Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Downgrade iPhone OS 3.1.3 σε 3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:50

Αχα ευχαριστώ και τους δυο, θα κάνω τα απαραίτητα για να κάνω το SHSH backup στο σερβερ του sauric κάλου κακού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 15:57

Διάβασε τι σου έγραψα παραπάνω.. Γιατί μου δίνεις ίδια απάντηση..



για να καταλαβω,το κανω reset και το συνδεω στο itunes αλλα και ο υπολογιστησ και το κινητο δεν πρεπει ναναι στο internet.σωστα?ηδη εχω την 3.1.2 πανω

#33   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 17:46

Ναι ακριβώς.. Δεν κανείς κάτι επικκινδυνο μην ανησυχείς..

#34   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 17:51

Ναι ακριβώς.. Δεν κανείς κάτι επικκινδυνο μην ανησυχείς..



φιλε μου πραγματικα μου χει στρηπσει.εχω και το 2g και τοχω κανει τα παντα μαυτο δεν βγαζω ακρη.παω να κανω ρεσετ και μου βγαζει παλι το usb,τοσο λαθοσ τα κανω;αν θεσ και σου ειναι ευκολο πεσ μου κατα βημα τι να κανω.ευχαριστω για το χρονο σου

#35   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 18:10

Όταν κανείς reset είναι λογικό να σου βγάλει το καλώδιο και πρέπει να τρέξει το blackrain γιατί έχει τη νέα bootrom.. Δοκίμασε τα δύσκολα dfu mode restore με shift+restore χωρίς Ίντερνετ και με iTunes 9.0.2..

#36   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 23:26

Όταν κανείς reset είναι λογικό να σου βγάλει το καλώδιο και πρέπει να τρέξει το blackrain γιατί έχει τη νέα bootrom.. Δοκίμασε τα δύσκολα dfu mode restore με shift+restore χωρίς Ίντερνετ και με iTunes 9.0.2..



ωραια,κανω reset και τρεχω ξανα το blackra1n,και μοθ λεει οτι εχει γινει ηδη j/b.οποτε εγω παω στο itunes τανοιγω και κανω restore;και ξανα j/b;

#37   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 23:28

shift+restore.. εαν κανεις restore θα σου περασει την 3.1.3.. προσεχε..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 11/02/2010 - 23:29


#38   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 04:42

shift+restore.. εαν κανεις restore θα σου περασει την 3.1.3.. προσεχε..



φιλε μου συγνωμη και παλι,κανω reset, μπαινω στο itunes,shift+restore και μοθ λεει οτι δεν μπορει να κανει restore γιατι το firmware δεν ειναι συμβατο.αλλοσ τροποσ δεν υπαρχει;

#39   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 08:13

δοκιμασε να δεις.. αλλιως θα πρεπει.. να το βαλεις σε dfu mode ( μαυρη οθονη ).. και shift+restore.. στην 3.1.2 (εαν σε αφησει) και παλι jailbreak.. με το itunes (χωρις συνδεση ιντερνετ) και καλο ειναι να μην βιαζεσαι.. η σταγονα δεν σε ενοχλει στο springboard.. :)

Δοκίμασε αυτό που σου γράφω:
dfu mode:
πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμενα home+power button για 10 sec αφήνεις το power και συνεχιζεις να πατάς το home μέχρι να το δει το iTunes ( η οθόνη στο iPhone να είναι μαύρη χωρίς USB και χωρίς Μήλο ) shift+restore 3.1.2 .. Blackra1n rc3.. και δες από πάνω την συνέχεια..

#40   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 12:18

Δοκίμασε αυτό που σου γράφω:
dfu mode:
πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμενα home+power button για 10 sec αφήνεις το power και συνεχιζεις να πατάς το home μέχρι να το δει το iTunes ( η οθόνη στο iPhone να είναι μαύρη χωρίς USB και χωρίς Μήλο ) shift+restore 3.1.2 .. Blackra1n rc3.. και δες από πάνω την συνέχεια..

φιλε μου σευχαριστω πολυ,πραγματικα,απλα κατι τελευταιο.τα κανω ολα οσο μ λεσ αλλα στο shift+restore μου βγαζει αναζητηση φακελου,δηλαδη εγω την 3.1.2 πρεπει να την εχω κατεβασει;και οταν τα κανω αυτα ο υπολογιστησ πρεπει ναναι στο ιντερνετ;και παλι σευχαριστω πολυ

#41   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 12:23

Να την κατεβασεις από την πρώτη σελίδα του iphonehellas Αριστερά, την αποθηκευεις στην επιφάνεια εργασίας και την επιλέγεις μέσα από το παράθυρο..

#42   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:40

Να την κατεβασεις από την πρώτη σελίδα του iphonehellas Αριστερά, την αποθηκευεις στην επιφάνεια εργασίας και την επιλέγεις μέσα από το παράθυρο..



θελει καποια μετατροπη σαν φακελο ασ πουμε;γιατι ετσι οπωσ ειναι(εικονοδιο με βιβλια)δεν μπορει να το επιλεξει.ο υπολογιστησ να εχει ιντερνετ:

#43   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:49

θελει καποια μετατροπη σαν φακελο ασ πουμε;γιατι ετσι οπωσ ειναι(εικονοδιο με βιβλια)δεν μπορει να το επιλεξει.ο υπολογιστησ να εχει ιντερνετ:


φιλε μου αν την κατεβαζεις απο το φορουμ μας θα στο αποθηκευσει στο pc σου σαν .zip
ξεζιπαρε το και ανοιξε τον φακελο και θα την βρεις μεσα.

#44   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:50

Καλησπέρα,
κατεβάζεις την έκδοση που επιθυμείς από εδώ:Download Page Και χρησιμοποιώντας το iTunes κάνεις Restore στην έκδοση αυτή με την εντολή: Shift + Restore ! Εκεί επιλέγεις το "Αρχείο" που κατέβασες από την σελίδα (προφανώς το αποθήκευσε(ς) στην επιφάνεια εργασίας!

Αυτά! Αν χρειαστείς κάτι μην διστάσεις να ξαναρωτήσεις!

#45   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:52

θελει καποια μετατροπη σαν φακελο ασ πουμε;γιατι ετσι οπωσ ειναι(εικονοδιο με βιβλια)δεν μπορει να το επιλεξει.ο υπολογιστησ να εχει ιντερνετ:

εαν σου το εχει κατεβασει σαν zip,rar.. χωρις να κανεις extract.. μετονομαζεις το απχειο με δεξι κλικ μετονομασια σε .ipsw.. και θα το δει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες