Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας κατα τη διάρκεια της νύχτας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 23/03/2019 - 09:22

Καλημέρα παιδιά,

 

Αντιμετωπίζω την περιγραφή του τίτλου. iPhone 6s, iOS 12.1.4 (καθαρη εγκατάσταση) και πρόσφατη (4 μηνες περίπου) αλλαγή μπαταρίας.

Κατα τη διάρκεια της νύχτας χανει 20-30%. Στην αναφορά χρήσης της μπαταρίας δε μου δειχνει καποια συγκεκριμενη εφαρμογή που να ευθύνεται για αυτην την "αδικαιολογητη" κατανάλωση. Σας επισυνάπτω screenshot για του λόγου το αληθές.

 

Ευχαριστώ

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 23/03/2019 - 10:17

Καλημέρα παιδιά,
 
Αντιμετωπίζω την περιγραφή του τίτλου. iPhone 6s, iOS 12.1.4 (καθαρη εγκατάσταση) και πρόσφατη (4 μηνες περίπου) αλλαγή μπαταρίας.
Κατα τη διάρκεια της νύχτας χανει 20-30%. Στην αναφορά χρήσης της μπαταρίας δε μου δειχνει καποια συγκεκριμενη εφαρμογή που να ευθύνεται για αυτην την "αδικαιολογητη" κατανάλωση. Σας επισυνάπτω screenshot για του λόγου το αληθές.
 
Ευχαριστώ


Καταρχάς Μέσα στην ημέρα η μπαταρία σου κυλάει νορμάλ και το πρόβλημα το παρατηρείς μόνο τη νύχτα;
Μήπως αφήνεις ανοιχτό το hotspot ή κάτι άλλο που να τρώει πολύ μπαταρία. Εγώ είχα πάθει το ίδιο και διαπίστωσα ότι η αιτία ήταν ότι ξεχνούσα το hotspot.

#3   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 23/03/2019 - 10:26

Καταρχάς Μέσα στην ημέρα η μπαταρία σου κυλάει νορμάλ και το πρόβλημα το παρατηρείς μόνο τη νύχτα;
Μήπως αφήνεις ανοιχτό το hotspot ή κάτι άλλο που να τρώει πολύ μπαταρία. Εγώ είχα πάθει το ίδιο και διαπίστωσα ότι η αιτία ήταν ότι ξεχνούσα το hotspot.

Normal δεν το θεωρω, βεβαια του κανω βαριά χρήση, τηλεφωνα, mails κλπ. δεν ειχε παλαιότερα ομως τετοια γρήγορη κατανάλωση..

 

Εχθες στις 23:00 ηταν 100%

Στις 07:00 ηταν 82%

08:00-10:00 απο τη χρηση ειχε παει 35% 

 

Τωρα φορτίζει..



#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2019 - 12:07

εφοσον δεν υποπτευεσαι κατι, ειτε καποια εφαρμογη ειτε κατι στις ρυθμισεις της συσκευης, οι επιλογες που εχεις ειναι η εξης μια. Setup as new της συσκευης χωρις επαναφορα backup για 2-3 μερες ωστε να δεις τι παιζει.Αν συνεχισει και το κανει τοτε μιλας με service αν σταματησει τοτε αρχιζεις και περνας χειροκινητα τις εφαρμογες, με λιγα λογια στηνεις παλι το τηλ.



#5   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/03/2019 - 12:45

Hardware είναι. Έχεις battery drain λόγω βλάβης στο usb ic.

#6   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/03/2019 - 09:23

εφοσον δεν υποπτευεσαι κατι, ειτε καποια εφαρμογη ειτε κατι στις ρυθμισεις της συσκευης, οι επιλογες που εχεις ειναι η εξης μια. Setup as new της συσκευης χωρις επαναφορα backup για 2-3 μερες ωστε να δεις τι παιζει.Αν συνεχισει και το κανει τοτε μιλας με service αν σταματησει τοτε αρχιζεις και περνας χειροκινητα τις εφαρμογες, με λιγα λογια στηνεις παλι το τηλ.


Αυτό είναι που βαριέμαι περισσότερο..Ειδικά όταν θα πρέπει να κατεβάσω όλες μου τις εφαρμογές πάλι


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/03/2019 - 09:23

Hardware είναι. Έχεις battery drain λόγω βλάβης στο usb ic.


usb ic;;;


Sent from my iPad using Tapatalk

#8   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/03/2019 - 14:14

Ότι είπε ο Slacker. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα παλαιότερα σε 5s. Μου έγινε αντικατάσταση συσκευής μιας και ήμουν ακόμη στον 2ο χρόνο της εγγύησης. Η βλάβη δημιουργήθηκε από φθηνό φορτιστή αυτοκινήτου...

#9   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/03/2019 - 14:19

Ότι είπε ο Slacker. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα παλαιότερα σε 5s. Μου έγινε αντικατάσταση συσκευής μιας και ήμουν ακόμη στον 2ο χρόνο της εγγύησης. Η βλάβη δημιουργήθηκε από φθηνό φορτιστή αυτοκινήτου...


Μάλιστα..Εντάξει παιδιά,θα το δω με τον τεχνικό μου,ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 30/03/2019 - 09:33

Λοιπόν παιδιά μετα απο πολυ ψαξιμο και πειράματα, κατάφερα να εχω κατανάλωση σε standby απο τις 22:00 εως τις 07:00 3% με ΤΑ ΠΑΝΤΑ ανοιχτά wifi,BT,location services κλπ.

 

Αυτο που εκανα ηταν το εξής:

1. Εβγαλα το 4G της Wind και το γύρισα σε Edge

2. Επαναφορά Ρυθμίσεων (οχι διαγραφή)

 

Ευχαριστώ πολύ



#11   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/05/2019 - 17:22

εφοσον δεν υποπτευεσαι κατι, ειτε καποια εφαρμογη ειτε κατι στις ρυθμισεις της συσκευης, οι επιλογες που εχεις ειναι η εξης μια. Setup as new της συσκευης χωρις επαναφορα backup για 2-3 μερες ωστε να δεις τι παιζει.Αν συνεχισει και το κανει τοτε μιλας με service αν σταματησει τοτε αρχιζεις και περνας χειροκινητα τις εφαρμογες, με λιγα λογια στηνεις παλι το τηλ.


Αδειαζεις λιγο pm?


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες