Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple Pay & monese


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:01

Εμενα παντως η Monese δεν δέχεται την ταυτότητα μου και δύστυχος δεν εχω ούτε καινούργιο δίπλωμα ούτε διαβατήριο.οποτε μου έριξαν ακυρο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:05

Ποια ταυτοτητα εχεις; Ειναι τυπωμενα τα γραμματα; Εχει λατινικους χαρακτηρες; Αν ναι ξαναδοκιμασε ξανα κ ξανα γιατι το συστημα που τη διαβαζει ειναι αυτοματο και καμια φορα την απορριπτει αν δε διαβασει σωστα το ονομα η καποια αλλη πληροφορια.

Εμενα παντως η Monese δεν δέχεται την ταυτότητα μου και δύστυχος δεν εχω ούτε καινούργιο δίπλωμα ούτε διαβατήριο.οποτε μου έριξαν ακυρο


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#768   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:09

Είναι γραμμένη με στιλό.αρα θέλει μηχανογραφημένη;βέβαια την στέλνω με mailγιατί στην εφαρμογή μου βγάζει την επιλογή μόνο για αυτό Συνημμένο αρχείο  IMG_0262.jpg   521,07KB   26 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#769   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:17

Αν εχεις την παλια τοτε ειναι σχεδον αδυνατο.
Ειναι μη αποδεκτα τα εγγραφα με στυλο. Τα χειρογραφα δεν αναγνωριζονται ουτε απο το ιδιο το συστημα που θα τα σκαναρει για να τα «διαβασει». Οποτε αν θες απαραιτητα τετοια καρτα η ανανεωνεις την ταυτοτητα (η αν εχεις διαβατηριο), η καποιο αλλο επισημο εγγραφο ταυτοποιησης που αποδεχονται.

Είναι γραμμένη με στιλό.αρα θέλει μηχανογραφημένη;βέβαια την στέλνω με mailγιατί στην εφαρμογή μου βγάζει την επιλογή μόνο για αυτό attachicon.gifIMG_0262.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 13/05/2019 - 16:17


#770   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:19

Το πιο φτηνό είναι είναι η ταυτότητα.οποτε πάω αυτές τις μέρες για αντικατάσταση.και το ανεβάζω εκεί που έδειξα το image η με mail απαντώντας πάνω στο δικό τους;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#771   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:21

Ξανακανε τη διαδικασια απο την αρχη δηλαδη να τη βαλεις μεσα απο την εφαρμογη εκει που την τραβαει φωτο. Αν δεν υπαρχει πια αυτη η επιλογη μιλα μαζι τους στο chat μεσα στην εφαρμογη και θα σε καθοδηγησουν εκεινοι οπως χρειαζεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#772   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:26

Όχι δεν μου βγάζει την αρχική.οποτε με την μηχανογραφημένη θα μπορω.ναι μέσω video call μαλλον θα την κάνω πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#773   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2019 - 16:30

Με το καλο να παραλαβεις την καινουργια ταυτοτητα σου.

Όχι δεν μου βγάζει την αρχική.οποτε με την μηχανογραφημένη θα μπορω.ναι μέσω video call μαλλον θα την κάνω πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#774   giannispdrs

giannispdrs

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 13/05/2019 - 18:48

Καλησπέρα παιδιά έβαλα την κάρτα με τον τρόπο που μας έδειξε ο φίλος άλλαξα την διεύθυνση μου σε μια τυχαία στο Λονδίνο μπήκε η κάρτα επανέφερα τα στοιχεία που εχω τα πραγματικά και όλα καλά λειτουργεί κανονικά..το μόνο θέμα που έχω είναι ότι έχω κάνει κατάθεση από την Παρασκευή και ακόμα να φανούν τα χρήματα ,από εθνική τράπεζα ..πόσες μέρες κάνουν να φανούν;

#775   vasmarbill

vasmarbill

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 13/05/2019 - 18:50

Καλησπέρα παιδιά έβαλα την κάρτα με τον τρόπο που μας έδειξε ο φίλος άλλαξα την διεύθυνση μου σε μια τυχαία στο Λονδίνο μπήκε η κάρτα επανέφερα τα στοιχεία που εχω τα πραγματικά και όλα καλά λειτουργεί κανονικά..το μόνο θέμα που έχω είναι ότι έχω κάνει κατάθεση από την Παρασκευή και ακόμα να φανούν τα χρήματα ,από εθνική τράπεζα ..πόσες μέρες κάνουν να φανούν;


Σε εμένα έκαναν 3 εργάσιμες από τράπεζα Πειραιώς!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#776   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2019 - 19:16

Με την Δ/νση του φακέλου και αλλαγή Region δούλεψε και σε εμένα κανονικα

 

 Ευχαριστώ πολύ για το Tip...

 

Τώρα με double click στο ρολόι έχω και την boon. & την Monese  και με scroll διαλέγω με ποια θέλω να πληρώσω



#777   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2019 - 19:17

Καλησπέρα και από εμένα λοιπόν ενώ είχα περάσει κανονικά την κάρτα στο iPhone και στο I Watch με ελληνική διεύθυνση και λειτουργούσε κανονικά σήμερα μου έσπασε το ρολόι πήγα πήρα άλλο προσπαθώ να την περάσω στο ρολόι και δεν την δέχεται ενώ στο κινητό υπάρχει κανονικά τι πρέπει να κάνω ; Υπάρχει θέμα αν είναι συγχρόνως σε δυο ρολόγια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#778   vasmarbill

vasmarbill

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 13/05/2019 - 19:19

Καλησπέρα και από εμένα λοιπόν ενώ είχα περάσει κανονικά την κάρτα στο iPhone και στο I Watch με ελληνική διεύθυνση και λειτουργούσε κανονικά σήμερα μου έσπασε το ρολόι πήγα πήρα άλλο προσπαθώ να την περάσω στο ρολόι και δεν την δέχεται ενώ στο κινητό υπάρχει κανονικά τι πρέπει να κάνω ; Υπάρχει θέμα αν είναι συγχρόνως σε δυο ρολόγια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν νομίζω...για να την πάρει στο ρολόι αυτό που εκανα εγώ ήταν να γυρίσω διεύθυνση σε Αγγλία , μετά περιοχή και γλώσσα σε κινητό και ρολοι και την πήρε κανονικά!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#779   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2019 - 19:29

Δεν νομίζω...για να την πάρει στο ρολόι αυτό που εκανα εγώ ήταν να γυρίσω διεύθυνση σε Αγγλία , μετά περιοχή και γλώσσα σε κινητό και ρολοι και την πήρε κανονικά!!!

Ποια διεύθυνση να αλλάξω μέσα από το app της Monese εννοείς ? Γιατί την τοποθεσίας την έχω αλλάξει σε Αγγλία αλλά τίποτα
Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#780   vasmarbill

vasmarbill

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 13/05/2019 - 19:31

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι την διεύθυνση μέσα από την εφαρμογη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)