Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone XS max προβλημα με bluetooth wifi


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2018 - 01:07

Καλησπέρα. στέλνω να μου πείτε αν μπορείτε τι να κάνω με το θέμα που έχω με το τηλ. δεν έχει καλό Bluetooth k WiFi σήμα πχ το watch πάνω από 2 μέτρα αποσυνδέεται όπως κ τα ακουστικά ή τα ηχεία. Να το πάω istorm, document να το τσεκάρουν ή να περιμένω κάποιο update γιατί ήλπιζα στο 12.1 αλλά δεν έφτιαξε καθόλου. Βασικά που είναι καλύτερα να το πάω για να μην μπλέξω.. Έχω κάνει τα πάντα από restore setup us new reset network settings reboot όλα!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/11/2018 - 02:04

Για εμένα αρχικά κράτησε το μέχρι να βγεί η επόμενη αναβάθμιση σε λίγες μέρες λογικά, διότι μιλάμε και για μια συσκευή τελείως καινούργεια που δεν αξίζει ούτε να στο ανοίξουν αλλά ούτε και ανακατασκευασμένο να σου δώσουν. Αλλά αυτό εξαρτάτε από εσένα, αν θέλεις πάντως για service να απευθυνθείς στην Document ακούω πολλά θετικά για εκείνη, εγώ αντιθέτος είμαι ένας απ τους παθών με τα service στην infoquest όπου δεν στη συνιστώ ουδεμιάς στο εκατομύριο, γιατί θα ταλεπωρηθείς τζάπα και η δουλειά σου ίσως και να μην γίνει όπως τη θες.

 

Κι εδώ ένα θέμα που είχα ανοίξει παλαιότερα με τα service και την DOA...


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 01/11/2018 - 02:06


#3   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2018 - 02:21

Για εμένα αρχικά κράτησε το μέχρι να βγεί η επόμενη αναβάθμιση σε λίγες μέρες λογικά, διότι μιλάμε και για μια συσκευή τελείως καινούργεια που δεν αξίζει ούτε να στο ανοίξουν αλλά ούτε και ανακατασκευασμένο να σου δώσουν. Αλλά αυτό εξαρτάτε από εσένα, αν θέλεις πάντως για service να απευθυνθείς στην Document ακούω πολλά θετικά για εκείνη, εγώ αντιθέτος είμαι ένας απ τους παθών με τα service στην infoquest όπου δεν στη συνιστώ ουδεμιάς στο εκατομύριο, γιατί θα ταλεπωρηθείς τζάπα και η δουλειά σου ίσως και να μην γίνει όπως τη θες.

 

Κι εδώ ένα θέμα που είχα ανοίξει παλαιότερα με τα service και την DOA...

αυτό σκέφτομαι κι εγώ δεν θέλω να μπω καν στην διαδικασία του ελεγχου κ της αλλαγης αν κι εφόσον αλλα σε σύγκριση με το 6s plus μου είναι η μερα με την νοιχτα στην σύνδεση. το έχω ψάξει πολύ σε ξένα φόρουμ κ τέτοια κ πολλοι τα αλλαξαν κ πάλι είχαν το ίδιο πρόβλημα!! άλλοι πάλι δεν το έχουν κι έχω μπερδευτεί αρκετά με το τι να κάνω.. σκεφτόμουν κ istorm golden hall που είμαι κοντα να το πάω για έναν έλεγχο 



#4   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/11/2018 - 02:29

αυτό σκέφτομαι κι εγώ δεν θέλω να μπω καν στην διαδικασία του ελεγχου κ της αλλαγης αν κι εφόσον αλλα σε σύγκριση με το 6s plus μου είναι η μερα με την νοιχτα στην σύνδεση. το έχω ψάξει πολύ σε ξένα φόρουμ κ τέτοια κ πολλοι τα αλλαξαν κ πάλι είχαν το ίδιο πρόβλημα!! άλλοι πάλι δεν το έχουν κι έχω μπερδευτεί αρκετά με το τι να κάνω.. σκεφτόμουν κ istorm golden hall που είμαι κοντα να το πάω για έναν έλεγχο 

Για αρχή αν δεν σε ενοχλεί τόσο κάνε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, διέγραψε και ξανακάνε συζευξη ακουστικά, watch κλπα...

Πόσο καιρό έχεις τη συκευή?



#5   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2018 - 10:34

τα έκανα αυτά κ 2 φορές το watch αλλα τίποτα μόλις απομακρυνθώ λιγάκι μεσα στο σπίτι χάνει την σύνδεση.. σε 2 μέρες κλείνω μηνα!!



#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/11/2018 - 11:45

Χωρίς δεύτερη σκέψη πήγαινε στην Document αφού πρώτα μιλήσεις μαζί τους τηλεφωνικά εξηγώντας τους το πρόβλημα σου.

Είναι κρίμα να έχεις ένα τέτοιο κινητό με πρόβλημα συνδεσιμότητας. Χάνεται όλη η ουσία του.

Edit: Σταματήστε επιτέλους να φοβάστε τα ανακατασκευασμένα.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 01/11/2018 - 11:47


#7   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 01/11/2018 - 19:03

Στην Beta 12.1.1  που κυκλοφορησε χθες αναφερουν επιδιορθωση θεματος wifi. (το οποιο θεμα εχω και εγω με xs) στην 12.1 που βρισκομαι τωρα. κανε υπομονη να δεις τι θα γινει και σε αυτο το update και μετα βλεπεις πως θα παει



#8   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2018 - 10:23

ναι αυτό θα κάνω λίγο υπομονή μήπως είναι software το θέμα αλλιώς το πάω.. Το θέμα είναι ότι απ ότι διαβάζω άλλοι με το ίδιο θέμα το έχουν πάει πίσω κ πήραν άλλο με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα γιαυτο προβληματίζομαι να το πάω κατευθείαν κ περιμένω λίγο..



#9   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2018 - 21:49

Μίλησα με το support της apple κ μου έτρεξαν ένα διαγνωστικό τεστ το οποίο ήταν όλα καλά χωρίς να υπάρχει κάποιο hardware πρόβλημα ωστόσο μου είπαν να πάω να το δει κ τεχνικός σε κάποιο εξουσιοδοτημένο εδώ!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2018 - 22:54

Καλησπέρα. Τελικά το πήγα στην Document να το δουν κι αμέσως είδαν το πρόβλημα κ το παρέλαβαν για αντικατάσταση!! άψογη εμπειρία οι κοπέλες κι ο τεχνικός εξυπηρετικοί κ χαμογελαστοί!! μου είπαν ότι κάνει 2 με 3 μέρες να έρθει το κινητό κ την επομενη με πήραν τηλέφωνο να πάω να παραλάβω!! απλα απίστευτοι!! το καινουριο είναι όπως πρέπει χωρίς κανένα πρόβλημα!! Ευχαριστώ τον Νίκο που είπα για την Document!!



#11   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2018 - 09:19

Παντως το σημα 4g παραμενει ιδια χαλια και στην νεα beta 12.2.1, πολυ κριμα...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 10/11/2018 - 09:19


#12   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2018 - 10:23

καλημέρα. δεν έχεις καλο σήμα εννοείς;; εγώ ούτε τώρα ούτε με το προβληματικό πριν είχα πρόβλημα με το σήμα ευτυχώς!!



#13   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2018 - 13:41

Παντως το σημα 4g παραμενει ιδια χαλια και στην νεα beta 12.2.1, πολυ κριμα...


Γιατί δεν το πας σε ένα σέρβις να δούμε τι θα πούνε αυτοί;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες