Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί να αγοράσω Apple Watch?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/01/2019 - 12:05

Καλημέρα σε όλους!

Μια ερώτηση στους γνωρίζοντες...

Σκέφτομαι να πάρω ένα καλό ρολόι.Όχι smart.Ένα κανονικό ρολόι.

Αλλά μετά σκέφτομαι να πάρω το Apple Watch.

Τι θα μου προσφέρει σαν "έξυπνο" ρολόι περισσότερο από το Iphone?

Αξίζει τα λεφτά του?

Αξίζει σαν αγορά..?

Σας ακούω :) 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/01/2019 - 22:00

Επειδη θα ακουσεις απο τους εχοντες σιγουρα αποψεις, ας ακουσεις και απο τους μη εχοντες!
Κανεις γυμναστικη; Τρεχεις; Εχεις προβληματα υγειας και θες να μετρας χτυπους; Εχεις κανενα προβλημα (χτυπα ξυλο) με καρδια; Θελεις να αφηνεις το κινητο στο σπιτι και να εχεις μονο ενα ρολοι μαζι σου για να μιλας;
Για μενα αν σε ολα αυτα πεις οχι, εγω προσωπικα θε επαιρνα ενα καλο ρολοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   kopasGR

kopasGR

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/01/2019 - 22:43

Επειδη θα ακουσεις απο τους εχοντες σιγουρα αποψεις, ας ακουσεις και απο τους μη εχοντες!
Κανεις γυμναστικη; Τρεχεις; Εχεις προβληματα υγειας και θες να μετρας χτυπους; Εχεις κανενα προβλημα (χτυπα ξυλο) με καρδια; Θελεις να αφηνεις το κινητο στο σπιτι και να εχεις μονο ενα ρολοι μαζι σου για να μιλας;
Για μενα αν σε ολα αυτα πεις οχι, εγω προσωπικα θε επαιρνα ενα καλο ρολοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς αυτά κάνει παραπάνω από ένα κανονικό ρολόι. Άσε που τα δύο πρώτα (γυμναστική και τρέξιμο) τα "μετράει¨ ακόμα και το κινεζοsmartwatch των 15 ευρώ.



#4   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/01/2019 - 00:29

ειχα ρολοι παντα στο χερι μου,δε μπορουσα να το φανταστω χωρις αυτο,ακομα και που απλα εβλεπα την ωρα.

απο τοτε που πηρα δοκιμαστικα το apple watch ,η απαντηση που δινω σε φιλους ειναι οτι ,ειναι ενα γκατζετ που οχι απλα λεει την ωρα αλλα μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις.

για εμενα πανε με τα μπουνια σε AW.



#5   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/01/2019 - 11:55

ειχα ρολοι παντα στο χερι μου,δε μπορουσα να το φανταστω χωρις αυτο,ακομα και που απλα εβλεπα την ωρα.

απο τοτε που πηρα δοκιμαστικα το apple watch ,η απαντηση που δινω σε φιλους ειναι οτι ,ειναι ενα γκατζετ που οχι απλα λεει την ωρα αλλα μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις.

για εμενα πανε με τα μπουνια σε AW.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αλλά Κωστάκη μιας κι εσύ μόνο είσαι κάτοχος και καλώς ή κακώς έχει 500 Ευρώ μήπως μπορείς να μου πεις τι παραπάνω κάνει? Γιατί ομολογώ ότι το "μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις" δεν με βοήθησε ιδιαίτερα.  :D

Μην ξεχνάς έχω πάντα μαζί μου το XS οπότε τι παραπάνω θα μου δώσει ή θα μου προσφέρει το Apple Watch πέραν από ένα ακριβό και καλο gadget?   :blink:


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 30/01/2019 - 11:56


#6   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/01/2019 - 13:43

Αν δεν σου είναι χρήσιμα ενδεικτικά κάτι από αυτά που ανέφερε παραπάνω ένας φίλος η γνώμη μου είναι να μην το πάρεις.. Αν πάλι από την άλλη είσαι λάτρης του κλασικού ρολογιού χειρός (όπως εγώ) πάλι να μην το πάρεις.. Είναι κρίμα να δώσεις 500€ για κάτι που ίσως ανακαλύψεις ότι μπορεί να σου χρησιμεύσει σε κάτι (ψιλό αμφιβάλω)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#7   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/01/2019 - 23:31

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Αλλά Κωστάκη μιας κι εσύ μόνο είσαι κάτοχος και καλώς ή κακώς έχει 500 Ευρώ μήπως μπορείς να μου πεις τι παραπάνω κάνει? Γιατί ομολογώ ότι το "μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις" δεν με βοήθησε ιδιαίτερα. :D
Μην ξεχνάς έχω πάντα μαζί μου το XS οπότε τι παραπάνω θα μου δώσει ή θα μου προσφέρει το Apple Watch πέραν από ένα ακριβό και καλο gadget? :blink:


Για μένα είναι μια επέκταση του κινητού. Από μόνο του δεν λέει κ πολλά. Μπορείς να μην έχεις κοντά σου το κινητό κ να μην χάνεις κλήση επειδή δεν το άκουσες να χτυπάει στο σαλόνι. Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι από αυτά που σου είπε ο φίλος στο πρώτο ποστ τότε για σένα θα είναι ένα ακριβό gadget
Έχει προοδευσει το watch OS αλλά ακόμα δεν είναι πλήρες κ δεν έχει πάρα πολλές εφαρμογές
P.s. Κάτοχος aw4


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 31/01/2019 - 00:55

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αλλά Κωστάκη μιας κι εσύ μόνο είσαι κάτοχος και καλώς ή κακώς έχει 500 Ευρώ μήπως μπορείς να μου πεις τι παραπάνω κάνει? Γιατί ομολογώ ότι το "μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις" δεν με βοήθησε ιδιαίτερα.  :D

Μην ξεχνάς έχω πάντα μαζί μου το XS οπότε τι παραπάνω θα μου δώσει ή θα μου προσφέρει το Apple Watch πέραν από ένα ακριβό και καλο gadget?   :blink:

για ενα καλο ρολοι θα δωσεις σιγουρα 300-500+ ,φανταζομαι.

με αυτα τα χρηματα μπορεις να παρεις ακομα και ενα μεταχειρισμενο aw3 και αν δε σε καλυψει το μονο σιγουρο ειναι οτι τα χρηματα που θα χασεις αν δε σε καλυψει και το πουλησεις ειναι πολυ λιγοτερα απο ενα καινουργιο ρολοι χειρος που θα παρεις και απλα θα σου λεει την ωρα. ;) (γνωμη μου παντα)


Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 31/01/2019 - 00:56


#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 31/01/2019 - 15:49

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Αλλά Κωστάκη μιας κι εσύ μόνο είσαι κάτοχος και καλώς ή κακώς έχει 500 Ευρώ μήπως μπορείς να μου πεις τι παραπάνω κάνει? Γιατί ομολογώ ότι το "μπορεις να κανεις πολλα παραπανω πραγματα τα οποια θα τα καταλαβεις μολις το παρεις" δεν με βοήθησε ιδιαίτερα. :D
Μην ξεχνάς έχω πάντα μαζί μου το XS οπότε τι παραπάνω θα μου δώσει ή θα μου προσφέρει το Apple Watch πέραν από ένα ακριβό και καλο gadget? :blink:

Δηλδη Λευτέρη δε θα δώσεις 300+ ευρώ για ένα απλό ρολόι που απλά θα σου δείχνει την ώρα;;Καταρχάς το ρολόι είναι πρώτα από όλα κόσμημα.Οποτε αν δε σε αρέσει σχεδιαστικά το AW μην το παίρνεις.Αν όμως το πάρεις σκεψου ότι θα του αλλάζεις λουράκια και θα το συνδυάζεις με το ντύσιμο σου.Οποτε κάθε φορά είναι σαν να έχεις διαφορετικό ρολόι.Θελεις σπορ;Θέλεις επίσημο;;Θέλεις καζουαλ;;
Πέρα από την χρήση του ως κόσμημα.Σου δίνει ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές,μπορείς να απαντάς από το ρολόι όταν οδηγείς,είναι βοήθημα αν γυμνάζεσαι,επίσης ιατρικό βοήθημα.Δεν χρειάζεται να είσαι συνεχώς με το κινητό στα χέρια παρά μόνο όταν σε ειδοποιεί το ρολόι.Απαντας σε mail,Viber,messenger και άλλες παρόμοιες εφαρμογές.Δεν ακούς τον παραμικρό ήχο ειδοποίησης από το κινητό παρά μόνο μια ελαφρά δόνηση στο χέρι από το ρολόι.
Εγώ που λες είχα το AW 1 για ένα χρόνο.Οταν πήγα σε Android το πούλησα αναγκαστικά.Οταν επανήλθα σε iOS πρώτα πήρα ρολόι και μετά κινητό.
Για μένα το AW 4 είναι η μοναδική value for money συσκευή τηs Apple αυτή τη στιγμή έξω στην αγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   panos111

panos111

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/02/2019 - 00:22

Έχεις καλό ρολόι ;
Αν όχι , πάρε καλό ρολόι .
Με το Xs κανείς παααρα πολλά πράγματα σαν συσκευή !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες