Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ασφαλής τρόπος παρακολούθησης ταινιών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Hugo

Hugo

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/12/2018 - 23:16

Καλησπέρα θα ήθελα να μου προτείνετε τον ασφαλέστερο τρόπο να παρακολουθώ ταινίες απ το macbook ακόμα και αν είναι επί πληρωμή σκέφτομαι για netflix όμως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/12/2018 - 07:04

Για εμένα , Netflix, το θέμα είναι τί βλέπεις, βέβαια. Πολύ μεγάλη ποικιλία σε σειρές έχει, σε ταινίες, όχι ιδιαίτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 06/12/2018 - 08:04

και εγώ Netflix προτείνω , το έχω και έχω μείνει ευχαριστημένος 



#4   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/12/2018 - 11:27

Οσον αφορά σειρές το Netflix είναι μονόδρομος. Από εκεί και πέρα υπάρχει πάντα η επιλογή ταινίας μέσω iTunes αν και προσωπικά βρίσκω υπερκοστολογημένες τις ταινίες τους χωρίς λόγο. 

 

Σε δεύτερη φάση βάζοντας μία συνδρομή VPN θα μπορούσες να πας σε μοντέλα τύπου HULU, VUDU κτλ με απουσία ελληνικών υποτίτλων όμως. 



#5   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 06/12/2018 - 11:52

Το Netflix νομίζω έχει και δοκιμαστική περίοδο όποτε το βάζεις και βλέπεις αν σου κάνει.. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ ακριβά για ταινίες. Μετά υπάρχουν οι λύσεις kodi κτλ...(δεν ξέρω αν μπαίνει σε mac)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 06/12/2018 - 11:53


#6   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 06/12/2018 - 12:44

Popcorn Time  :D



#7   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/12/2018 - 13:33

Μετά υπάρχουν οι λύσεις kodi κτλ...(δεν ξέρω αν μπαίνει σε mac)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Μια χαρά μπαίνει. Κατά την προσωπική μου άποψη όμως, το kodi είναι παρωχημένο και απίστευτα κουραστικό, πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με addons που λήγουν και φτου απο την αρχή...

Βάζεις netflix (αν μαζευτούν 3-4 φίλοι, κοστίζει 3 ευρώ/ μήνα) και για αυτά που δεν έχει downloading!



#8   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 06/12/2018 - 13:38

Δεν έχει καμία σχέση το Netflix με το kodi. Έχω και τα δυο αλλά αν μου πεις να κόψω το ένα αυτό θα ήταν το Netflix. Φτωχή βιβλιοθήκη, μόνο για σειρές (και αυτές λίγες) εκτός και αν θέλει κανείς να βλέπει ταινίες όπως το top gun.. Ούτε τον Τιτανικό δεν έχει . Με kodi (αν ασχοληθείς όπως λες και βάλεις και real debrid) βλέπεις day1 σχεδόν τα πάντα και σε HD


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#9   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/12/2018 - 13:58

Δεν έχει καμία σχέση το Netflix με το kodi. Έχω και τα δυο αλλά αν μου πεις να κόψω το ένα αυτό θα ήταν το Netflix. Φτωχή βιβλιοθήκη, μόνο για σειρές (και αυτές λίγες) εκτός και αν θέλει κανείς να βλέπει ταινίες όπως το top gun.. Ούτε τον Τιτανικό δεν έχει . Με kodi (αν ασχοληθείς όπως λες και βάλεις και real debrid) βλέπεις day1 σχεδόν τα πάντα και σε HD


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Δεν θα διαφωνήσω σε πολλά μαζί σου αλλά:

* Το netflix δεν το βάζεις για ταινίες, όπου είναι πολύ φτωχό το περιεχόμενο του, αλλά για σειρές

* Κάποιοι δεν μπορούν να ασχολούνται κάθε τρεις και λίγο με το setup του kodi. Εγώ προσωπικά προσπαθώ να κάνω την ζωή μου εύκολη και το kodi μου την δυσκόλευε... δεν υπάρχει θεωρία να κάτσω να συνδέσω το macΒοοκ με την tv για να δω μια ταινία και μην μου πεις για raspbery και android tv box. Έτσι λοιπόν έβαλα netflix και οτιδήποτε θέλω να δω και δεν το έχει, απλά το κατεβάζω.

υ.γ. Έχω μια αίσθηση ότι σιγά - σιγά το θέμα πειρατεία θα τελειώσει και θα στραφούμε όλοι σε νόμιμες επι πληρωμή πλατφόρμες. Δεν αναφέρομαι στο θέμα των sites που μπλόκαραν (αυτό είναι για γέλια, πολύ εύκολα το παρακάμπτεις), αλλά στο ότι όλο και πιο δύσκολα βρίσκεις πλέον υπότιτλους, έχω παρατήσει πάρα πολλές σειρές γιατί σταμάτησαν να βγάζουν υποτίτλους.



#10   Hugo

Hugo

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/12/2018 - 17:55

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να αποφύγω εφαρμογές τύπου kodi και popcorn στα windows τα χρησιμοποιούσα κατά κόρον αλλά μου δημιουργούσε μεγάλη ανασφάλεια από άποψη ασφάλειας...



#11   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/12/2018 - 18:33

Μπορείς να βάλεις κάποιο έτοιμο σκιν στο Kodi τύπου 4D και ούτε να ασχολείσαι ούτε να ταλαιπωρείσαι κάθε λίγο και λιγάκι.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες