Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone Xs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zerakos7

zerakos7

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 10:14

Καλημερα. Νεος κατοχος iphone Xs. Καποιες παρατηρησεις και οποιος ξερει ας βοηθησει. Κατ’ αρχην δεν εχει το πληκτρολογιο του android που εχει ολες τις πληροφοριες μπροστα σου και χρειαζεται να πηγαινεις μπρος πισω. Υπαρχει λυση σε αυτο; Δευτερον μου αυξομειωνει την φωτεινοτητα μονο του ιδιαιτερα εαν ειναι κλειστο το τηλεφωνο. Ειναι καποια ρυθμιση ή ειναι προβλημα τηεφωνου. Και τριτον εχω ηχο κλησης το κλασικο τηλεφωνο και οταν παιρνουν χτυπαει μια φορα κανονικα και μετα ελαττωνεται. Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι θα με βοηθησει αφανταστα.
Σας ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/10/2018 - 10:19

Αρχικά καλορίζικο!

Έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα, οπότε το iphone σου ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το φως που υπάρχει στον χώρο που βρίσκεσαι. Αν παρατηρήσεις ο ήχος μειώνεται όταν κοιτάς το κινητό, είναι ρύθμιση που μπορείς να απενεργοποιήσεις μέσα απ τις ρυθμίσεις του faceID.


Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 03/10/2018 - 10:21


#3   zerakos7

zerakos7

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 10:28

Μιλαμε για πραγματικη ανταποκριση. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες. Ειναι μεταβαση απο iphone 5se. Για το πληκτρολογιο που ρωτησα υπαρχει καποι λυση;

#4   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/10/2018 - 10:39

Καλημερα. Νεος κατοχος iphone Xs. Καποιες παρατηρησεις και οποιος ξερει ας βοηθησει. Κατ’ αρχην δεν εχει το πληκτρολογιο του android που εχει ολες τις πληροφοριες μπροστα σου και χρειαζεται να πηγαινεις μπρος πισω. Υπαρχει λυση σε αυτο; Δευτερον μου αυξομειωνει την φωτεινοτητα μονο του ιδιαιτερα εαν ειναι κλειστο το τηλεφωνο. Ειναι καποια ρυθμιση ή ειναι προβλημα τηεφωνου. Και τριτον εχω ηχο κλησης το κλασικο τηλεφωνο και οταν παιρνουν χτυπαει μια φορα κανονικα και μετα ελαττωνεται. Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι θα με βοηθησει αφανταστα.
Σας ευχαριστω πολυ

 

Καλορίζικο το μηλόφωνο..

 

Τι εννοείς ότι με "το πληκτρολόγιο του android έχεις όλες τις πληροφορίες μπροστά σου"; Σε ποιες πληροφορίες αναφέρεσαι;



#5   zerakos7

zerakos7

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 10:49

Αριθμους, τελειες, παπακι, κλπ. Εδω πρεπει να πηγαινεις μπρος πισω

#6   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/10/2018 - 18:35

Αριθμους, τελειες, παπακι, κλπ. Εδω πρεπει να πηγαινεις μπρος πισω

Με το πληκτρολόγιο της απλ δυστυχώς πρέπει να πηγαίνεις έτσι μπρος πίσω. Υπάρχουν αλλά πληκτρολόγια τα οποία μπορείς να κανείς την δουλειά σου κάποια δωρεάν και κάποια με αγορά στο appstore.

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 04/10/2018 - 18:36


#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/10/2018 - 19:24

Αρχικά καλορίζικο!
Έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα, οπότε το iphone σου ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το φως που υπάρχει στον χώρο που βρίσκεσαι. Αν παρατηρήσεις ο ήχος μειώνεται όταν κοιτάς το κινητό, είναι ρύθμιση που μπορείς να απενεργοποιήσεις μέσα απ τις ρυθμίσεις του faceID.

Δεν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της αυτόματης φωτεινότητας.Ειναι μόνιμα έτσι πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/10/2018 - 19:25

Δεν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της αυτόματης φωτεινότητας.Ειναι μόνιμα έτσι πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk

af10bd81427e32d1ecd7d84a40bf271e.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/10/2018 - 19:32

af10bd81427e32d1ecd7d84a40bf271e.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστος σορρυ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   zerakos7

zerakos7

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2018 - 20:11

Επισης κατι αλλο. Στο messenger εαν θελησω να στειλω μια φωτο απο καποιον φακελο που εχω αποθηκευμενο δεν μου δινει αυτην την επιλογη παρα μονο απο αλμπουμ καμερας ή βιντεο. Πραγμα που δεν συμβαινει ευρυχως στο viper οπου εκει ειναι διαθεσιμη η επιλογη απο ολους τους φακελους που εχω συγχρονισει και αποθηκευσει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες