Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα AppleCare Protection Plan για MacBook Pro 15" (2018)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 18/04/2019 - 14:37

Γεια σας, αγορασα τον Νεομβριο του 18 ενα MacBook Pro 15" (late 2018) μεσω του deals365, τα οποια τα φερνουν απο Αμερικη.

Θελω να μου προτεινετε ή να μου πειτε πως μπορω να προσθεσω Protection Plan για την επεκταση των 2 ετων για μηχανημα που ειναι απο Αμερικη.

Υπαρχει καποιος μεταπωλητης πχ ebay ή Amazon?

 

Σας ευχαριστω

 

PS: βρηκα αυτον και μιλησα μαζι του και μου ειπε οτι ειναι οκ να συνεχισω την αγορα μαζι του

https://www.ebay.co....tm/173869837664


Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 18/04/2019 - 14:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/04/2019 - 14:48

εάν ταχυδρομεί και το κουτί, όχι μόνο το νούμερο στα μιλητά είσαι ΟΚ 

υπόψη ότι παίρνεις εδώ τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και στο ενεργοποιούν με τον αριθμό που τους δίνεις 

αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο ας το αναφέρει 



#3   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 18/04/2019 - 14:50

Μου ειπε οτι δε στελνει κουτι εξω απο Αμερικη :/  Μονο τον κωδικο.

Τι προβλημα μπορει να υπαρξει δηλαδη?



#4   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2019 - 19:13

Μην το πάρεις τότε. Έχω ενεργοποιήσει applecare σε πάνω από 5 μακ. Στα 3 ζήτησαν και τον σειριακό αριθμό του κουτιού.
Όταν δεν στέλνει κουτί είναι ύποπτο.
Εγώ το έκανα πέρσι τελευταία φορά. Γενικά στο πρώτο MacBook Pro του 2010 το είχα πάρει από πωλητή Amazon. Κανένα θέμα. Μετά στο MacBook Pro που πήρα πρόπερσι το πήρα από eBay. Κανένα πρόβλημα αλλά προσοχη μου ζήτησαν και σειριακό αριθμό της συσκευασίας εκτός από το κωδικό ενεργοποίησης και την απόδειξη (και τις δυο φορές τους αρκούσε του πειπαλ) άρα μην αγόρασες κάτι που σου στέλνουν απλά τον κωδικό ενεργοποίησης με μειλ. Επέμενε να σου στείλουν σε φυσική μορφή σφραγισμένη τη συσκευασία.

Στον τελευταίο MacBook Pro του 2017 το πήρα από istorm γιατι είχα δωροεπιταγή από την αγορά του μακ άρα με συνέφερε καλύτερα. 
Υπάρχουν πολλές αναφορές στο Ίντερνετ αν ψάξεις για προβλήματα με APP αγορασμένα από eBay χωρίς κουτιά κλπ. Να η πρώτη που πέτυχα (παρότι δεν είναι αυτό το ποστ που έψαχνα, σε βάζει στο νόημα) https://forums.macru.../#post-19158969

Α και επίσης τραβά βίντεο μόλις παραλάβεις και ανοίγεις το φάκελο. Πλήρες βίντεο να φαίνεται τι λέει ο φάκελος απέξω, να φαίνεται ότι τον ανοίγεις εσυ και μόλις το ανοίξεις τραβά ένα κοντινό στα στοιχεία του κουτιού του applecare ώστε να πατήσεις κάπου αν χρειαστεί να «διαφωνήσεις» με τον πωλητή και πρέπει να γίνει escalate.

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 21/04/2019 - 19:16


#5   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/04/2019 - 21:51

Προφανώς αν αγοράσει το κουτί, πρέπει να το έχει! Ζητάνε και τον σειριακό της συσκευασίας και αυτόν που έχει μέσα.

 

Να αναφέρω επίσης, ότι έχει σταματήσει η πώληση του πακέτου. Για την Έλλαδα, αν κάποιος θελήσει να το αγοράσει, η ενεργοποίηση γίνεται μόνο από την iSquare και τους επίσημους μεταπωλητές.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#6   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2019 - 22:36

Και όχι όλους. Όταν έψαχνα θυμάμαι το public δεν μπορούσε να βρει/φέρει για το 13αρι.

#7   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 21/04/2019 - 23:02

Προφανώς αν αγοράσει το κουτί, πρέπει να το έχει! Ζητάνε και τον σειριακό της συσκευασίας και αυτόν που έχει μέσα.

 

Να αναφέρω επίσης, ότι έχει σταματήσει η πώληση του πακέτου. Για την Έλλαδα, αν κάποιος θελήσει να το αγοράσει, η ενεργοποίηση γίνεται μόνο από την iSquare και τους επίσημους μεταπωλητές.

 

Πιο σωστα, μονο μεσω των επισημων μεταπωλητων και μονο για υπολογιστες που ειναι εισηγμενοι απο το καναλι της iSquare.


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 21/04/2019 - 23:02





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες