Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ipad pro 2018 11'' VS 13-inch MacBook Air


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Panagiotis

Panagiotis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2018 - 20:07

Καλησπέρα σε όλους...!!

 

Θέλω την βοήθειά σας, είμαι σε αναζήτηση αγοράς και είμαι ενδιάμεσα στο καινούργιο ipad pro 11'' και στο 13-inch MacBook Air 1.8GHz με σκληρό 128GB!

Πια είναι η άποψη σας...μιλάμε για επαγγελματική χρήση...email, office, διαχείριση cloud προγράμματος κοστολογίου, dropbox, κλπ.

Τι από τα 2 να προτιμήσω και γιατί;; 

 
 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/12/2018 - 20:50

Νομίζω πως για τη χρήση που αναφέρεσαι, το MacBook είναι μονόδρομος. Είναι ασύλληπτο ότι μιλάμε για την ίσια κατηγορία τιμής με το iPad. Πανίσχυρη συσκευή, αλλά την κρατάει πίσω το λογισμικό, θα μπορείς να κανεις τα περισσότερα, αν όχι όλα , από αυτά που ζητάς, αλλά το iOs δεν είναι ακόμα έτοιμο (άποψη μου) για επαγγελματικό prime time. Ίσως στο iOs 13. Η απόφαση δική σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/12/2018 - 20:55

Θα σου πρότεινα Mac Air, το office στο ios έχει άπειρους περιορισμούς, στη θέση σου δεν θα είχα καν δίλημμα.

Κοίτα κι εδώ, παρόμοιο θέμα.



#4   kopasGR

kopasGR

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 21/01/2019 - 00:30

Νομίζω πως για τη χρήση που αναφέρεσαι, το MacBook είναι μονόδρομος. Είναι ασύλληπτο ότι μιλάμε για την ίσια κατηγορία τιμής με το iPad. Πανίσχυρη συσκευή, αλλά την κρατάει πίσω το λογισμικό, θα μπορείς να κανεις τα περισσότερα, αν όχι όλα , από αυτά που ζητάς, αλλά το iOs δεν είναι ακόμα έτοιμο (άποψη μου) για επαγγελματικό prime time. Ίσως στο iOs 13. Η απόφαση δική σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς αυτό. Άλλο το iOs και άλλο το MacOs. Στο iPad θα περιοριστείς αρκετά όσον αφορά προγράμματα και εφαρμογές, συγκριτικά με αυτά που προσφέρει το MacBook.

Το iOs δεν έχει φτάσει ακόμα στο σημείο να συγκρίνεται με αυτά που προσφέρει ένας ολοκληρωμένος υπολογιστής.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες