Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατάσταση Μπαταρίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 12:28

Αρχικά ήταν να κατέβω Αθήνα γιαυτό και ρώτησα σε ποιόν επίσημο να το στείλω. Δυστυχώς προέκυψε θέμα προσωπικό και το ταξίδι μου στην πρωτεύουσα αναβλήθηκε γιαυτό και έκλεισα ραντεβού iStorm Τσιμισκή. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχω τίποτα παρατράγουδα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 309 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2018 - 13:12

το ελπίζω φιλε μου λογικά μια χαρα θα είσαι.. εγώ πήγα Document για αλλαγη στο 6s plus κ σε ένα 15λεπτο ήμουν έτοιμος!! φοβερή εμπειρία αυτό το μερος αν κ μακριά μου μονο εκεί πλέον θα πηγαίνω για οτιδήποτε..



#33   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2018 - 13:28

Document = Νέα Σμύρνη ;;

#34   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/11/2018 - 13:42

Document = Νέα Σμύρνη ;;

Yep


On iPad Air 2

#35   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2019 - 12:19

Παιδιά καλημέρα,

 

Έδωσα το Iphone στην infoquest γιατι είχε ένα στίγμα στην οθόνη και είχε πρόβλημα με την μπαταρία (από 50% σε 2% μετά 70% κλπ, γνωστό φαινόμενο).

Μου αντικατέστησαν την οθόνη δωρεάν (όντας εντός διετίας βέβαια), αλλά για την μπαταρία μου είπαν ότι έχει 600 κυκλους φορτισης και δεν την αντικαθιστουν (δεν εγκριθηκε το αιτημα στην Apple) και κοστιζει 60ευρώ.

Τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση;

Η μπαταρία είναι σίγουρα προβληματική, δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά αυτή με τα πανω κατω...



#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2019 - 12:47

Αν δε φανεί το όποιο πρόβλημα στη μπαταρία μέσα απο τα διαγνωστικά που τρέχουν, δεν ασχολούνται.

 

Στη δική σου περίπτωση θεωρείται φυσιολογική φθορά.

 

Απο 'κει και πέρα τα ζυγίζεις και πράττεις αναλόγως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2019 - 14:10

ΟΚ. Ευχαριστώ πολύ.



#38   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2019 - 23:45

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Επανέρχομαι στο θέμα της αντικατάστασης της μπαταρίας. Έπειτα από 3(!) σχεδόν μήνες αναμονής, με πήραν τηλέφωνο από iStorm Τσιμισκή Θεσσαλονίκης και έκλεισα ραντεβού για την αντικατάσταση της μπαταρίας μου στο 6S Plus. Επειδή αυτό που είδα μετά την αλλαγή της μπαταρίας δεν με πείθει για κάποιο λόγο, θα ήθελα να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας στους παρακάτω προβληματισμούς μου.

 

1) Συνεργάζεται η iStorm με το Service του Κωτσόβολου για τέτοιου είδους επισκευές :huh:?

 

2) Μέσα στα 39 ευρώ που είναι η προσφορά της Apple συμπεριλαμβάνονται τα πάντα (εργασία κλπ) ή είναι μόνο η τιμή της μπαταρίας :huh:

 

3) Μετά την αντικατάσταση, και ενώ θα έπρεπε με βάση τη λογική, η υγεία της μπαταρίας μου να είναι στο 100% η τουλάχιστον εκεί κοντά, για κάποιον περίεργο λόγο δεν δείχνει καμία ένδειξη παρά μόνο μία μεγάλη παύλα. Το ίδιο συμβαίνει και ακριβώς από κάτω στην επόμενη ενότητα που αναφέρει την απόδοση κορυφής. Λέει ότι είναι αδύνατη η μέτρηση κορυφής για τη συγκεκριμένη μπαταρία. Παραθέτω και εικόνες για την καλύτερη κατανόηση. 

 

 

Υπόψιν ότι αυτά που βλέπετε στις φωτό είναι ΜΕΤΑ την αντικατάσταση της μπαταρίας.

 

 

Ευχαριστώ

 

 

Συνημμένα αρχεία



#39   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 18/02/2019 - 23:57

Εμένα μου άλλαξαν μπαταρία στην i-system και δείχνει έδειχνε κανονικά υγεία 100% κλπ, σε γνωστό μου δεν έδειχνε στην αρχή αλλά επανήλθε μετά από restore της συσκευής, για αυτό με το service του Κωτσοβολου δεν ξέρω τι να σου πω αλλά λογικά όχι τα istorm είναι της info quest.

#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/02/2019 - 01:40

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Επανέρχομαι στο θέμα της αντικατάστασης της μπαταρίας. Έπειτα από 3(!) σχεδόν μήνες αναμονής, με πήραν τηλέφωνο από iStorm Τσιμισκή Θεσσαλονίκης και έκλεισα ραντεβού για την αντικατάσταση της μπαταρίας μου στο 6S Plus. Επειδή αυτό που είδα μετά την αλλαγή της μπαταρίας δεν με πείθει για κάποιο λόγο, θα ήθελα να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας στους παρακάτω προβληματισμούς μου.

 

1) Συνεργάζεται η iStorm με το Service του Κωτσόβολου για τέτοιου είδους επισκευές :huh:?

 

2) Μέσα στα 39 ευρώ που είναι η προσφορά της Apple συμπεριλαμβάνονται τα πάντα (εργασία κλπ) ή είναι μόνο η τιμή της μπαταρίας :huh:

 

3) Μετά την αντικατάσταση, και ενώ θα έπρεπε με βάση τη λογική, η υγεία της μπαταρίας μου να είναι στο 100% η τουλάχιστον εκεί κοντά, για κάποιον περίεργο λόγο δεν δείχνει καμία ένδειξη παρά μόνο μία μεγάλη παύλα. Το ίδιο συμβαίνει και ακριβώς από κάτω στην επόμενη ενότητα που αναφέρει την απόδοση κορυφής. Λέει ότι είναι αδύνατη η μέτρηση κορυφής για τη συγκεκριμένη μπαταρία. Παραθέτω και εικόνες για την καλύτερη κατανόηση. 

 

 

Υπόψιν ότι αυτά που βλέπετε στις φωτό είναι ΜΕΤΑ την αντικατάσταση της μπαταρίας.

 

 

Ευχαριστώ

"Αγαπημένο" iStorm.

 

Θα έπρεπε να σου εμφανίζει αμέσως το ποσοστό στο Health.

 

Αυτό εμφανίζεται όταν η μπαταρία είναι ελαττωματική, ή Aftermarket.

 

Τώρα τι απο τα 2 συνέβη, θα σε αφήσω να το αποφασίσεις εσύ..

 

Δοκίμασε πάντως και αποφόρτιση μήπως και.. Αλλιώς το πας πίσω το τηλ.

 

Ο Κώτσο στέλνει InfoQuest.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/02/2019 - 01:42

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2019 - 09:33

Δυστυχώς είναι μούφα η μπαταρία, έλεγξε την με το coconut για υγεία κλπ.

Εγώ που την άλλαξα με αγορά μου από iFixit στο 6s είχα το ίδιο θέμα, αλλά ως ποιότητα ήταν πάρα πολύ καλή σε όλα.

φυσικά δεν την αγόρασα ως γνήσια ούτε μου την πούλησαν σαν γνήσια και πρίν την έκπτωση, αλλιώς θα το πήγαινα σε apple πιστοποιημένο. 

Φυσικά από την στιγμή που την έχεις αλλάξει με παραστατικά από την istorm ή το πας σε infoquest και το ελέγχουν οπότε πράττεις τα δέοντα 



#42   mikepaltri

mikepaltri

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2019 - 10:33

Συγγνώμη για το off topic αλλά τελικά ισχύει η διετία ως εγγύηση? Έχω αγοράσει το 7άρι το Μάϊο του 2017 αλλά έχω χάσει την απόδειξη. Θα ισχύσει στην περίπτωσή μου, εφόσον δουν την ημερομηνία που πρωτοάνοιξε το κινητό?



#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/02/2019 - 11:34

Στο πωλητή πας στη 2ετία. Εκεί που έκανες την αγορά.

 

Για την απόδειξη όπως και να 'χει μπορείς να ζητήσεις επανεκτύπωση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#44   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/02/2019 - 06:57

Συγγνώμη για το off topic αλλά τελικά ισχύει η διετία ως εγγύηση? Έχω αγοράσει το 7άρι το Μάϊο του 2017 αλλά έχω χάσει την απόδειξη. Θα ισχύσει στην περίπτωσή μου, εφόσον δουν την ημερομηνία που πρωτοάνοιξε το κινητό?

Όχι δεν ισχύει η διετία αν δεν έχεις την αποδειξη αγοράς.Οπότε όπως αναφέρει ο Νίκος πας στον πωλητή ,την επανεκτυπώνει και το πας για επισκευή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 20/02/2019 - 06:58


#45   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/02/2019 - 06:59

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Επανέρχομαι στο θέμα της αντικατάστασης της μπαταρίας. Έπειτα από 3(!) σχεδόν μήνες αναμονής, με πήραν τηλέφωνο από iStorm Τσιμισκή Θεσσαλονίκης και έκλεισα ραντεβού για την αντικατάσταση της μπαταρίας μου στο 6S Plus. Επειδή αυτό που είδα μετά την αλλαγή της μπαταρίας δεν με πείθει για κάποιο λόγο, θα ήθελα να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας στους παρακάτω προβληματισμούς μου.

1) Συνεργάζεται η iStorm με το Service του Κωτσόβολου για τέτοιου είδους επισκευές :huh:?

2) Μέσα στα 39 ευρώ που είναι η προσφορά της Apple συμπεριλαμβάνονται τα πάντα (εργασία κλπ) ή είναι μόνο η τιμή της μπαταρίας :huh:

3) Μετά την αντικατάσταση, και ενώ θα έπρεπε με βάση τη λογική, η υγεία της μπαταρίας μου να είναι στο 100% η τουλάχιστον εκεί κοντά, για κάποιον περίεργο λόγο δεν δείχνει καμία ένδειξη παρά μόνο μία μεγάλη παύλα. Το ίδιο συμβαίνει και ακριβώς από κάτω στην επόμενη ενότητα που αναφέρει την απόδοση κορυφής. Λέει ότι είναι αδύνατη η μέτρηση κορυφής για τη συγκεκριμένη μπαταρία. Παραθέτω και εικόνες για την καλύτερη κατανόηση.


Υπόψιν ότι αυτά που βλέπετε στις φωτό είναι ΜΕΤΑ την αντικατάσταση της μπαταρίας.


Ευχαριστώ

κάνε ένα hard reset στη συσκευή και φόρτισε τη για τουλάχιστον 1 ώρα.αν δεν εμφανιστούν τα στοιχεία τότε η μπαταρία έχει θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες