Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αδυναμια «διαχειρισης» φωτογραφιών icloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/10/2018 - 21:24

Προσοχή , είχα 9.000 φωτογραφίες και ήθελα να κάνω ξεσκαρτάρισμα , κάποιες απο αυτες ηταν imported albums στο Iphone.

Δεν μπορείς να επιλέξεις "select all" στο icloud για ολες τις φωτογραφίες ενος album πρέπει με το ctrl ..μια...μια...

Στο iphone δεν σου δινει την επιλογη της διαγραφής καθολου.....δεν υπαρχει εικονιδιο,,,

Τη λυση για το cloud την εδωσε ενα προγραμμα της copy trans οπου μπαινει στο cloud σου (με ssl) και τις διαγραφει ολες.(selection script )..(θελουν κανα μηνα για να φυγουν απο το server !!!) το οποιο με πληροφορησε ενας εργαζομενος σε service για την υπαρξη του.

Για το κινητο τη λυση την δινεις επιλεγοντας να κανεις synch manual εναν φακελο τυχαιο ...και ετσι φευγουν δια παντως οσα album ειχαν γινει inserted....εξαλου δεν μπορουσες να διαγραψεις....και για επεξεργαστεις επρεπε να κανει duplicate....

 

2018 δεν μπορεις να διαχειριστεις τα δικα σου αρχεια....

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2018 - 15:29

Καλησπέρα.εχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό.λυση οριστική δεν έχω βρει.ποιο ακριβώς προγραμμα χρησιμοποίησες; https://www.copytrans.net
Αυτό;

#3   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2018 - 15:39

τα αλμπουμ που ειχες περασει στο τηλ δεν μπορουσες να τα βγαλεις μεσω itunes?



#4   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2018 - 15:40

Καλησπέρα.εχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό.λυση οριστική δεν έχω βρει.ποιο ακριβώς προγραμμα χρησιμοποίησες; https://www.copytrans.net
Αυτό;

Άκυρο μάλλον αυτό εννοείς. https://www.copytran...pytranscloudly/

CopyTrans Cloudly supports Windows 10, Windows 8 and Windows 7
Μας τσάκισε....

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 17/10/2018 - 15:43


#5   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/10/2018 - 17:25

Ναι το cloudly αλλα και πάλι πρέπει να περιμένεις 1 μήνα για να σβηστούν και 1 χρόνο για να μην μπορείς να τις εξορύξεις. Έκοψα κάθε subscription και data plan . Δεν υπαρχει μεγαλύτερη αθλιότητα να μην μπορείς να σβήσεις τα δεδομένα σου μαζικά και να πρέπει νΑ βρεις παράπλευρο τρόπο . Επίσης το να εισάγεις φωτογραφίες στο icloud και να τις κατεβάζεις στο iphone αλλα να μην μπορείς να τις διαγράψεις ή να πρέπει να κανεις suplicate για επεξεργασία .... μιλάμε για αλητεία απλά . Ή να σου κρατά τα δεδομένα πολλούς μήνες χωρίς κάποιο λόγο ; Λες και στο δίνει δωρεάν το plan . Ήμουν θύμα απλά ... ειμαι άφωνος από τις πολιτικές της apple .

#6   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2018 - 18:15

Καλά εγω προς το παρών ακόμα προσπαθώ να τις κατεβάσω από χθες.Βρηκα ένα προπολεμικό λαπτοπ που είχα,σε συνδυασμό με την άθλια ταχύτητα ΟΤΕ που έχω είμαι ακόμα στη 8%.
Δεν ξέρω.τον τελευταίο μήνα προσπαθώ να αδειάσω το cloud μου με διάφορους τρόπους.μεχρι τώρα δεν έχω καταφέρει κάτι.και από το μακ,από την εφαρμογή των φωτογραφιών προσπάθησα,άρχισα να τις αντιγράψω σε εξωτερικό σκληρό,και μετά να τις διαγράψω,για να διαγραφούν και στο cloud,πάλι κόλλαγε το σύμπαν και πάλι μια τρύπα στο νερό.
Γενικότερα έχεις δίκιο σε αυτό που λες.πληρωνουμε μια υπηρεσία,για να μας δυσκολεύει;στην τελική πάντα παίρνω το μεσαίο σε χωρητικότητα κινητό,όποτε έχω άφθονο χώρο.γεμιζει;το αδειάζω και συνεχίζω.μου φαίνεται ότι θα περιμένω να αντιγράφουν και θα σταματήσω και εγω την συνδρομή μου.

#7   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/10/2018 - 21:46

Αν έχετε Mac συσκευή, μπορεί να δοκιμάσετε την εφαρμογή Rainbow.

 

https://itunes.apple...649602428?mt=12

 

Δυστυχώς, δεν επιτρέπετε από την Apple να υποστηρίξει το iCloud στην iOS έκδοσή της.



#8   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/10/2018 - 22:20

Καλά εγω προς το παρών ακόμα προσπαθώ να τις κατεβάσω από χθες.Βρηκα ένα προπολεμικό λαπτοπ που είχα,σε συνδυασμό με την άθλια ταχύτητα ΟΤΕ που έχω είμαι ακόμα στη 8%.
Δεν ξέρω.τον τελευταίο μήνα προσπαθώ να αδειάσω το cloud μου με διάφορους τρόπους.μεχρι τώρα δεν έχω καταφέρει κάτι.και από το μακ,από την εφαρμογή των φωτογραφιών προσπάθησα,άρχισα να τις αντιγράψω σε εξωτερικό σκληρό,και μετά να τις διαγράψω,για να διαγραφούν και στο cloud,πάλι κόλλαγε το σύμπαν και πάλι μια τρύπα στο νερό.
Γενικότερα έχεις δίκιο σε αυτό που λες.πληρωνουμε μια υπηρεσία,για να μας δυσκολεύει;στην τελική πάντα παίρνω το μεσαίο σε χωρητικότητα κινητό,όποτε έχω άφθονο χώρο.γεμιζει;το αδειάζω και συνεχίζω.μου φαίνεται ότι θα περιμένω να αντιγράφουν και θα σταματήσω και εγω την συνδρομή μου.

Ειμαι σε linux  και δεν μπορω να δω τωρα αλλα πιστευω αν κατεβασεις το icloud για pc θα μπορει να σου κατεβασει αντιγραφο τοπικα στο pc... Για μενα τελειωσε η εταιρια αυτη, αθλιο support ,μη αναγνωρηση του battery drain και προς μεγαλη μου εκπληξη για μια χρεωσιμη υπηρεσια data plan να μην μπορω να διαχειριστω τα δεδομενα μου, επισης να μην μπορεις να τραβηξεις σε μικροτερη αναλυση φωτογραφια ..



#9   Txcellas

Txcellas

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/10/2018 - 13:45

Βρήκες άκρη στο πρόβλημα σου; Είχα το ίδιο θέμα ακριβώς




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες