Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Νέου MacBook Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/04/2019 - 20:21

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος του μοντέλου 13'3 ιντσών του 2017 χωρίς Touch bar. Το αγόρασα από Skroutz λίγες ημέρες μετά την επίσημη κυκλοφορία του (φέτος τον Ιούλιο συμπληρώνει 2 χρόνια στα χέρια μου) και οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ με αυτά που ακούω πρέπει να είμαι από τους τυχερούς καθώς δεν μου παρουσίασε ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. 

Επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτο ( με touch bar ομως) η του 18. Απο θέμα ταχύτητα εισαι ικανοποιημένος? Ολα κομπλε?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/04/2019 - 21:05

Παιδιά για αγορά Macbook από e-mac.eu ξέρετε τίποτα; Είναι αξιόπιστοι; Ρωτάω για το συγκεκριμένο site επειδή προσφέρει δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών (χωρίς ΦΠΑ).



#18   imob

imob

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/04/2019 - 21:25

Παιδιά για αγορά Macbook από e-mac.eu ξέρετε τίποτα; Είναι αξιόπιστοι; Ρωτάω για το συγκεκριμένο site επειδή προσφέρει δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών (χωρίς ΦΠΑ).


Ναι, ειναι αξιόπιστοι. Εχω κανει αρκετές αγορές χωρις κανενα προβλημα.

#19   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2019 - 21:42

Επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτο ( με touch bar ομως) η του 18. Απο θέμα ταχύτητα εισαι ικανοποιημένος? Ολα κομπλε?

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Καταρχήν φοράει επάνω τελευταιας γενιάς επεξεργαστή και σε συνδυασμό με τη μνήμη και τον υπερ-ταχύτατο SSD θα δείς φοβερές ταχύτητες απόκρισης ακόμα και σε πολύ απαιτητικές εφαρμογές. Ο λόγος που δεν πήγα στο μοντέλο με την Touch Bar είναι ότι για εμένα ήταν ένα άχρηστο αξεσουάρ που δε θα το χρησιμοποιούσα. Πάντως μια 5ετία θα σου πάει σίγουρα και απροβλημάτιστα.  



#20   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2019 - 21:44

Παιδιά για αγορά Macbook από e-mac.eu ξέρετε τίποτα; Είναι αξιόπιστοι; Ρωτάω για το συγκεκριμένο site επειδή προσφέρει δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών (χωρίς ΦΠΑ).

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Έχουν τη βάση τους στη Γερμανία και δουλεύουν μόνο διαδικτυακά. Όλόκληρη η διαδικασία αγοράς ήταν πολύ εύκολη και τα παιδιά ήταν σε συνεχή επικοινωνία μαζί μου. Επίσης το πακέτο ήρθε τόσο καλά σφραγισμένο και προσεγμένο που νόμιζες οτι το ετοίμασαν για διαστημικό ταξίδι.



#21   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/04/2019 - 07:23

Παιδιά για αγορά Macbook από e-mac.eu ξέρετε τίποτα; Είναι αξιόπιστοι; Ρωτάω για το συγκεκριμένο site επειδή προσφέρει δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών (χωρίς ΦΠΑ).

Προχώρησε άφοβα. Έχω πάρει 2 MacBook Pro από αυτούς. Τρομερή εξυπηρέτηση και 100% επαγγελματίες!


Sent from my iPad using Tapatalk

#22   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2019 - 08:05

Ήμουν το Δεκέμβρη στο ίδιο δίλλημα και με το ίδιο μηχάνημα που είσαι εσυ τώρα.εγω είχα με 256 μνήμη.
Το είχα βάλει αγγελία 1400.με ταλαιπώρησε αρκετά και τελικά έφυγε 1300 σε φιλο φίλου.πηρα 15αρι του 18tb.
Δεν έπεσα σε κάποια ελαττωματική παρτίδα και το μηχάνημα είναι άριστο.
Προσωπικά για τις δουλειές που κάνω δεν ειδα καμία τρελή διαφορα.δηλ ότι κάνω τώρα το εκανα άνετα και με το του 2015.Σιγουρα είναι ποιο γρήγορο αλλά εμενα αυτό δεν φαίνεται στην καθημερινότητα μου.απλα με ειχε πιάσει η τρέλα να αλλάξω μηχάνημα.οπως σου είπαν και τα παιδιά έχεις από τα καλύτερα μακ,κρατα το λίγο ακόμα και βλέπεις αργότερα τι θα βγει και ανάλογα πράξε.

#23   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2019 - 09:01

Αυτό που λέει ο Ηλίας. Αν σε έχει πιάσει η τρέλα να αλλάξεις, τότε κανείς δεν σε σταματάει. Κάντο να γουστάρεις. 

 

Αν πάλι δεν το ψήνεις τόσο, ΔΕΝ χρειάζεσαι σήμερα (πχ λόγω δουλειάς)  τις επιδόσεις του τελευταίου μοντέλου τότε δεν είναι κακή ιδέα να περιμένεις λίγο. 

 

Έχεις ένα αξιπρεπέστατο μηχάνημα.  



#24   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/04/2019 - 10:29

Αυτό που λέει ο Ηλίας. Αν σε έχει πιάσει η τρέλα να αλλάξεις, τότε κανείς δεν σε σταματάει. Κάντο να γουστάρεις. 

 

Αν πάλι δεν το ψήνεις τόσο, ΔΕΝ χρειάζεσαι σήμερα (πχ λόγω δουλειάς)  τις επιδόσεις του τελευταίου μοντέλου τότε δεν είναι κακή ιδέα να περιμένεις λίγο. 

 

Έχεις ένα αξιπρεπέστατο μηχάνημα.  

εγώ θα έλεγα κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο! 

επίσης το touch bar δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, οπότε έχετε και αυτό κατα νου 



#25   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 18/04/2019 - 18:00

Παιδιά για αγορά Macbook από e-mac.eu ξέρετε τίποτα; Είναι αξιόπιστοι; Ρωτάω για το συγκεκριμένο site επειδή προσφέρει δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών (χωρίς ΦΠΑ).

Μια χαρά προχώρα άφοβα!!!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

#26   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 19/04/2019 - 09:30

Ναι, ειναι αξιόπιστοι. Εχω κανει αρκετές αγορές χωρις κανενα προβλημα.

 

 

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Έχουν τη βάση τους στη Γερμανία και δουλεύουν μόνο διαδικτυακά. Όλόκληρη η διαδικασία αγοράς ήταν πολύ εύκολη και τα παιδιά ήταν σε συνεχή επικοινωνία μαζί μου. Επίσης το πακέτο ήρθε τόσο καλά σφραγισμένο και προσεγμένο που νόμιζες οτι το ετοίμασαν για διαστημικό ταξίδι.

 

 

Προχώρησε άφοβα. Έχω πάρει 2 MacBook Pro από αυτούς. Τρομερή εξυπηρέτηση και 100% επαγγελματίες!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Μια χαρά προχώρα άφοβα!!!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!


Τελευταία επεξεργασία από: Leo10, 19/04/2019 - 09:31


#27   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/04/2019 - 21:24

Παιδιά βρίσκομαι σε δίλημμα. Είμαι ανάμεσα στο pro 13 (no Touch Bar) και στο air 13 (2018). Η χρήση που κάνω είναι απλή browsing, office και Lightroom για καμία φωτο. Η διαφορά από e-mac είναι κοντά στα 150€ (χωρίς ΦΠΑ). Ποιο μου προτείνετε?


On iPad Air 2

#28   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/04/2019 - 21:58

Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις το Pro.

#29   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/04/2019 - 22:43

Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις το Pro.

Από ποια άποψη Παρη?


On iPad Air 2

#30   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 21/04/2019 - 23:10

Παιδιά βρίσκομαι σε δίλημμα. Είμαι ανάμεσα στο pro 13 (no Touch Bar) και στο air 13 (2018). Η χρήση που κάνω είναι απλή browsing, office και Lightroom για καμία φωτο. Η διαφορά από e-mac είναι κοντά στα 150€ (χωρίς ΦΠΑ). Ποιο μου προτείνετε?


On iPad Air 2

 

Ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα με σένα. Σε αυτό το θέμα συζητάμε αρκετά και εξηγώ τους λόγους που κατέληξα στο Macbook air 2018. 5 μήνες μετά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου και θεωρώ ότι έκανα την σωστή επιλογή. Ο κολλητός μου 2 μήνες μετά από μένα πήρε το Pro που συγκρίνουμε. Δεν έχει να του ζηλέψει τίποτα. Το πληκτρολόγιο και το touch id είναι εν τέλει μεγάλο προτέρημα που αρχικά χωρίς να το έχεις δεν το συνειδητοποιείς, παρά μόνο στην πράξη, ειδικά με τους άπειρους κωδικούς που έχουμε πλέον για τα πάντα. Σου λύνει τα χέρια. Σε αντίθεση με το pro που ο φίλος μου έχει απηυδήσει και κατέληξε να απενεργοποιήσει τελείως το pass  :D Να αναφέρω ότι κάνω ακριβώς την ίδια χρήση με αυτή που αναφέρεις και συ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες