Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Νέα iPad Air και iPad mini (2019)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 20/03/2019 - 12:39

Για μενα που ημουν απολυτως ευχαριστημενος με τις δυνατοτητες του original iPad Air και αδιαφορω για τα παραπανω καλουδια του Pro, το καινουριο Air ειναι οτι ακριβως ηθελα: Το αγαπημενο μου ipad με ολοκαινουρια,μοντερνα σωθικα  ακριβως την στιγμη που τα 6 χρονακια του δικου μου αρχισαν να φαινονται...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2019 - 13:32

Μένει να δούμε και τις τιμές πώλησης βέβαια στην Ελλάδα. 

Εγώ θεωρώ ενδιαφέρουσα την κίνηση. Για κάποιον που χρειάζεται νέο iPad αλλά δεν θέλει να δώσει ένα σκασμό λεφτά στο Pro, ούτε όμως θέλει να πάρει το απλό iPad με τον Α10, πλέον έχει 2 νέες επιλογές με το Air & Mini.

 

Αν ήθελε, θα μπορούσε να τα δώσει κανένα 50αρι πιο κάτω, αλλά Apple είναι αυτή... 

 

Αν έδινε νέο Bezel-less Design, Face ID , και νέο μολύβι στα Air & Mini ύστερα δεν θα έδινε κίνητρα σε κάποιον να πάρει το Pro. Και θα είχε γαμ**** και όσους πελάτες είχαν σκάσει τα 799USD για το Pro. 

 

Όποιος αγοράσει τα Air & Mini σίγουρα θα βγάλει άνετα 3-4 χρόνια χρήσης. 



#18   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2019 - 13:43

Μένει να δούμε και τις τιμές πώλησης βέβαια στην Ελλάδα. 

απο 619 λεει



#19   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2019 - 15:31

απο 619 λεει

τα 499USD γίνανε 619Ευρω.... απίστευο.... 

καλά οκ το έχουμε ξαναδεί το έργο... απλά ήταν ένα σοκ  


Τελευταία επεξεργασία από: peros550, 20/03/2019 - 15:32


#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 20/03/2019 - 16:11

τα 499USD γίνανε 619Ευρω.... απίστευο.... 

καλά οκ το έχουμε ξαναδεί το έργο... απλά ήταν ένα σοκ  

ενω με σημερινες τιμες 619Euro = 703USD !!  Αλλα αυτο ειναι αλλου παππα ευαγγελιο ...



#21   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/03/2019 - 16:36

Μην ξεχνάτε ότι στα 499 πρέπει να βάλεις το ΦΠΑ που εκεί από ότι ξέρω είναι έως 6%, ενώ εδώ είναι 24%


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: gkas1973, 20/03/2019 - 16:37


#22   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 20/03/2019 - 16:50

αν ειναι να φτασω στα 600+ ευρω ισως το Pro με 2-2.5 κατοσταρικα ακομα φανταζει καλυτερη αγορα


Το μίνι που θέλω στα 500€ θεωρώ καλή τιμή βέβαια μου ξυρίζουν όλα τα παραπάνω και ήθελα και στα 120 συχνότητα σάρωσης οθόνης


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/03/2019 - 18:52

Στο μακρινό παρελθόν, όταν ο Τζομπς επέστρεψε στην Apple για να την σώσει από την χρεοκοπία, σταμάτησε την παραγωγή των δεκάδων συσκευών που παρήγαγε η Apple και είπε ότι θα επικεντρωθεί στην παραγωγή αυτού που ξέρει να καλύτερα από όλους, στο Mac. Η συνέχεια είναι γνωστή!
Αρκετά χρόνια αργότερα βλέπουμε την Apple να παράγει δεκάδες συσκευές, παρόμοιες μεταξύ τους, που μπερδεύουν τον καταναλωτή. Ουσιαστικά η απλότητα, σήμα κατατεθέν της Apple, και οι λίγες αλλά κορυφαίες συσκευές, έχει πάει περίπατο.
Νέα iPad με επαναφορά της θύρας jack και εξοστρακισμό της type C, τελικά είναι ή δεν είναι παρωχημένη αυτή η τεχνολογία;
iPad mini, iPad, iPad Air, iPad Pro 2017, iPad Pro 2018... φέξε μου και γλίστρισα!




Sent from my iPad using Tapatalk

#24   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2019 - 20:01

Τιμές για Ελλάδα σύμφωνα με το apple word Hellas

iPad Air WiFi
iPad Air 10.5″ 64GB, τιμή 619 ευρώ
iPad Air 10.5″ 256GB, τιμή 758 ευρώ

iPad Air WiFi + 4G
iPad Air 10.5″ 4G 64GB, τιμή 769 ευρώ
iPad Air 10.5″ 4G 256GB, τιμή 949 ευρώ

iPad Mini WiFi
iPad mini 7.9″ 64GB, τιμή 499 ευρώ
iPad mini 7.9″ 256GB, τιμή 689 ευρώ

iPad Mini WiFi + 4G
iPad mini 7.9″ 4G 64GB, τιμή 649 ευρώ
iPad mini 7.9″ 4G 256GB, τιμή 839 ευρώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/03/2019 - 02:50

Τρελαθήκαμε !!!!

Τι τιμές είναι αυτές !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#26   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 21/03/2019 - 07:42

περιμένουμε να δούμε και στα σκρουτζομαγαζα τις τιμές 

Πάντως δεν θα κάνω καμια αγορα ακόμα 



#27   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2019 - 13:35

Όταν θα πέσουν κανένα 100αρι πιο χαμηλά από τις τιμές αντιπροσωπίας, τότε θα μπορείς να πεις ότι αξίζει. 

 

Πχ να πάρεις ένα mini στα 399€ ή το Air στα 519€. Βέβαια εδώ υπάρχει και μια παγίδα. 

 

Γιατί το λέω αυτό; Επειδή ένα iPad συνήθως το κρατάς 3-4 χρόνια. Αν πχ πάρεις φέτος το παλιό design και του χρόνου βγάλει κανένα Bezeless με FaceID κτλ... 

 

Θα σε αναγκάσει να κάνεις το upgrade νωρίτερα, ή να μείνεις με την πικρία... χαχαχαχαχαχα



#28   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/03/2019 - 13:44

Όταν θα πέσουν κανένα 100αρι πιο χαμηλά από τις τιμές αντιπροσωπίας, τότε θα μπορείς να πεις ότι αξίζει. 

 

Πχ να πάρεις ένα mini στα 399€ ή το Air στα 519€. Βέβαια εδώ υπάρχει και μια παγίδα. 

 

Γιατί το λέω αυτό; Επειδή ένα iPad συνήθως το κρατάς 3-4 χρόνια. Αν πχ πάρεις φέτος το παλιό design και του χρόνου βγάλει κανένα Bezeless με FaceID κτλ... 

 

Θα σε αναγκάσει να κάνεις το upgrade νωρίτερα, ή να μείνεις με την πικρία... χαχαχαχαχαχα

Οι παγιδες και τα νεροφαγωματα ειναι μονο στο μυαλο οσων σκεφτονται ετσι ...

 

Ειχα το αρχικο iPad Air απο οταν βγηκε . Σχεδον 6 χρονια ... Δεν θυμαμαι ποσο το ειχα παρει . Νομιζω λιγοτερο απο 600euros αλλα ας πουμε 600..

Δεν ενιωσα καμμια στιγμη οτι πρεπει να κανω upgrade ουτε και καμμια πικρια που δεν ειχα τα νεωτερα μοντελα. Το πηρα για καποιες συγκεκριμενες μου αναγκες που τις καλυπτε παραπανω απο αξιοπρεπως, θα ελεγα απολαυστικα μεχρι τωρα...

100 ευρω το χρονο λοιπον για μια συσκευη που χρησιμοποιω καθε μερα σημαντικα περισσοτερο απο το iphone μου (το οποιο αλλαζω καθε χρονο για αλλους λογους).  Δεν νομιζω οτι ειναι πολλα ! Και 200 το χρονο θα εδινα !!


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 21/03/2019 - 13:44


#29   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2019 - 15:07

Οι παγιδες και τα νεροφαγωματα ειναι μονο στο μυαλο οσων σκεφτονται ετσι ...

 

Ειχα το αρχικο iPad Air απο οταν βγηκε . Σχεδον 6 χρονια ... Δεν θυμαμαι ποσο το ειχα παρει . Νομιζω λιγοτερο απο 600euros αλλα ας πουμε 600..

Δεν ενιωσα καμμια στιγμη οτι πρεπει να κανω upgrade ουτε και καμμια πικρια που δεν ειχα τα νεωτερα μοντελα. Το πηρα για καποιες συγκεκριμενες μου αναγκες που τις καλυπτε παραπανω απο αξιοπρεπως, θα ελεγα απολαυστικα μεχρι τωρα...

100 ευρω το χρονο λοιπον για μια συσκευη που χρησιμοποιω καθε μερα σημαντικα περισσοτερο απο το iphone μου (το οποιο αλλαζω καθε χρονο για αλλους λογους).  Δεν νομιζω οτι ειναι πολλα ! Και 200 το χρονο θα εδινα !!

το ipad Air που πήρες ήταν αξιοπρεπέστατο μηχάνημα. Και σωστά έπραξες και δεν το άλλαξες. Φαντάσου να μην έχεις ipad, να δώσεις σήμερα 619 για το Air 3 και του χρόνου να σου βγάλει νέο Air με ριζικά ανανεωμένο design. 

 

Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ δεν θα το άντεχα. Το σημερινό Air ακολουθεί το κλασικό orginal design του πρώτου Apple. Έχοντας δει το σημερινό Pro, καταλαβαίνεις τι έρχεται του χρόνου στα mid range ipads.... 



#30   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/03/2019 - 15:13

το ipad Air που πήρες ήταν αξιοπρεπέστατο μηχάνημα. Και σωστά έπραξες και δεν το άλλαξες. Φαντάσου να μην έχεις ipad, να δώσεις σήμερα 619 για το Air 3 και του χρόνου να σου βγάλει νέο Air με ριζικά ανανεωμένο design. 

 

Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ δεν θα το άντεχα. Το σημερινό Air ακολουθεί το κλασικό orginal design του πρώτου Apple. Έχοντας δει το σημερινό Pro, καταλαβαίνεις τι έρχεται του χρόνου στα mid range ipads.... 

H Apple αναμφιβολλα θα βγαλει νεο ipad Air.. Αυτη ειναι η δουλεια της ... Απο την στιγμη που και εγω κανω την δικη μου με αυτο που εχω γιατι να ασχοληθω ??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες