Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Office 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:26

Ρε παίδες, πως είναι δυνατόν να είναι τόσο φθηνό το licence? Σίγουρα είναι original?

"Πίστευε και μη ερεύνα".

 

Δεν βγαίνει άκρη φίλε μου, τουλάχιστον όσο αφορά στην τιμή.

Όπως και να έχει είσαι νόμιμος, ομιλώ εκ πείρας.


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:28

"Πίστευε και μη ερεύνα".

 

Δεν βγαίνει άκρη φίλε μου, τουλάχιστον όσο αφορά στην τιμή.

Όπως και να έχει είσαι νόμιμος, ομιλώ εκ πείρας.

Έχεις δλδ τσεκάρει πως το κλειδι είναι νόμιμο και δεν είναι απλα χακαρισμενη έκδοση;



#18   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:29

Έχεις δλδ τσεκάρει πως το κλειδι είναι νόμιμο και δεν είναι απλα χακαρισμενη έκδοση;

Δεν έχω ελέγξει, εκείνο που ξέρω είναι ότι παίρνω τα όποια updates προκύψουν.


vires acquirit eundo


#19   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:30

Δεν έχω ελέγξει, εκείνο που ξέρω είναι ότι παίρνω τα όποια updates προκύψουν.

 

Αυτό το κάνουν και οι χακαρισμενες εκδόσεις.



#20   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:33

Ρε παίδες, πως είναι δυνατόν να είναι τόσο φθηνό το licence? Σίγουρα είναι original?

Αν δεν κάνω λάθος, το εξηγεί σε αυτό το βίντεο ο Άγγελος. 

 


Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 15/01/2019 - 13:34

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#21   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:36

Αυτό το κάνουν και οι χακαρισμενες εκδόσεις.

Πρακτικά που είναι το θέμα σου ;.

 

Έχω την version 2016 κάπου δυο χρόνια, χωρίς κανένα πρόβλημα και με

λήψη των εκάστοτε updates.

 

Αν τυχόν κλειδώσει (που δεν το πιστεύω, διαφορετικά δεν την είχε το ebay),

πάω με ελάχιστα χρήματα στην 2019.

 

Τόσο απλά.


Τελευταία επεξεργασία από: giodis, 15/01/2019 - 13:37

vires acquirit eundo


#22   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2019 - 13:39

Ρε παίδες, πως είναι δυνατόν να είναι τόσο φθηνό το licence? Σίγουρα είναι original?

Κάποια εταιρεία ή πανεπιστήμιο αγοράζει 1.000 άδεις, για παράδειγμα, από την microsoft (σε παρα πολύ χαμηλή τιμή) και τις διανέμει στους υπαλλήλους της. Μπορεί να έχει 300 υπαλλήλους, τις υπόλοιπες τις πουλάει, γι αυτό όταν το ενεργοποιείς βάζεις ένα συγκεκριμένο email ως username, είναι νομιμότατα τα κλειδιά. Αυτή είναι η γενική φιλοσοφία, περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω.

Το θέμα είναι αν λήγει και πότε αυτή η άδεια. Αναφέρω πιο πάνω ότι εγώ δεν μπορώ πλέον να συνδεθώ σε iPhone/iPad, στο Mac δουλεύει κανονικά, βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάνω αποσύνδεση και προσπαθήσω να συνδεθώ ξανά. Το ρίσκο βέβαια είναι μικρό, εγώ είχα αγοράσει άδεια για 5 συσκευές με 2.49 λιρες.



#23   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 15:30

Αν δεν κάνω λάθος, το εξηγεί σε αυτό το βίντεο ο Άγγελος. 

 

 

Sorry, αλλα τι πανυβλακας είναι αυτός ο τύπος! Τον θυμάμαι από αυτό το τραγικό video που έλεγε Ηλιθους όσους αγοράζουν προιοντα apple.

Το κόμπλεξ σε όλο του το μεγαλείο...



#24   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 15:32

Κάποια εταιρεία ή πανεπιστήμιο αγοράζει 1.000 άδεις, για παράδειγμα, από την microsoft (σε παρα πολύ χαμηλή τιμή) και τις διανέμει στους υπαλλήλους της. Μπορεί να έχει 300 υπαλλήλους, τις υπόλοιπες τις πουλάει, γι αυτό όταν το ενεργοποιείς βάζεις ένα συγκεκριμένο email ως username, είναι νομιμότατα τα κλειδιά. Αυτή είναι η γενική φιλοσοφία, περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω.

Το θέμα είναι αν λήγει και πότε αυτή η άδεια. Αναφέρω πιο πάνω ότι εγώ δεν μπορώ πλέον να συνδεθώ σε iPhone/iPad, στο Mac δουλεύει κανονικά, βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάνω αποσύνδεση και προσπαθήσω να συνδεθώ ξανά. Το ρίσκο βέβαια είναι μικρό, εγώ είχα αγοράσει άδεια για 5 συσκευές με 2.49 λιρες.

 

Κατανοητά όλα αυτά, απλα πως μπορούμε να ξέρουμε πως αυτό που πουλάει είναι πραγματικά bulk licence και όχι μια από τις γνωστες χακαρισμενες εκδόσεις που κυκλοφορούν (οι οποιες όπως είπα παιρνουν κανονικότατα updates);



#25   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 15/01/2019 - 15:57

Sorry, αλλα τι πανυβλακας είναι αυτός ο τύπος! Τον θυμάμαι από αυτό το τραγικό video που έλεγε Ηλιθους όσους αγοράζουν προιοντα apple.

Το κόμπλεξ σε όλο του το μεγαλείο...

A πιστεψε με δεν με απασχολει καθολου που κραζει την apple. Αποψη του, καλα κανει και λεει οτι θελει. Εδω μεσα υπαρχουν τυποι που βρισκουν προβληματα καθε μερα στην συσκευη τους και κραζουν κ παλι αγοραζουν! 

 

Anyway στο συγκεκριμενο βιντεο εχει δικαιο! 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#26   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 16:00

A πιστεψε με δεν με απασχολει καθολου που κραζει την apple. Αποψη του, καλα κανει και λεει οτι θελει. Εδω μεσα υπαρχουν τυποι που βρισκουν προβληματα καθε μερα στην συσκευη τους και κραζουν κ παλι αγοραζουν!

Anyway στο συγκεκριμενο βιντεο εχει δικαιο!

Απλά στο video με την Apple έλεγε ένα καρο ανακρίβειες, όποτε δεν τον θεωρώ καθόλου αξιόπιστο.

#27   nkarafo

nkarafo

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/01/2019 - 16:51

Ναι ο τύπος στο βίντεο είναι καραγκιοζάκος. Φαίνεται ότι έχει πολλά ψυχολογικά. Και εγώ είχα δει αυτό για τα mac. Ε αναμασάει τα ίδια που λένε και άλλοι. Πήγα να δω το βίντεο από περιέργεια για τα χριστουγεννιάτικα έθιμα και δεν άντεξα και το έκλεισα! offtopic, ξέρω αλλά ενοχλούμαι όταν δεν υπάρχει επίπεδο. Που έχει πάει αυτή η πνευματικότητα που είχαν παλιότερα οι πρόγονοι μας; Στο κάτω κάτω αν δεν σου αρέσει κάτι, ΔΕΝ χρειάζεται να φτιάξεις ένα βίντεο για να αποδείξεις σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια ότι δεν αξίζει και όλοι οι υπόλοιποι είναι ηλίθιοι. Αλλά μάλλον θέλει να βγάλει και αυτός χρήματα από youtube..

 

Όσο για τα κλειδιά του office και εγώ ακριβώς το ίδιο πράγμα έχω κάνει από ebay και μου δουλεύει απροβλημάτιστα και στο mac και στο pc και στο ipad. Απλά στο ipad κάποια στιγμή είχε ένα μήνυμα για την άδεια, το είδα, έκανα έξοδο, ξανά συνδέθηκα και μέχρι τώρα όλα καλά εδώ και μήνες, μπορεί και χρόνο.



#28   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2019 - 18:25

Sorry, αλλα τι πανυβλακας είναι αυτός ο τύπος! Τον θυμάμαι από αυτό το τραγικό video που έλεγε Ηλιθους όσους αγοράζουν προιοντα apple.

Το κόμπλεξ σε όλο του το μεγαλείο...

Πραγματικά πανίβλακας!

 

A πιστεψε με δεν με απασχολει καθολου που κραζει την apple. Αποψη του, καλα κανει και λεει οτι θελει. Εδω μεσα υπαρχουν τυποι που βρισκουν προβληματα καθε μερα στην συσκευη τους και κραζουν κ παλι αγοραζουν! 

 

Anyway στο συγκεκριμενο βιντεο εχει δικαιο! 

Κι εμένα δεν με ενοχλεί να κράζουν την Apple, με ενδιαφέρει να μου προσφέρει αυτά που θέλω και επιτάσσει το όνομα της για να μην την κράζω εγώ! 

Το θέμα είναι ότι αυτός ο τύπος στον βωμό λίγων views λέει ένα σωρό ανακρίβειες και ψέματα που τον καθιστούν αναξιόπιστο οπότε τον έκοψα με την εξής συλλογιστική: από την στιγμή που σε ένα θέμα που το γνωρίζω με φλομώνεις στο ψέμα γιατί να εμπιστευτώ την ιστοσελίδα σου για να ενημερωθώ / μάθω κάτι το οποίο μπορεί να μου παρουσιάζεις ηθελημένα με λάθος τρόπο? 



#29   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 15/01/2019 - 19:02

Πραγματικά πανίβλακας!

Κι εμένα δεν με ενοχλεί να κράζουν την Apple, με ενδιαφέρει να μου προσφέρει αυτά που θέλω και επιτάσσει το όνομα της για να μην την κράζω εγώ!
Το θέμα είναι ότι αυτός ο τύπος στον βωμό λίγων views λέει ένα σωρό ανακρίβειες και ψέματα που τον καθιστούν αναξιόπιστο οπότε τον έκοψα με την εξής συλλογιστική: από την στιγμή που σε ένα θέμα που το γνωρίζω με φλομώνεις στο ψέμα γιατί να εμπιστευτώ την ιστοσελίδα σου για να ενημερωθώ / μάθω κάτι το οποίο μπορεί να μου παρουσιάζεις ηθελημένα με λάθος τρόπο?



Καλά μην νομίζεται ότι είναι κ φίλος μου!

Κ εγώ αν θυμάμαι καλά δεν το είδα το βίντεο ολόκληρο για την  γιατί δεν με νοιάζει η γνώμη του αφού εγώ είμαι κομπλέ!


Εγώ απλά σας έδωσα να δείτε για το office. Που ότι είπε πιστεύω ότι ισχύει.

Καθώς κ εμένα η εταιρία μου είναι Microsoft Partners κ έχουμε πολλά κλειδιά κ άδειες NFR.

Ακόμα κ το προσωπικό μου account στο office 365 το έχουν χρησιμοποιήσει κ φίλοι μου για να κατεβάσουν την σουιτα, χωρίς όμως να κάνουν login μετά με τοις κωδικούς μου, κ παίζει μια χαρά. Κ ας είναι δηλωμένες πάνω από πέντε συσκευές.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#30   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2019 - 21:08

Κατανοητά όλα αυτά, απλα πως μπορούμε να ξέρουμε πως αυτό που πουλάει είναι πραγματικά bulk licence και όχι μια από τις γνωστες χακαρισμενες εκδόσεις που κυκλοφορούν (οι οποιες όπως είπα παιρνουν κανονικότατα updates);


Ακριβώς! Έστω και μια πιθανότητα να υπάρχει για χακαρισμένη έκδοση...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες