Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To iPhone Χ μου δεν ανοίγει! SOS!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2019 - 19:33

Καλησπέρα παιδιά, είμαι πολύ ξενερωμένος!

 

Μετά από μια πτώση που είχε το iPhone μου μια εβδομάδα πριν, χάλασε η οθόνη του και δείχνει καμένα και περίεργα χρώματα.

Στην προσπάθεια μου να αποθηκεύσω ότι φωτογραφία και βίντεο είχα μέσα (το είχα γεμάτο full στα 256Gb), εκτός οτι αντιμετώπιζα προβλήματα σύνδεσης με το PC μου (ενώ ξεκίναγε να τις αποθηκεύει στον υπολογιστή, ξαφνικά σταματούσε και έπρεπε να ξαναβγαλω το καλώδιο να το συνδέσω ξανά και ίσως να με άφηνε να τις ξαναπεράσω), ήρθε να προστεθεί το τελευταίο και κρισιμότερο πρόβλημα....  :(  

Κόλλησε κάποια στιγμή και προσπάθησα να το κλείσω προσπαθώντας να του κάνω restart με τα 2 κουμπιά, έσβησε ξαφνικά η οθόνη και ενώ ήταν φορτισμένο και δεν ξανανοίγει με τίποτα τώραα!!

 

Τι να κάνω;;;

Έχω τόσες φωτογραφίες από πάρα πολλά σημαντικά ταξίδια!!!  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/03/2019 - 20:21

το βάζεις στην πρίζα περιμένεις 10 λεπτά και πατάς hard reset (τα 2 κουμπάκια που είπες και εσύ) λογικά θα ανοίξει\

αν όχι δυστηχώς ....


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#3   petros4

petros4

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/03/2019 - 23:22

Ότι σου είπε ο από πάνω συν το ότι το hard reset στο Χ γίνετε πατώντας (+) μια φορά (-) μια φορά και παρατεταμένα το power button μέχρι να εμφανίσει το μήλο...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες