτω με κρατημένο το δάκτυλο επάνω στην οθόνη, δεν σκρολάρει.
Σε οθόνη χωρίς πλαίσιο (ενότητα) πάνω ή κάτω είναι οκ.
Ας μας πει και κάποιος άλλος που τσέκαρε. Εγώ το τσέκαρα στο XS Max και σε iOS12.1.
Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 24/11/2018 - 21:27


#1468   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2018 - 21:44

Το τσέκαρα και στο iPad Pro στα ίδια σημεία και συμπεριφέρεται όπως το XS Max, άρα ok!!!!!
Ευχαριστώ.

#1469   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2018 - 11:37

Καλημέρα. Υποψήφιος αγοραστής του XS εδώ! :) 

Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα για iPhone; Είναι αξιόπιστο;

 

https://www.facebook...mobileNdevices/



#1470   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/11/2018 - 17:55

Νέος κάτοχος κι εγώ, εδώ και 6 ημέρες, ενός iPhone Xs 64gb. Το τηλέφωνο είναι απίστευτο, όσο πιο πολύ το χρησιμοποιώ τόσο περισσότερο μου αρέσει. Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι κατά την δεύτερη φόρτιση ενώ το είχα συνδέσει κανονικά με τον φορτιστή του δεν ξεκίνησε να φορτίζει. Όταν το πήρα στα χέρια μου μετά από 4 ώρες άναψε η οθόνη και τότε μόλις ξεκίνησε να φορτίζει. Η μπαταρία ήταν ακόμα στο 30%.
Σήμερα συνέβη πάλι το ίδιο. Το σύνδεσα στον φορτιστή και δεν ακούστηκε ο ήχος ότι ξεκινάει η φόρτιση. Αναγκάστηκα να βγάλω το καλώδιο από το τηλέφωνο και να το ξανά βάλω για να ξεκινήσει η φόρτιση. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο με Xs ή ήταν απλά τυχαίο γεγονός. Οι υπόλοιπες 6 φορτίσεις έγιναν φυσιολογικά.
Επειδή είναι καινούργιο το τηλ μου να ανησυχήσω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες