Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

2018 Macbook Air vs 2017 Macbook Pro χωρίς touch bar


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2018 - 14:55

Τα ++ του Air φαίνεται να είναι: 

 

νεότερης γεννιάς πληκτρολόγιο

touch ID

ενα κλικ καλύτερη τιμή (σε $$$, στο Skroutz θα περιμένουμε να πεσει για να φανεί η διαφορά)

πιο ελαφρύ 

καλύτερη μπαταρία

 

Τα ++ του Pro

 

πιο φωτεινή οθόνη

πιο πλούσια χρώματα

πιο δυνατός επεξεργαστής

 

 

Για εμένα ο βέλτιστος συνδιασμός θα ήταν ένα Pro με το νεότερης γεννιάς πληκτρολόγιο και touch ID. 

 

Θα ηθελα πολύ τις απόψεις σας. 

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/11/2018 - 00:17

pro .... prooooo.... 



#3   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/11/2018 - 00:25

Το πληκτρολογιο δεν παθαινει τιποτα αν δεν το παρεις μαζι σου στο super paradise και το βουτηξεις στην αμμο ή αν δεν τρως ντοριτος πανω απτον υπολογιστη σου.  Το touch id ειναι γελοιο μπροστα στην επεξεργαστικη δυναμη που χανεις ... οθονη ... 300 nits vs 500 nits +p3 ;;;;;;;; επεξεργαστης U series i5;;;;;;;;; ειμαστε σοβαροι ;;; ως προς το βαρος και το παχος μιλαμε για τα 120 γρμ η για τα 0,6 χιλ??  ....  δεν υπαρχει ερωτημα καν εδω ... μονο προ ... ειναι αστειο το air του 2018 ....... οσο προλαβαινεις γιατι βλεπω να καταργειται σιγα σιγα για να υπαρχει λογος να παρει καποιος το αιρ ...


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 17/11/2018 - 00:28


#4   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 14:27

Pro

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#5   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/11/2018 - 15:52

Pro με κλειστά μάτια, λόγο διαφοράς επεξεργαστή.



#6   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2018 - 20:45

Σαν περήφανος κάτοχος του Pro 2017 χωρίς Touch Bar σου λέω να το πάρεις με κλειστά τα μάτια όσο ακόμα προλαβαίνεις, καθώς είναι από τα ελάχιστα προϊόντα Apple που πραγματικά αξίζουν τα χρήματα που πληρώνεις.



#7   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 18/11/2018 - 20:35

Σαν περήφανος κάτοχος του Pro 2017 χωρίς Touch Bar σου λέω να το πάρεις με κλειστά τα μάτια όσο ακόμα προλαβαίνεις, καθώς είναι από τα ελάχιστα προϊόντα Apple που πραγματικά αξίζουν τα χρήματα που πληρώνεις.


Έχω το ίδιο μηχάνημα και προσυπογράφω. Είναι ότι πιο value σε Apple ecosystem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Viajero

Viajero

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2018 - 17:54

Καλησπερα
Ενδιαφερομαι για το Macbook Air 2018(8gb/128 gb ssd)Υπαρχει καποιος που το αγορασε να νας πει εντυπωσεις; Ειμαι μεσος χρηστης safari,light photo edit απλη χρηση γενικα .Απλα γτ ειχα παλια MBP κ απολαμβανα το Mac OS ειναι και ο λογος που θελλω Mac για windows δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπιασω στα χερια μου μιας απο το 2012 που πουλησα το MBP μου βολευομουνα με iPad,iPhone.





Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/11/2018 - 21:12

Καλησπερα
Ενδιαφερομαι για το Macbook Air 2018(8gb/128 gb ssd)Υπαρχει καποιος που το αγορασε να νας πει εντυπωσεις; Ειμαι μεσος χρηστης safari,light photo edit απλη χρηση γενικα .Απλα γτ ειχα παλια MBP κ απολαμβανα το Mac OS ειναι και ο λογος που θελλω Mac για windows δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπιασω στα χερια μου μιας απο το 2012 που πουλησα το MBP μου βολευομουνα με iPad,iPhone.





Sent from my iPhone using Tapatalk



Και γω ενδιαφερομαι πολυ αν καποιος εχει να μας πει γνωμη. Για την τιμη του πλεον φαινεται πρωτη προτιμηση , ειδικα αν σκεφτεις οτι τα προ του 2017 δεν τα βρισκεις με ατοκες

Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 27/11/2018 - 21:13


#10   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/11/2018 - 00:25

Και γω ενδιαφερομαι πολυ αν καποιος εχει να μας πει γνωμη. Για την τιμη του πλεον φαινεται πρωτη προτιμηση , ειδικα αν σκεφτεις οτι τα προ του 2017 δεν τα βρισκεις με ατοκες



Που εψαξες αντρα μου και δεν βρηκες ατοκες;

#11   geoef

geoef

    iPH Enthousiast

  • 404 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/11/2018 - 00:41

άτοκες και μαλακίες..Ή έχεις και το παίρνεις ή δεν το παίρνεις απλά.. έχει ο άλλος iPhone και δεν έχει να κάνει αναπάντητη.. ο άλλος στο Πλαίσιο χθες ρωτούσε εάν μπορεί να βάλει πάνω από 60 δόσεις για να πάρει το XS Max.. δόσεις έτσι όχι άτοκες.. 1625 € συνολικά θα πλήρωνε στο τέλος.. που στις 49/60 δόσεις έχεις κάνει απόσβεση το κινητό και τι θα δώσεις 11 δόσεις στην τράπεζα..? με 48 άτοκες δόσεις βγαίνει το ίδιο με τις 60 δόσεις μην σας γελάνε..!! δείτε το

 

Θα τρελαθούμε..? 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ..?? 

 

Σκεφτείτε πρώτα τι είστε και μετά δείτε τι θα πάρετε..



#12   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/11/2018 - 07:55

Που εψαξες αντρα μου και δεν βρηκες ατοκες;

1699 το 128gbμε ατοκες σε κωτσοβολο, media και λοιπα. Δεν αξιζει θεωρω.

Οσο για τα λεφτα geoef προτιμω 12 ατοκες αδερφε μου για ευκολια επειδη τωρα νοικιασα και πηρα πραγματα μετρητοις παρα να δωσω τα υπολοιπα και να μεινω ταπι. Πριν κρινουμε καλο ειναι να ξερουμε

Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 28/11/2018 - 07:55


#13   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2018 - 16:34

άτοκες και μαλακίες..Ή έχεις και το παίρνεις ή δεν το παίρνεις απλά.. έχει ο άλλος iPhone και δεν έχει να κάνει αναπάντητη.. ο άλλος στο Πλαίσιο χθες ρωτούσε εάν μπορεί να βάλει πάνω από 60 δόσεις για να πάρει το XS Max.. δόσεις έτσι όχι άτοκες.. 1625 € συνολικά θα πλήρωνε στο τέλος.. που στις 49/60 δόσεις έχεις κάνει απόσβεση το κινητό και τι θα δώσεις 11 δόσεις στην τράπεζα..? με 48 άτοκες δόσεις βγαίνει το ίδιο με τις 60 δόσεις μην σας γελάνε..!! δείτε το

 

Θα τρελαθούμε..? 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ..?? 

 

Σκεφτείτε πρώτα τι είστε και μετά δείτε τι θα πάρετε..

Βέβαια το ίδιο ισχύει για κάθε καταναλωτικό 'αγαθό' που θέλουμε να αποκτήσουμε (σπίτι-αυτοκίνητο-τηλεόραση κλπ) και όχι μόνο για τα κινητά!!! Εκτός και αν τα υπόλοιπα δεν παλιώνουν οπότε πάω πάσο.



#14   Hugo

Hugo

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/12/2018 - 19:28

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος του νέου macbook air δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς ειμαι νέος χρήστης στον κόσμο των mac σε γένικες γραμμές είμαι ευχαριστιμένος, επίσης να αναφέρω ότι το βρήκα σε προσφορά οπότε η διαφορά με το pro 2017 (γιατι το κοίταζα κ αυτό) ήταν στα 200+ ευρώ.

 

Αν μπορούσε κάποιος να με βοήθησει και σε κάποια ερώτηματα θα του ήμουν ευγνώμων...

 1)Ταινίες μπορούμε να βλέπουμε απο Popcorn απο άποψη ασφάλειας και γενικότερα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή ακόμα και επί πληρωμή.

 2)Ορθογραφικό έλεγχο πως βάζουμε στο Safari?

 3)Antivirus χρησιμοποιούμε?

 

Αυτά πρός το παρόν...  :D



#15   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/12/2018 - 19:39

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος του νέου macbook air δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς ειμαι νέος χρήστης στον κόσμο των mac σε γένικες γραμμές είμαι ευχαριστιμένος, επίσης να αναφέρω ότι το βρήκα σε προσφορά οπότε η διαφορά με το pro 2017 (γιατι το κοίταζα κ αυτό) ήταν στα 200+ ευρώ.

 

Αν μπορούσε κάποιος να με βοήθησει και σε κάποια ερώτηματα θα του ήμουν ευγνώμων...

 1)Ταινίες μπορούμε να βλέπουμε απο Popcorn απο άποψη ασφάλειας και γενικότερα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή ακόμα και επί πληρωμή.

 2)Ορθογραφικό έλεγχο πως βάζουμε στο Safari?

 3)Antivirus χρησιμοποιούμε?

 

Αυτά πρός το παρόν...  :D

1) Προφανώς ισχύει ότι και για τα win

2) Κατέβασε τον Ελληνικό ορθογράφο από εδώ

3) ΠΟΤΕ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες