Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δε χτυπάει το ξυπνητήρι iphone 7 iOS 10.0.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2019 - 00:25

Καλησπέρα στη παρέα, εδώ και 4-5 μέρες παρατήρησα ένα πρωί ότι δε χτύπησε καθόλου το ξυπνητήρι παρότι δεν είχα ορίσει μόνο 1 αλλά 2-3 ανά μισή ώρα (πχ 7, 7μιση, 8 κλπ). Όταν δοκιμάζω να βάλω ξυπνητήρι πλέον από την εφαρμογή του κινητού απλά φτάνει η ώρα να χτυπήσει και το κινητό δε κάνει τίποτα, σα να μην το έχω βάλει καθόλου. Επίσης από τη στιγμή που σταμάτησε να χτυπάει δε μπορώ να ενεργοποιήσω και 2-3 ξυπνητήρια μαζί, κάθε επόμενο που ενεργοποιώ κλείνει το προηγουμενο και φυσικά στο τέλος δε χτυπάει κανένα.

Αυτά που έχω δοκιμάσει είναι hard reset, σβήσιμο 2 εφαρμογές που καταγράφουν τον κύκλο του ύπνου μήπως επηρέαζαν αυτές κάτι, σβήσιμο των ειδοποιήσεων που είχα ήδη στην εφαρμογή ρολόι και δημιουργία νέων αλλά τίποτα. Επίσης μια άσχετη κατ εμε παρατήρηση που έκανα αλλά δε θυμάμαι σίγουρα αν ήταν χρονικά την ίδια στιγμή που παρουσιάστηκε το πρόβλημα είναι ότι το Viber μου βγάζει στο εικονίδιο το νουμερο 1-2-3 αντίστοιχα σαν να έχω αδιάβαστα μηνύματα ενώ δεν έχω και σβήνει μόνο με hard reset.

Επειδή δε ψήνομαι να πάω για restore και να καταλήξω στο 12.2 μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να φταίει ή γνωρίζει κανείς την αιτία για να στρώσω το ξυπνητήρι; όσο και να έψαξα δε βρήκα κάτι άλλο, τα κλασσικά που προτείνουν όλοι τα έκανα και εννοείται δεν είναι στο αθόρυβο, χαμηλωμένο και τέτοια, δε κάνει τίποτα απολύτως όταν θα έπρεπε να χτυπήσει ξυπνητήρι!

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/04/2019 - 07:57

καλημέρα είσαι με jb ?



#3   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 19/04/2019 - 08:11

κανε επαναφορα απο τις ρυθμισεις του κινητου (δεν θα αναβαθμιστει) ρυθμισεις-γενικα-επαναφορα-περιεχομενο και ρυθμισεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/04/2019 - 08:16

αν είναι με jb και κάνει επαναφορά θα δει την συσκευή το ποιο πιθανό κολλημένη στο  boot logo.



#5   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2019 - 08:47

Αυτό φίλε ειναι feature not a bug!

#6   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2019 - 10:30

Όχι δεν είναι με jb, αν είχα ήξερα να κλείσω τα tweak να δω τι μου δημιουργεί πρόβλημα.

Αν κάνω επαναφορά από τις ρυθμίσεις όταν το ανοίξω θα ζητήσει αναβάθμιση για να ενεργοποιηθεί όποτε είναι το ίδιο και αναβάθμιση θέλω να την αποφύγω ως τελευταία λύση.

Υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

#7   oberon

oberon

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2019 - 06:18

Όχι δεν είναι με jb, αν είχα ήξερα να κλείσω τα tweak να δω τι μου δημιουργεί πρόβλημα.

Αν κάνω επαναφορά από τις ρυθμίσεις όταν το ανοίξω θα ζητήσει αναβάθμιση για να ενεργοποιηθεί όποτε είναι το ίδιο και αναβάθμιση θέλω να την αποφύγω ως τελευταία λύση.

Υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;


Από όσο θυμάμαι ΔΕΝ είναι απαραίτητο να έχεις το τελευταίο iOS για να ενεργοποιήσεις τη συσκευή..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2019 - 04:24

Από όσο θυμάμαι ΔΕΝ είναι απαραίτητο να έχεις το τελευταίο iOS για να ενεργοποιήσεις τη συσκευή..


Sent from my iPhone using Tapatalk


1 συσκευή καινούρια που άνοιξα πρόσφατα και 2 παλιότερες που έκανα επαναφορά πρόσφατα όλες ζήτησαν αναβάθμιση για να ενεργοποιηθούν όποτε πλέον πρέπει να είναι μονόδρομος, παλιότερα νομιζω και εγω μπορούσες να το αποφύγεις.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες