Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατάσταση οθόνης iPhone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   miltosvl

miltosvl

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@mvlachaquito
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:miltosvl

Δημοσίευση 28/02/2019 - 13:14

Καλησπέρα παίδες.

Απλό το πρόβλημα, έπειτα από 4 χρόνια και ατελείωτες πτώσεις έγινε χίλια κομμάτια η οθόνη του iPhone 6. Θα ήθελα αν γίνεται να με ενημερώσετε για το αν υπάρχει κάποιο όσο το δυνατόν αξιόπιστο κατάστημα ή τεχνικός για επισκευή. Δηλαδή να ξέρει να κάνει τη δουλειά και φυσικά να γυρίσει ακέραια πίσω η συσκευή χωρίς να λείπει κάτι από μέσα.
Γνωρίζω για document και info quest αλλά δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε authorized service provider καθώς 160€ που μου είπαν στη Document κρίνεται ανούσιο και άσκοπο. 6-7 μήνες θα το κρατήσω το κινητό βάσει του προγραμματισμου μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 01/03/2019 - 09:27

Είχα αλλάξει οθόνη στο 6s plus της γυναίκας στον Κωτσόβολο στο mall. Κόστος κοντά 80€ συν το καφέ που περιμέναμε μέχρι να το φτιάξει.. Όλα καλά


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#3   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/02/2020 - 10:16

Καλησπέρα και από εμένα!

Για να μην δημιουργήσω άλλο θέμα ειπα να τοποθετηθώ εδώ μιας και συμβαίνει σχεδόν το ίδιο πρόβλημα.

Έσπασε οθόνη σε iPhone 6 Plus.

Αξίζει να γίνει η αλλαγή σε μια από της γνωστές αλυσίδες η όχι; Για παράδειγμα Κοτσωβολο, Γερμανό κτλ;

Στον Γερμανό είπαν πως γνήσια οθόνη και 2 χρόνια εγγύηση από την Apple.
Πράγμα για το οποίο από οσο λίγο έχω ενημερωθεί από εδώ, δεν ισχύει όσο αφορά την γνησιότητα της οθόνης.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Τώρα σε ένα μαγαζι που ρώτησα όπου έκανα αλλαγή μπαταρίας πρόσφατα σε μια άλλη συσκευή και εκεί πήγαν όλα καλά, με ενημέρωσαν πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την αντικατάσταση της καινουριας οθονης αλλά σίγουρα θα έχει διαφορά με την γνήσια.

Τι μου προτείνετε να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες