Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 8 Plus πρόβλημα με μπαταρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:10

Καλησπέρα σας, έχω μια συσκευή iphone 8 plus 64GB και το πρόβλημα που αντιμετοπίζω το τελευταίο διάστημα είναι με την υγεία της μπαταρίας. Η συσκευή έχει αγοραστεί και ενεργοποιειθεί 1/1/2018. 

Το πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι ότι η Υγεία τη Μπαταρίας έχει φτάσει στο 90%(απόδοση κορυφής)  με αποτέλεσμα η συσκευή μου να σβήνει όταν φτάνει στο 6% (το παθαίνει συχνά το τελευταίο διάστημα) και για συσκευή που δεν την έχω ούτε ένα χρόνο με προβληματίζει διότι το iphone 6 έπαθε πρόβημα στην μπαταρία του μετά από 2 χρόνια χρήσης. Όμως το πρόβλημα είναι ότι το έστειλα στην infoquest και μου το στείλανε πίσω και παθαίνω για άλλη μια φορά το ίδιο! Είναι σπαστικό όλο αυτό διότι πληρώνω και τζάπα μεταφορικά πήγαινε έλα με το service της infoquest και δεν γίνετε και η δουλειά μου.

Κάποια γνώμη? Τι μπορώ να κάνω για να μου αλλάξουν τη συσκευή ή την μπαταρία (να πω αναφέρω κανένα ψεύτικο πρόβλημα κλπα)? Διότι σε λίγους μήνες θα έχω και μεγαλύτερο πρόβλημα και κατάστημα αγοράς είναι ο Κ@.β..Λος και δεν έχω όρεξη να μπλεχτώ ξανά με το service τους διότι θα κάνω κανα 2 μήνες να μου φέρουν τη συσκευή πίσω (το αναφέρω για το δεύτερο έτος εγγύησης, αυτή τη στιγμή είμαι ακόμα στον πρώτο). 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:24

Document. Ενημέρωσε για το πρόβλημα σου. Λογικά θα σου γίνει αλλαγή μπαταρίας. Εάν μπορούσες με δεύτερη συσκευή να καταγράψεις το πρόβλημα θα σου έλυνε τα χέρια και να τους το στείλεις στο messenger ώστε να πιστοποιηθεί το πρόβλημα σου και να γίνει η αλλαγή της μπαταρίας.

#3   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:27

Document. Ενημέρωσε για το πρόβλημα σου. Λογικά θα σου γίνει αλλαγή μπαταρίας. Εάν μπορούσες με δεύτερη συσκευή να καταγράψεις το πρόβλημα θα σου έλυνε τα χέρια και να τους το στείλεις στο messenger ώστε να πιστοποιηθεί το πρόβλημα σου και να γίνει η αλλαγή της μπαταρίας.

Υπάρχει και άλλο service εκτός της info? ¨εχουν κάποιο κιν να τους στείλω video μεσω imessage?



#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:42

Υπάρχει και άλλο service εκτός της info? ¨εχουν κάποιο κιν να τους στείλω video μεσω imessage?


Document . Αναζήτησε τους. Είναι οι επίσημοι. Αλλιώς κάλεσε ενημέρωσε τους και το στέλνεις με Mail.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 09/10/2018 - 16:42


#5   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:56

Document . Αναζήτησε τους. Είναι οι επίσημοι. Αλλιώς κάλεσε ενημέρωσε τους και το στέλνεις με Mail.

Σωστός! Σ ευχαριστω φίλε ελπίζω να μην προκύψει κάποιο θέμα και με εκείνους και μπώ στο τρυπάκι να τους πω κανα ψέμα για να μου αλλάζουν μπαταρία ή συσκευή.



#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2018 - 16:59

Σωστός! Σ ευχαριστω φίλε ελπίζω να μην προκύψει κάποιο θέμα και με εκείνους και μπώ στο τρυπάκι να τους πω κανα ψέμα για να μου αλλάζουν μπαταρία ή συσκευή.


Μάλλον θέμα μπαταρίας είναι. Αν είναι όντως αυτό θα γίνει η αλλαγή δίχως προβλήματα και θα σου βάλουν τσιμούχα για να συνεχίσεις με την αδιαβροχοποιηση. Καλό είναι να καταγράψεις ένα βιντεο από δεύτερη συσκευή προς επιβεβαίωση των λεγομένων σου.

#7   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2018 - 21:18

Μάλλον θέμα μπαταρίας είναι. Αν είναι όντως αυτό θα γίνει η αλλαγή δίχως προβλήματα και θα σου βάλουν τσιμούχα για να συνεχίσεις με την αδιαβροχοποιηση. Καλό είναι να καταγράψεις ένα βιντεο από δεύτερη συσκευή προς επιβεβαίωση των λεγομένων σου.

Εχεις δικιο φιλε. Χρειαζετε και για την ασφαλεια μου βασικα, γιατι εχω παραλαβει συσκευες απο servis με χιλια δυο προβληματα.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες