Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] SOS - Κλειδωμενο σε παροχο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/04/2019 - 14:46

Οτι κι αυτος το ειχε αγορασει απο αλλο μελος του φορουμ. Πιαστο αυγο και κουρευτο δηλαδη.
Και παιζει οντως να ηταν θυμα κι αυτος δεν αντιλεγω αλλα ρε φιλε η δικαιολογια σου ειναι πως το κλειδωσα εγω? Ελεος δηλαδη

Τι να πω ρε φίλε μακάρι να βρεις άκρη.
Κι εγώ την είχα πατήσει με ένα iPhone 5 πριν χρόνια και ακόμα τα καλέσω τα 450€.
Βέβαια εμένα δεν το ξανασηκωσε ποτε το τηλέφωνο μετά τη συναλλαγή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   garfield39gr

garfield39gr

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2019 - 14:47

Στείλε μου αν θες ένα pm δωρεάν πάντα να σου δώσω μια Vodafone uk μιας και είναι Ελλάδα για Πάσχα να δούμε αν δούμε και με αυτήν

#33   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:04

Οτι κι αυτος το ειχε αγορασει απο αλλο μελος του φορουμ. Πιαστο αυγο και κουρευτο δηλαδη.

Και παιζει οντως να ηταν θυμα κι αυτος δεν αντιλεγω αλλα ρε φιλε η δικαιολογια σου ειναι πως το κλειδωσα εγω? Ελεος δηλαδη

Ψιλομακακίες σου λέει γιατί αν ήταν έτσι δε θα λειτουργούσε ούτε και σε εκείνον.

 

Είναι κλειδωμένο το τηλ. και τελειώνει εκεί η όποια δικαιολογία..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#34   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:09

Μολις ολοκληρωσα την καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος παιδια. Περιεγραψα αναλυτικα το συμβαν και περιμενω...



#35   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:09

Για μένα μην αγοράσεις και μην βάλεις rsim στο τηλ. Μπορούν να ισχυριστούν ότι θέλουν μετά.οτι και καλά το ήξερες η στο ειχε πει,για αυτό είχες και rsim.παρε ένα τις πλάκας να κανεις την δουλειά σου,και προχωρά νομικά.
Πραγματικά με αυτό που έπαθες ,είναι να τρελενεσαι.Πλαστη αποδειξη.αν είναι δυνατόν.
Φωτοτυπία σου έδωσε;παιζει να τα έχει κάνει πλακακια με το μαγαζί;
Αυτός ειχε θετικές αξιολογήσεις η ήταν τυχαίος;
Ασχετο σχετικό,έχω βάλει αγγελία μια slr,και μου έχουν στείλει 3 με μηδενικές αξιολογήσεις,αμέσως με το που την εβαλα,χωρίς παζάρι χωρίς καμία ερώτηση,για να την πάρουν.Παρολα αυτά δεν την έχω δώσει γιατί με τρομάζει η τόση ευκολία τους.τεσπα σου ευχομαι να βγάλεις άκρη και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 13/04/2019 - 15:10


#36   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:17

Για μένα μην αγοράσεις και μην βάλεις rsim στο τηλ. Μπορούν να ισχυριστούν ότι θέλουν μετά.οτι και καλά το ήξερες η στο ειχε πει,για αυτό είχες και rsim.παρε ένα τις πλάκας να κανεις την δουλειά σου,και προχωρά νομικά.
Πραγματικά με αυτό που έπαθες ,είναι να τρελενεσαι.Πλαστη αποδειξη.αν είναι δυνατόν.
Φωτοτυπία σου έδωσε;παιζει να τα έχει κάνει πλακακια με το μαγαζί;
Αυτός ειχε θετικές αξιολογήσεις η ήταν τυχαίος;
Ασχετο σχετικό,έχω βάλει αγγελία μια slr,και μου έχουν στείλει 3 με μηδενικές αξιολογήσεις,αμέσως με το που την εβαλα,χωρίς παζάρι χωρίς καμία ερώτηση,για να την πάρουν.Παρολα αυτά δεν την έχω δώσει γιατί με τρομάζει η τόση ευκολία τους.τεσπα σου ευχομαι να βγάλεις άκρη και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

εχω ολα τα μηνυματα φιλε μου απο το φορουμ και τα εβγαλα και screenshots σε περιπτωση που γινει καμια πατατα και μου τα σβησει κανενας τυχαια...

Θα χρησιμοποιησω την συσκευη μιας και μου ανηκει πλεον αφου πληρωσα/ανταλλαξα δια της νομιμης οδου.

Πλαστη αποδειξη φιλε μου , ναι... Και γενικα γινεται χαμος .Τα εχω ξανακουσει αλλα λεω σιγα μωρε σε μενα θα τυχει? Φωτοτυπια μαλλον ηταν αλλα οπως και να εχει ηταν και καλα η πρωτοτυπη. Το μαγαζι αρνειται κατηγορηματικα και φυσικα με διαβεβαιωνουν πως δεν ειναι δικη τους η αποδειξη.καμια επαφη δεν εχει με την πραγματικοτητα .

Η πλακα ειναι πως ειχαν βαλει κατω κατω ακομα και την ψηφιακη υπογραφη παιδια. η τελεια απατη δηλαδη.

Ειχε 5-6 θετικες μονο (εγω εχω 130+) αλλα μου φανηκε καλο παιδι.

Οπως και να χει το νου σας !



#37   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:25

Τι να πω....ευχαριστουμε για την ενημερωση,και πάλι καλη επιτυχία.

#38   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2019 - 15:44

Πάντως με rsim 13 μπορεί να το δούλευε τόσο καιρό η οποια δε χρειάζεται να είναι μέσα στο τηλέφωνο, απλά περνάς ένα συμβατό iccd. Παρόλα αυτά η 13 σταμάτησε να λειτουργεί πριν λίγες μέρες διότι διόρθωσε το bug η Apple οπότε ίσως και γι αυτό να το πούλησε ο τύπος.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#39   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2019 - 16:47

Φίλε κρίμα, πολύ στενάχωρο οτι σου έχει συμβεί. Πιστεύω οτι τα μέλη που έχουν πάρα πολλές αξιολογήσεις πρέπει να είναι και οι πιο προσεκτικοί. Κάποιος που βλέπει οτι ένα μέλος έχει 100+ αξιολογήσεις θεωρεί οτι μάλλον πρόκειται για κάποιον που κάνει συνέχεια αυτό το πράγμα (δηλ. μεταπουλά συσκευές συνεχώς) ή οτι τις κρατάει για πολύ λίγο και τις αλλάζει πολύ τακτικά, συμπεραίνοντας οτι μετά από λίγο αυτό που πούλησε θα δοθεί αλλού. Οπότε πιθανόν σκέφτεται "θα το δώσω κι αυτός κάπου θα το σπρώξει μετά". 

 

Σε κάθε περίπτωση, αυτό που έκανε είναι καταδικαστέο και καλά κάνεις που τον κηνυγάς. Εσύ δε φταις σε καμμία περίπτωση, θα μπορούσε να την έχει πατήσει ο οποιοσδήποτε από εμάς και το σωστό είναι να βρεις το δίκιο σου και μάλιστα όσο γίνεται πιο γρήγορα. Η πλαστογράφηση απόδειξης θα τον βάλει σε μεγάλους μπελάδες και το σωστό είναι να κινηθεί εναντίον του και η εταιρεία της οποίας πλαστογραφήθηκε το έγγραφο (να τους το πει ο δικηγόρος σου). Εύχομαι να βρεις γρήγορα το δίκιο σου. Αν μπλέξετε τελικά με δικαστήριο να ξέρεις οτι μπορεί να καθυστερήσει πολύ η υπόθεση (τα γνωστά θέματα των δικαστηρίων, αναβολές επί αναβολών).

 

Στο πρακτικό, του τηλεφώνου:

Με την esim δεν μπορεί να δουλέψει το τηλέφωνο; Είναι locked και ως προς την esim; Αν βάλεις πχ μια φυσική Vodafone UK καρτοκινητή, το ενεργοποιήσεις, δε θα δουλέψει μετά με μια άλλη εταιρεία που έχει esim; πχ cosmote.

 

εχω ολα τα μηνυματα φιλε μου απο το φορουμ και τα εβγαλα και screenshots σε περιπτωση που γινει καμια πατατα και μου τα σβησει κανενας τυχαια...

Θα χρησιμοποιησω την συσκευη μιας και μου ανηκει πλεον αφου πληρωσα/ανταλλαξα δια της νομιμης οδου.

Πλαστη αποδειξη φιλε μου , ναι... Και γενικα γινεται χαμος .Τα εχω ξανακουσει αλλα λεω σιγα μωρε σε μενα θα τυχει? Φωτοτυπια μαλλον ηταν αλλα οπως και να εχει ηταν και καλα η πρωτοτυπη. Το μαγαζι αρνειται κατηγορηματικα και φυσικα με διαβεβαιωνουν πως δεν ειναι δικη τους η αποδειξη.καμια επαφη δεν εχει με την πραγματικοτητα .

Η πλακα ειναι πως ειχαν βαλει κατω κατω ακομα και την ψηφιακη υπογραφη παιδια. η τελεια απατη δηλαδη.

Ειχε 5-6 θετικες μονο (εγω εχω 130+) αλλα μου φανηκε καλο παιδι.

Οπως και να χει το νου σας !


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 13/04/2019 - 16:52


#40   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 13/04/2019 - 16:55

Τελικα ειχαμε εξελιξεις .

Μολις του εστειλα το αποδεικτικο της καταγγελιας στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος με πηρε και με παρακαλεσε να μου επιστρεψει τα χρηματα μου και την προηγουμενη συσκευη μου και να του δωσω πισω το δικο του οπως κι εγινε.

Με τα πολλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι κι αυτος επεσε θυμα του προηγουμενου ο οποιος εχει μονιμα κλειστο το τηλ του.

Φανηκε εντελως ανιδεος απο rsim και τετοια πραγματα και τον πιστευω πλεον , επεσε θυμα του προηγουμενου λαμογιου...

Απλα προσοχη απο εδω και στο εξης , οτι μου μοιαζει ψευτικο και απο ανθρωπο χωρις αρκετες αξιολογησεις δεν ξανακανω συναλλαγη.

 

Εστειλα μειλ στην διωξη ωστε να ακυρωσω το αιτημα μου και να το ξεκινησει ο αλλος που ηταν και ο αμεσος αποδεκτης.



#41   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/04/2019 - 17:49

Πάντως στο ινσομνια αν κοιτάξει κάποιος τις αγγελίες , αλλά και αλλού , θα παραξενευτεί με το γεγονός οτι πολλοί πουλάνε Xs και Xs Max ημερών !
Και το ερώτημα είναι: πως πουλάει κάποιος το πιο «ποθητό» smartphone της αγοράς μετα απο μερικές ημέρες στην κατοχή του... και γιατι το πουλάει με χασούρα... υποτίθεται ... και στις περισσότερες αγγελίες λένε μόνο χέρι-χέρι συνάντηση/συναλλαγή ,χωρίς βέβαια να τους βάζω όλους στο ιδιο καλάθι, κάπου αναρωτιέμαι μήπως αυτο ειναι που επιδιώκουν , δηλαδή τη ταχύτητα της συναλλαγής ανώνυμα και με ασφάλεια και μετα να φύγουν «τρέχοντας» με τα λεφτα στο παντελόνι !
Ενώ στη συναλλαγή με αντικαταβολή και έλεγχο παρουσία του courier υπαρχει ασφάλεια γιατι ελέγχεται η συσκευή διεξοδικά και αν δεν ισχύουν αυτα που λεει ο πωλητής τοτε την επιστρέφεις και το πολυ-πολυ να χάσεις μόνο τα μεταφορικά...

#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/04/2019 - 22:06

Τελικα ειχαμε εξελιξεις .

Μολις του εστειλα το αποδεικτικο της καταγγελιας στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος με πηρε και με παρακαλεσε να μου επιστρεψει τα χρηματα μου και την προηγουμενη συσκευη μου και να του δωσω πισω το δικο του οπως κι εγινε.

Με τα πολλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι κι αυτος επεσε θυμα του προηγουμενου ο οποιος εχει μονιμα κλειστο το τηλ του.

Φανηκε εντελως ανιδεος απο rsim και τετοια πραγματα και τον πιστευω πλεον , επεσε θυμα του προηγουμενου λαμογιου...

Απλα προσοχη απο εδω και στο εξης , οτι μου μοιαζει ψευτικο και απο ανθρωπο χωρις αρκετες αξιολογησεις δεν ξανακανω συναλλαγη.

 

Εστειλα μειλ στην διωξη ωστε να ακυρωσω το αιτημα μου και να το ξεκινησει ο αλλος που ηταν και ο αμεσος αποδεκτης.

Τυχερός στην ατυχία σου.

 

Για την ακραία περίπτωση να πέσεις σε κλείδωμένο όπως εσύ, εγώ πάλι θα πω κάτι άλλο.

 

Πάντα να βάζετε τη SIM σας. Πάντα.

 

Τόσα χρόνια όσες φορές χρειάστηκε να πάρω μτχ. συσκευή, ποτέ δεν το άφησα χωρίς να τσεκάρω με τη δική μου.

 

Τώρα για το κυνήγι που θα πέσει σε αυτή τη περίπτωση εδώ, το ιδανικό θα ήταν να συμμετείχε και το ίδιο το κατάστημα.

 

Που ουσιαστικά έχουν παραποιήσει παραστατικό του.

 

Οι αξιολογήσεις πάλι δε λένε πάντα την αλήθεια καλώς ή κακώς..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/04/2019 - 22:48

Ναι αλλά φταίει και ο ίδιος που σου το πούλησε γνωρίζοντας ότι υπάρχει θέμα.. Ήθελε απλά να το ξεφορτωθεί δεν φανταζόταν ότι θα το έψαχνες τόσο όσο ο ίδιος αγνόησε. Σαν να μου πασάρει κάποιος ένα πλαστό 5€ ρο και να θέλω να το πασαρω στο περίπτερο για τσιγάρα εις γνώση μου...


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#44   garfield39gr

garfield39gr

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2019 - 23:07

Αυτά γίνονται όταν δεν παίρνετε υπεύθυνες δηλώσεις από τον αγοραστή σας ψάχνεται μετά γωνία στο δεκάρικο

#45   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/04/2019 - 23:09

Σιγά μην υπογράψουμε και συμβόλαιο με παρουσία δικηγόρου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες