Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Office 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/07/2019 - 17:03

Καλησπέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα κάνω μία ερώτηση εδώ. Σκέφτομαι να αγοράσω το office 2019 ώστε να μην χρησιμοποιώ πλέον το pages, για να υπάρχει μια καλύτερη συμβατότητα με τα office που μας παρέχουν στην δουλειά. Η ερώτηση μου είναι η εξής, σε περίπτωση αλλαγής σε νέο mac, μπορεί να περαστεί εκ νέου εκεί; Επίσης υπάρχει κάποια διαφορά (κυρίως σε ότι αφορά τον γραμματικό έλεγχο) σε σχέση με την εκδοση για windows? Ευχαριστώ. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2019 - 17:57



Καλησπέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα κάνω μία ερώτηση εδώ. Σκέφτομαι να αγοράσω το office 2019 ώστε να μην χρησιμοποιώ πλέον το pages, για να υπάρχει μια καλύτερη συμβατότητα με τα office που μας παρέχουν στην δουλειά. Η ερώτηση μου είναι η εξής, σε περίπτωση αλλαγής σε νέο mac, μπορεί να περαστεί εκ νέου εκεί; Επίσης υπάρχει κάποια διαφορά (κυρίως σε ότι αφορά τον γραμματικό έλεγχο) σε σχέση με την εκδοση για windows? Ευχαριστώ. 

 

Αν πάρεις το συνδρομητικό (69 ευρώ/έτος) δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αν πάρεις το Home & Student (149 ευρώ εφάπαξ) θεωρητικά δεν είναι μεταφέρσιμο και μπορεί να έχεις θέμα με την ενεργοποίηση σε άλλο Mac.

 

Οπότε δεν είναι η καλύτερη ιδέα να αγοράσεις τώρα το Home & Student αν πρόκειται σύντομα να αλλάξεις Mac.

 

https://support.offi...#bkmk_reinstall

Office Home & Business, Office Home & Student, and Office Professional can be installed on a single computer. If you try to install and activate these versions of Office on a different computer (owned by you or someone else), or on the same computer after a hardware change, you might see an error message that you have reached the maximum number of activations.



#33   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/07/2019 - 18:01

 

Αν πάρεις το συνδρομητικό (69 ευρώ/έτος) δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αν πάρεις το Home & Student (149 ευρώ εφάπαξ) θεωρητικά δεν είναι μεταφέρσιμο και μπορεί να έχεις θέμα με την ενεργοποίηση σε άλλο Mac.

 

Οπότε δεν είναι η καλύτερη ιδέα να αγοράσεις τώρα το Home & Student αν πρόκειται σύντομα να αλλάξεις Mac.

 

https://support.offi...#bkmk_reinstall

Office Home & Business, Office Home & Student, and Office Professional can be installed on a single computer. If you try to install and activate these versions of Office on a different computer (owned by you or someone else), or on the same computer after a hardware change, you might see an error message that you have reached the maximum number of activations.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σκέφτομαι για το office 2019. 



#34   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/07/2019 - 18:10

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σκέφτομαι για το office 2019. 

 

Μπορείς να το πάρεις από το ebay. Είναι νόμιμο, με volume licence και με όλα τα μελλοντικά του updates.

Έχω του 2016 σε δυο μηχανήματα και όλα είναι όπως πρέπει.


vires acquirit eundo


#35   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/07/2019 - 18:58

Μπορείς να το πάρεις από το ebay. Είναι νόμιμο, με volume licence και με όλα τα μελλοντικά του updates.

Έχω του 2016 σε δυο μηχανήματα και όλα είναι όπως πρέπει.

Έχει πολλά τέτοια listings αλλά λίγα για mac. Βρήκα ένα και θα το δοκιμάσω. 



#36   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2019 - 20:49

Μπορείς να το πάρεις από το ebay. Είναι νόμιμο, με volume licence και με όλα τα μελλοντικά του updates.
Έχω του 2016 σε δυο μηχανήματα και όλα είναι όπως πρέπει.


Κατά πόσο είναι νόμιμο ή και έγκυρο; Πάντως θα ήθελα να μάθω και αν στέλνει σύνδεσμο να κατεβάσεις το office από τη Microsoft και όχι να δίνει δικό του αρχείο ο εκάστοτε πωλητής.

#37   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 09/07/2019 - 20:50

https://www.ebay.com...hQAAOSwnRpcYThZ αυτο τι λεει παιδες? το λεω λόγω πολλών sold αδειων.. κοιταζω κι εγω να βρω ενα οικονομικο office, όποιος γνωριζει ας μας πει. ευχαριστω



#38   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/07/2019 - 20:58

https://www.ebay.com...hQAAOSwnRpcYThZ αυτο τι λεει παιδες? το λεω λόγω πολλών sold αδειων.. κοιταζω κι εγω να βρω ενα οικονομικο office, όποιος γνωριζει ας μας πει. ευχαριστω

Βρήκα ένα MS Office 2019 με κάπου 2500 sold και υψηλό rating. Δεν μπορώ να απαντήσω για την νομιμότητα. Έστειλα μήνυμα στον seller και περιμένω απάντηση. Πάντως έχει πολλά τέτοια στο ebay και όχι μόνον που με κάνει να πιστεύω ότι η MS δεν τα κυνηγάει.  



#39   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 10/07/2019 - 08:59

Το 365 ειναι μια πολυ καλη λυση, μπορεις να το εχεις σε διαφορετικεσ συσκευες.



#40   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/07/2019 - 15:33

Αν είναι για χρήση στο σπίτι κατέβασε αυτό το torrent https://mac-torrent-...l-multilingual/ δουλεύει άψογα. Αν είναι για τη δουλεία τότε καλύτερα αγόρασε γνήσιο λογισμίκο μη φας κανένα πρόστιμο.



#41   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2019 - 16:52

Αν είναι για χρήση στο σπίτι κατέβασε αυτό το torrent https://mac-torrent-...l-multilingual/ δουλεύει άψογα. Αν είναι για τη δουλεία τότε καλύτερα αγόρασε γνήσιο λογισμίκο μη φας κανένα πρόστιμο.


Ίσως ακόμη σημαντικότερο είναι τι λογισμικό μπαίνει στο ιδιωτικό pc! Φοβάμαι ότι δεν μπορεί να είναι απόλυτα ασφαλές ένα software από «3ες πηγές»! Γι’αυτό ρώτησα παραπάνω αν υπάρχει δυνατότητα download σε trial από αυθεντικό site και προσθήκη κωδικού αγορασμένου για ενεργοποίηση.

#42   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/07/2019 - 21:11

Πήρα την απόφαση και αγόρασα ένα Office 2019 από το Ebay. Είναι από volume licence με κόστος 5,5€. Στις πρώτες δοκιμές το word δουλεύει μια χαρά. Το μέλλον θα δείξει. 



#43   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 11/07/2019 - 20:37

Πήρα την απόφαση και αγόρασα ένα Office 2019 από το Ebay. Είναι από volume licence με κόστος 5,5€. Στις πρώτες δοκιμές το word δουλεύει μια χαρά. Το μέλλον θα δείξει. 

δωσε ενα λινκ ή αν δεν επιτρέπεται ενα λινκ σε προσωπικο μηνυμα αδερφέ μου να πάρω απο τον ίδιο και το κρίμα στο λαιμό μου , αχχαχα!



#44   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/07/2019 - 00:19

δωσε ενα λινκ ή αν δεν επιτρέπεται ενα λινκ σε προσωπικο μηνυμα αδερφέ μου να πάρω απο τον ίδιο και το κρίμα στο λαιμό μου , αχχαχα!

Έχεις pm. 



#45   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/07/2019 - 07:02

Αγαπητοί φίλοι  @MontzOlee & giannisk82, γιατί αυτή η μυστικοπάθεια ;.

 

Κατά την γνώμη μου δεν είναι καθόλου κακό -αλλά αντίθετα άκρως θετικό-   να δίνεται

το συγκεκριμένο link κι όχι μόνο.

 

Σαφώς και δεν πρόκειται για διαφήμιση, αλλά για διευκόλυνση τυχόν ενδιαφερόμενων 

συμφορουμιτών να αποκτήσουν σε πολύ συμφέρουσα τιμή την αξιόλογη σουίτα. :)


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες