Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα το εκτιμούσα πολύ, αν μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος, SOS !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/01/2019 - 21:18

Καλησπέρα σας,

 

Παιδιά θα το εκτιμούσα πολύ, αν μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος..

 

Αγόρασα ένα νέο iphone και αντικατέστησα το iphone5 που είχα. Έκανα κανονικά όλη την διαδικασία παίρνοντας back up από το 5αρι το οποίο back up το πέρασα στο καινούριο μου iphone και δουλεύει κανονικά.

Το 5αρι το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και το ενεργοποίησα ξανά με την εταιρική μου κάρτα sim. Δημιούργησα και δεύτερο apple id για να μην είναι mirror το ένα iphone με το άλλο.

 

Όλα έγιναν σωστά και δούλεψε κανονικά το 5αρι. Τα προβλήματα ξεκίνησαν τη στιγμή που προσπάθησα να αλλάξω τον κωδικό ξεκλειδώματος της συσκευής στο 5αρι που είχα ορίσει αρχικά έτσι ώστε να έχω κοινό κωδικό και στα δύο iphone.

Κάνοντας την προσπάθεια αλλαγής του κωδικού της συσκευής μου ζήτησε τον παλιό κωδικό τον οποίο πληκτρολόγησα και μετά μου ζήτησε έναν νέο κωδικό τον οποίο πληκτρολόγησα επίσης.

 

Την στιγμή εκείνη το τηλέφωνο έδειξε ότι κόλλησε. Επειδή δεν έκανε τίποτα το τηλέφωνο, πάτησα το home button και το πλαϊνό πλήκτρο για να το επαναφέρω… με αποτέλεσμα τώρα που μου ζητάει τον κωδικό της συσκευής να μην αναγνωρίζει κανέναν από τους 2 κωδικούς (παλιό και καινούριο).

Κάθε προσπάθεια που κάνω μου γράφει:

«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 5 λεπτά»

 

Σε επόμενη προσπάθεια μου γράφει:

«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 10 λεπτά»

 

Σε επόμενη προσπάθεια μου γράφει:

«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 1 ώρα» κτλ κτλ…

 

Τι μπορώ να κάνω?

Θα το εκτιμούσα ειλικρινά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος

 

Σας ευχαριστώ

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/01/2019 - 21:32

Καλησπέρα σας,

Παιδιά θα το εκτιμούσα πολύ, αν μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος..

Αγόρασα ένα νέο iphone και αντικατέστησα το iphone5 που είχα. Έκανα κανονικά όλη την διαδικασία παίρνοντας back up από το 5αρι το οποίο back up το πέρασα στο καινούριο μου iphone και δουλεύει κανονικά.
Το 5αρι το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και το ενεργοποίησα ξανά με την εταιρική μου κάρτα sim. Δημιούργησα και δεύτερο apple id για να μην είναι mirror το ένα iphone με το άλλο.

Όλα έγιναν σωστά και δούλεψε κανονικά το 5αρι. Τα προβλήματα ξεκίνησαν τη στιγμή που προσπάθησα να αλλάξω τον κωδικό ξεκλειδώματος της συσκευής στο 5αρι που είχα ορίσει αρχικά έτσι ώστε να έχω κοινό κωδικό και στα δύο iphone.
Κάνοντας την προσπάθεια αλλαγής του κωδικού της συσκευής μου ζήτησε τον παλιό κωδικό τον οποίο πληκτρολόγησα και μετά μου ζήτησε έναν νέο κωδικό τον οποίο πληκτρολόγησα επίσης.

Την στιγμή εκείνη το τηλέφωνο έδειξε ότι κόλλησε. Επειδή δεν έκανε τίποτα το τηλέφωνο, πάτησα το home button και το πλαϊνό πλήκτρο για να το επαναφέρω… με αποτέλεσμα τώρα που μου ζητάει τον κωδικό της συσκευής να μην αναγνωρίζει κανέναν από τους 2 κωδικούς (παλιό και καινούριο).
Κάθε προσπάθεια που κάνω μου γράφει:
«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 5 λεπτά»

Σε επόμενη προσπάθεια μου γράφει:
«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 10 λεπτά»

Σε επόμενη προσπάθεια μου γράφει:
«Λάθος κωδικός, δοκιμάστε ξανά σε 1 ώρα» κτλ κτλ…

Τι μπορώ να κάνω?
Θα το εκτιμούσα ειλικρινά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος

Σας ευχαριστώ

απενεργοποίησε τη συσκευή .μετα από ένα λεπτό πάτησε παρατεταμένα το home button και συνδέσε το στο iTunes.Μόλις εμφανίσει το χαρακτηριστικό εικονίδιο συνδεσης αφήνεις το home button και επιλεγεις την επαναφορά στο εικονίδιο που εμφανίζεται για να κανείς restore.μόνο ετσι θα ξεκολλήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 20/01/2019 - 21:34


#3   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/01/2019 - 21:37

απενεργοποίησε τη συσκευή .μετα από ένα λεπτό πάτησε παρατεταμένα το home button και συνδέσε το στο iTunes.Μόλις εμφανίσει το χαρακτηριστικό εικονίδιο συνδεσης αφήνεις το home button και επιλεγεις την επαναφορά στο εικονίδιο που εμφανίζεται για να κανείς restore.μόνο ετσι θα ξεκολλήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ,  το δοκιμάζω τώρα και θα σε ενημερώσω.

Ελπίζω να δουλέψει !!!! 

Το εκτιμώ...



#4   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/01/2019 - 21:45

Σε ευχαριστώ πολύ, το δοκιμάζω τώρα και θα σε ενημερώσω.
Ελπίζω να δουλέψει !!!!
Το εκτιμώ...

Θα δουλέψει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/01/2019 - 22:22

Θα δουλέψει


Sent from my iPhone using Tapatalk

έχει ξεκολλήσει αλλά μου ζητάει κωδικό συσκευής και διστάζω να βάλω τον κωδικό γιατί πάλι θα κλειδώσει για καμία ώρα ξανά.

Πως μπορώ να το κάνω να μην μου ζητήσει κωδικό και να το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις?



#6   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/01/2019 - 22:51

Θα δουλέψει


Sent from my iPhone using Tapatalk

τα κατάφερα χάρη στη βοήθειά σου..

 

Σ ευχαριστώ ειλικρινά, το έχω επαναφέρει στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις οπότε ξεκινάω από την αρχή την όλη διαδικασία.

 

Σε ευχαριστώ 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες