Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Downgrade iPhone OS 3.1.3 σε 3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/02/2010 - 00:58

δεν σε αφηνει να κανεις downgrade για τον λογο του οτι η apple σταματησε να κανεις sign την 3.1.2 απο την επομενη της κυκλοφοριας της 3.1.3
γαιτι δεν κανεις αυτα που σου ειπα με τον οδηγο που σου εστειλα?δεν εχεις να χασεις τιποτα.



Παλι δεν με αφηνει...χρησιμοποιω pc...λεσ να φταιει αυτο?
ΑΛΛΑξα το log file με τα στοιχει πυ γραφεις..κατσε να κανς κ ρεσταρτ στο pc

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 14:01

Για να σου βγάλει το cydia. θα πρέπει να είσαι σε wifi δίκτυο..

ειμαι σε wifi δικτυο αλλα δεν εχω εικονιδιο στην αρχικη οθονη,για να ανοιξω το cydia

#18   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 14:21

Μέσα στη σταγόνα βρίσκεται το εικονίδιο.. Εάν δεν υπάρχει δοκίμασε να κανείς jailbreak ξανά αφού κανείς hard reset home+power button παρατεταμενα..

#19   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 14:43

Μέσα στη σταγόνα βρίσκεται το εικονίδιο.. Εάν δεν υπάρχει δοκίμασε να κανείς jailbreak ξανά αφού κανείς hard reset home+power button παρατεταμενα..



αυτο θελω να σου πω φιλε μου,ενω εχω κανει j/b δεν εχω το εικονιδιο στην οθονη και οταν παω να ξανακανω μου λεει οτι εχει ηδη γινει.δηλαδη παταω τα δυο κουμπια την ωρα που κανω j/b;συγνωμη κιολασ για το πρηξιμο

#20   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 14:45

πρωτον δεν με πριζεις.. το hard reset το κανεις χωρις συνδεση.. ειναι για επαναφορα της συσκευης.. δεν κανει τιποτα δεν διαγραφει τιποτα..

την σταγονα την εχεις κανει unistall.. εαν οχι κανε και αυτο.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 11/02/2010 - 14:47


#21   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 14:54

πρωτον δεν με πριζεις.. το hard reset το κανεις χωρις συνδεση.. ειναι για επαναφορα της συσκευης.. δεν κανει τιποτα δεν διαγραφει τιποτα..

την σταγονα την εχεις κανει unistall.. εαν οχι κανε και αυτο.. :)



hard reset με power και home button μαζι,σωστα?βασικα εκανα unistall την σταγονα αλλα ο εξυπνοσ δεν ειχα τρεξει το cydia προηγουμενοσ.οποτε τωρα εχει γινει j/b αλλα εγω δεν μπορω να βρω το εικονιδιο.επισησ εκλεισα επιτηδεσ την συσκευη,και την ανοιξα με blackra1n αφου αλλιωσ δεν ανοιγε(ειχε το κλασικο εικονιδιο με το usb) αλλα παλι το ιδιο μου ειπε οτι εχει ηδη γινει j/b. και η συσκευη ανοιξε παλι κανονικα

#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:00

δοκιμασε να δεις.. αλλιως θα πρεπει.. να το βαλεις σε dfu mode ( μαυρη οθονη ).. και shift+restore.. στην 3.1.2 (εαν σε αφησει) και παλι jailbreak.. με το itunes (χωρις συνδεση ιντερνετ) και καλο ειναι να μην βιαζεσαι.. η σταγονα δεν σε ενοχλει στο springboard.. :)

#23   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:11

πρωτον δεν με πριζεις.. το hard reset το κανεις χωρις συνδεση.. ειναι για επαναφορα της συσκευης.. δεν κανει τιποτα δεν διαγραφει τιποτα..

την σταγονα την εχεις κανει unistall.. εαν οχι κανε και αυτο.. :)


Τελευταία επεξεργασία από: rossi, 11/02/2010 - 15:12


#24   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:14

Διάβασε τι σου έγραψα παραπάνω.. Γιατί μου δίνεις ίδια απάντηση..

#25   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:23

Αγαπητέ DINFUN να σε ρωτήσω γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου κάτι περί την 3.1.2 (ίσως είναι και λίγο άσχετο με το θέμα ίσως και όχι)εγώ που είμαι στην 3.1.2 άμα θελήσω να κάνω ενα set as new δηλαδή να κάνω ενα "format" στο iphone δεν γίνετε? αναγκαστικά θα με κάνει prompt για την 3.1.3? Δεδομένου του ότι δεν εχω κατεβάσει ούτε το καινούργιο update του itunes και ούτε το 3.1.3 firmware

#26   alex5112007

alex5112007

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:33

να ρωτησω κατι σε dfu mode πως μπαινει δεν εχω καταφερει να το βαλω????

#27   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:35

Αγαπητέ DINFUN να σε ρωτήσω γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου κάτι περί την 3.1.2 (ίσως είναι και λίγο άσχετο με το θέμα ίσως και όχι)εγώ που είμαι στην 3.1.2 άμα θελήσω να κάνω ενα set as new δηλαδή να κάνω ενα "format" στο iphone δεν γίνετε? αναγκαστικά θα με κάνει prompt για την 3.1.3? Δεδομένου του ότι δεν εχω κατεβάσει ούτε το καινούργιο update του itunes και ούτε το 3.1.3 firmware


Δεν θα σε αφήσει γιατί δεν κάνει πλέον sign την 3.1.2 η apple. Θα πρέπει να το κάνεις μέσω του saurik και alt+shift.

#28   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:37

να ρωτησω κατι σε dfu mode πως μπαινει δεν εχω καταφερει να το βαλω????


1. Kλειστό το τηλέφωνο, ανοιχτά ηχεία υπολογιστή και το τηλέφωνο συνδεδεμένο
2. Power button για 3 secs.
3. Χωρίς να αφήσεις το power button πατάς και το home button για 10 secs.
4. Aφήνεις το power button και συνεχίζεις να κρατάς το home μέχρι να ακούσεις το χαρακτηριστικό ήχο ότι συνδέθηκε η συσκευή σου απο τον υπολογιστή.

#29   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:42

Αγαπητέ DINFUN να σε ρωτήσω γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου κάτι περί την 3.1.2 (ίσως είναι και λίγο άσχετο με το θέμα ίσως και όχι)εγώ που είμαι στην 3.1.2 άμα θελήσω να κάνω ενα set as new δηλαδή να κάνω ενα "format" στο iphone δεν γίνετε? αναγκαστικά θα με κάνει prompt για την 3.1.3? Δεδομένου του ότι δεν εχω κατεβάσει ούτε το καινούργιο update του itunes και ούτε το 3.1.3 firmware

Πιθανολογω πως μπορείς αφού δεν έχει αναβαθμιστεί το firmware modem χωρίς σύνδεση στο Internet και με 9.0.2 δεν το έχω δοκιμάσει .. Πάντως εάν σου κολλήσει με hard reset και blackra1n επανέρχεται ..

#30   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:47

να ρωτησω κατι σε dfu mode πως μπαινει δεν εχω καταφερει να το βαλω????

Ακολούθησε τον τροπο από τον φίλο μας.. Για να καταλάβεις ότι μπήκε σε dfu mode θα πρέπει η οθόνη να είναι μαύρη και να μην δείχνει τίποτα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες