Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Apple Pay για ελληνικές κάρτες μέσα στο 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1966   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/06/2020 - 23:43

«H ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ALPHA BANK KAPTAΣ ΣAΣ XXXX ΣTO APPLE PAY ΔEN EXEI OΛOKΛHPΩΘEI. MΠEITE TΩPA ΣTO WALLET KAI ZHTHΣTE NEO KΩΔIKO ENEPΓOΠOIHΣHΣ.»
Μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα!
Ψες ενεργοποιήθηκε μια χαρα!
Τι στο καλό; Μάλλον bug του συστήματός τους!
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Κι εμένα μου ήρθε στις 00:00 αυτό το μήνυμα αλλά μπαίνω στο wallet και είναι όλα OK

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1967   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 04/06/2020 - 12:08

μόλις πέρασα την mastercard της alpha bank, αέρας. Στο καπάκι ήρθε και το sms και έγινε η ενεργοποίηση. 

 

Σε ένα POS που πέρασα την VISA με το apple pay, έβγαλε στην κοπέλα ποιας τραπεζας είναι η κάρτα και έπρεπε να πατήσει την alpha για να το δεχτεί, περιεγο, δεν μου έχει συμβεί ξανά.



#1968   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/06/2020 - 13:14

Εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευει στα atm? Τα περισσοτερα φαινεται να δεχονται ανεπαφες συναλλαγες με το σηματακι π εχουν.

#1969   chrism91

chrism91

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 04/06/2020 - 13:18

Εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευει στα atm? Τα περισσοτερα φαινεται να δεχονται ανεπαφες συναλλαγες με το σηματακι π εχουν.

δεν νομίζω ότι η μέθοδος αυτή έχει ενεργοποιηθεί από κάποια τράπεζα παρόλο που υπάρχει σαν υποδομή στα περισσότερα atm


Sent from my iPhone11 using Tapatalk

#1970   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/06/2020 - 13:18

μόλις πέρασα την mastercard της alpha bank, αέρας. Στο καπάκι ήρθε και το sms και έγινε η ενεργοποίηση. 

 

Σε ένα POS που πέρασα την VISA με το apple pay, έβγαλε στην κοπέλα ποιας τραπεζας είναι η κάρτα και έπρεπε να πατήσει την alpha για να το δεχτεί, περιεγο, δεν μου έχει συμβεί ξανά.

Ούτε εγω το έχω ξανακούσει αλλά καλό ακούγεται. Λογικά για να σου περνάει και τους πόντους. 

 

Εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευει στα atm? Τα περισσοτερα φαινεται να δεχονται ανεπαφες συναλλαγες με το σηματακι π εχουν.

Γιατί δούλευε η κάρτα σου στο ATM ανέπαφα για να δουλεύει και το κινητό?



#1971   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 04/06/2020 - 13:48

Εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευει στα atm? Τα περισσοτερα φαινεται να δεχονται ανεπαφες συναλλαγες με το σηματακι π εχουν.

Για πληρωμές λογαριασμών είναι. (Αν το έχουν ενεργοποίηση με του λογισμικού του ΑΤΜ)

#1972   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/06/2020 - 15:43

Δεν εχω δοκιμασει ουτε τη καρτα ποτε. Αλλα βλεπω οτι εχει 4 λαμπακια που αναβοσβηνουν οποτε θεωρησα οτι θα μπορει να δουλεψει.

#1973   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/06/2020 - 19:52

μόλις πέρασα την mastercard της alpha bank, αέρας. Στο καπάκι ήρθε και το sms και έγινε η ενεργοποίηση.

Σε ένα POS που πέρασα την VISA με το apple pay, έβγαλε στην κοπέλα ποιας τραπεζας είναι η κάρτα και έπρεπε να πατήσει την alpha για να το δεχτεί, περιεγο, δεν μου έχει συμβεί ξανά.

Εγώ πάλι πρόσθεση μια business MasterCard και μου πέταξε μήνυμα ότι πρέπει να καλέσω στην alpha bank για επιβεβαίωση. Τους παίρνω, ο ένας με στέκεται στον άλλο εκπρόσωπο και από το πρωί είμαι σε μια αναμονή. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1974   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2020 - 20:27

Εγώ πάλι πρόσθεση μια business MasterCard και μου πέταξε μήνυμα ότι πρέπει να καλέσω στην alpha bank για επιβεβαίωση. Τους παίρνω, ο ένας με στέκεται στον άλλο εκπρόσωπο και από το πρωί είμαι σε μια αναμονή. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δοκιμασες να την αφαιρεσεις και επειτα να την ξαναπερασεις;

#1975   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/06/2020 - 20:47

Δοκιμασες να την αφαιρεσεις και επειτα να την ξαναπερασεις;

Ναι κ πάλι το ίδιο μου βγάζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1976   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2020 - 20:57

Εγώ πάλι πρόσθεση μια business MasterCard και μου πέταξε μήνυμα ότι πρέπει να καλέσω στην alpha bank για επιβεβαίωση. Τους παίρνω, ο ένας με στέκεται στον άλλο εκπρόσωπο και από το πρωί είμαι σε μια αναμονή. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ενώ τις προσωπικές τις έχω προσθέσει με το που δόθηκε η δυνατότητα (visa debit και MasterCard credit), μια business MasterCard δεν δοκίμασα ακόμα μιας και από βδομάδα θα έχω την αντικατάσταση της. Μου πέρασε από το μυαλό πάντως πως οι business θα είχαν θέμα ή διαφορετική αντιμετώπιση.

Η εταιρία είναι προσωπική ; Μόνο το δικό σου όνομα είναι στην κάρτα ;

Λογικά, αν το κινητό δεν είναι δηλωμένο στα στοιχεία της επιχείρησης, ίσως είναι αυτό που δημιουργεί το πρόβλημα.

Αν βγάλεις άκρη κάνε ένα κόπο και γράψε.

#1977   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/06/2020 - 20:58

Δοκιμασες να την αφαιρεσεις και επειτα να την ξαναπερασεις;

Ναι κ πάλι το ίδιο μου βγάζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1978   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/06/2020 - 21:00

Ενώ τις προσωπικές τις έχω προσθέσει με το που δόθηκε η δυνατότητα (visa debit και MasterCard credit), μια business MasterCard δεν δοκίμασα ακόμα μιας και από βδομάδα θα έχω την αντικατάσταση της. Μου πέρασε από το μυαλό πάντως πως οι business θα είχαν θέμα ή διαφορετική αντιμετώπιση.

Η εταιρία είναι προσωπική ; Μόνο το δικό σου όνομα είναι στην κάρτα ;

Λογικά, αν το κινητό δεν είναι δηλωμένο στα στοιχεία της επιχείρησης, ίσως είναι αυτό που δημιουργεί το πρόβλημα.

Αν βγάλεις άκρη κάνε ένα κόπο και γράψε.

Προσωπική ναι. Ελεύθερος επαγγελματίας για την ακρίβεια. Και έχω την εντύπωση πως το νούμερο μου είναι δηλωμένο στα στοιχεία. Αν βρουν την καλοσύνη και το σηκώσουν θα ενημερώσω πολύ ευχαρίστως.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1979   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 05/06/2020 - 08:22

Εγώ πάλι πρόσθεση μια business MasterCard και μου πέταξε μήνυμα ότι πρέπει να καλέσω στην alpha bank για επιβεβαίωση. Τους παίρνω, ο ένας με στέκεται στον άλλο εκπρόσωπο και από το πρωί είμαι σε μια αναμονή. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ειχα το ιδιο προβλημα με σενα και επι μερες δεν μπορουσα να βρω ακρη!
Τους επαιρνα και μ ελεγαν οτι απο αυτους ειναι ολα οκ και οτι δεν ξερουν γτ δεν γι εται επαληθευση...
Και εφταιγε το πιο κουλο και δεν μου ερχοταν μηνυμα...Ειχα ενεργοποιημενη την φραγη για τα 5 ψηφια!Μοκις την εκλεισα μου ηρθε κανονικα το μηνυμα με την επομενη επαληθευση...
Για τσεκαρε και αυτο!
XS Max 256 Gb Space Gray

#1980   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/06/2020 - 08:23

Ειχα το ιδιο προβλημα με σενα και επι μερες δεν μπορουσα να βρω ακρη!
Τους επαιρνα και μ ελεγαν οτι απο αυτους ειναι ολα οκ και οτι δεν ξερουν γτ δεν γι εται επαληθευση...
Και εφταιγε το πιο κουλο και δεν μου ερχοταν μηνυμα...Ειχα ενεργοποιημενη την φραγη για τα 5 ψηφια!Μοκις την εκλεισα μου ηρθε κανονικα το μηνυμα με την επομενη επαληθευση...
Για τσεκαρε και αυτο!

Ποια φραγή ακριβώς εννοείς;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες