Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Curve - εναλλακτική της Revolut - όλες οι κάρτες σε μία - 0 χρεώσεις ισοτιμίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
217 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 19/04/2019 - 18:06

Δεν ξερω αν έχετε υποψιν σας μια πολύ καλή startup που έχει ξεκινήσει τους τελευταίους μήνες με πολύ καλές κριτικές

 

H Curve είναι χρεωστική κάρτα που διαχειρίζεσαι μέσω της εφαρμογής. Υπάρχουν δύο κάρτες. Μπλε και  μαύρη. Σε αντίθεση με τη Revolut, δεν βαζετε το υπόλοιπο πριν, αλλά προσθέστε τις κάρτες σας στην εφαρμογή. 

 

Επειτα μπορείτε να  χρησιμοποιείτε την Curve για όλες τις συναλλαγές, και μέσα απο την εφαρμογή να αλλάζετε ποια κάρτα και σε ποιά ισοτιμία θέλετε να χρεώσει. Ετσι πχ όταν είστε στο εξωτερικό, χρεώνετε την κάρτα σας στο νομισμα τις κάρτας, αποφεύγοντας έξτρα χρεώσεις ισοτιμίας , τα οποία τα καλύβει η curve. Παρέχουν δύο κάρτες, την δωρεάν που την λαμβάνετε μόλις κατεβάσετε την εφαρμογή και συνδέσετε την πρώτη σας κάρτα, και την black που υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση. 

 

 

Άλλες υπηρεσίες είναι οτι δίνουν 1% cashback σε επιλεγμένες εταιρίες πχ Lidl , Zara, Amazon και το travel back in time, που μπορείτε να μεταφέρετε μια συναλλαγή απο τη μία κάρτα στην άλλη χωρίς χρέωση μέσα στις πρώτες 14 μέρες. Χρησιμοποιώντας το λινκ μου μπορείτε να λάβετε 5 £ κατά την εγγραφή. Επίσης μπορείτε να συνδέσετε τη revolut αν θέλετε. Δυστυχώς δεν ξερω αν παρέχουν την καρτα στην Ελλάδα, αλλά μπορίτε να δοκιμάσετε και να μου πείτε εντυπώσεις.

 

https://curve.page.link/2AuV

 

 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/04/2019 - 19:33

.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 19/04/2019 - 19:40


#3   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/04/2019 - 19:38

Δεν είναι για την Ελλάδα φίλε. Μόνο με κόλπα να την πάρει κανείς. 

Επίσης οι ελληνικές debit δε γίνονται add σε κάρτες τύπου revolut, monese, κτλ, λόγω capital controls.

 

Curve is currently available in 30 countries within the European Economic Area (EEA)

In 2019, we plan to start shipping cards to Greece.

 

Επίσης τα terms and conditions που έχει δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει:

https://www.curve.app/en/terms

 

Πιστεύω στη φάση της Ελλάδας οι Monese, Revolut, και Ν26 συμφέρουν καλύτερα. 

Η Monese θα σου δώσει 10αρικο με τον κωδικό αυτό: GEOR280 (αν θες να το τσιμπήσεις κάντο άμεσα, το είχε 5 κι εκείνη).

 

Συνημμένο αρχείο  IMG_8359.jpg   81,07KB   137 λήψεις

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 19/04/2019 - 19:42


#4   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 19/04/2019 - 19:43

Σορρυ δεν το ηξερα , διάβασα " In 2019, we plan to start shipping cards to Greece. "

αλλά δε γνώριζα αν ειναι σε ισχύη ή όχι. Μπορεί κάποιος admin να μετακινήσει το θέμα σε άλλο section αν δεν ειναι σωστό, το αντιλήφθηκα μετά την δημοσίευση. 

 

Για την ιστορία, ο πολύς ντόρος έγινε ουσιαστικά όταν λανσαραν την εφαρμογή με την υπόσχεση οτι θα υποστηρίζει American Express , αλλα δυστυχώς αυτό ακόμα δεν έχει έρθει σε εφαρμογή. Παρόλα αυτά για κατοικους εξωτερικού ειναι μια καλή επιλογή πιστεύω, την έχω χρησιμοποιήσει σε αρκετά ταξίδια και το support γενικά απαντάει γρήγορα σε ερωτήσεις. 



#5   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/04/2019 - 19:47

Να σαι καλά. 

Δες την Revolut Metal. Είναι εξαιρετική, με δωρεάν ασφάλεια ταξιδιού και ιατρική και cashback σε όλες τις αγορές σου. 

Αξίζει η συνδρομή. Αν θες τη Monese τσίμπα τη, με τον παραπανω κωδικό που σου έγραψα θα σου δώσει 10euro. 

 

Σορρυ δεν το ηξερα , διάβασα " In 2019, we plan to start shipping cards to Greece. "

αλλά δε γνώριζα αν ειναι σε ισχύη ή όχι. Μπορεί κάποιος admin να μετακινήσει το θέμα σε άλλο section αν δεν ειναι σωστό, το αντιλήφθηκα μετά την δημοσίευση. 

 

Για την ιστορία, ο πολύς ντόρος έγινε ουσιαστικά όταν λανσαραν την εφαρμογή με την υπόσχεση οτι θα υποστηρίζει American Express , αλλα δυστυχώς αυτό ακόμα δεν έχει έρθει σε εφαρμογή. Παρόλα αυτά για κατοικους εξωτερικού ειναι μια καλή επιλογή πιστεύω, την έχω χρησιμοποιήσει σε αρκετά ταξίδια και το support γενικά απαντάει γρήγορα σε ερωτήσεις. 



#6   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 19/04/2019 - 20:06

Να σαι καλά. 

Δες την Revolut Metal. Είναι εξαιρετική, με δωρεάν ασφάλεια ταξιδιού και ιατρική και cashback σε όλες τις αγορές σου. 

Αξίζει η συνδρομή. Αν θες τη Monese τσίμπα τη, με τον παραπανω κωδικό που σου έγραψα θα σου δώσει 10euro. 

 

Thanks !!! 



#7   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 23/04/2020 - 13:19

Υπαρχει καποιος που κανει χρηση της curve?

 

Εκανα λογαριασμο σημερα και παριμενω την καρτα..

 

Ωστοσο, μια ανασφαλεια οσο αναφορα την αξιοπιστια της, την διαρροη των στοιχειων μου και την ασφαλεια των συνναλαγων την εχω!



#8   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2020 - 13:27

Μια χαρα ολα την χρησιμοποιω εδω και μηνες!

#9   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 23/04/2020 - 21:30

Μια χαρα ολα την χρησιμοποιω εδω και μηνες!


Ποια συνδρομή έχεις;

Εγώ έβαλα την free


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2020 - 22:02

Και γω την Free και λειτουργεί μια χαρα



#11   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 23/04/2020 - 22:09

Βοηθητικά να αναφέρω, ότι η curve έχει συζητηθεί εκτενώς στο νήμα «Apple Pay για ελληνικές κάρτες το 2019» προς τις τελευταίες σελίδες, πριν ανοίξει το θέμα της Άλφα. Εκεί νομίζω θα βρείτε απαντήσεις σε κάποιες απορίες

#12   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/04/2020 - 12:25

Εγω βαρεθηκα να την περιμενω 1.5 μηνα τωρα. Τους εστειλα μου εκδοσαν νεα, και την περιμενω ηδη 2 βδομαδες... στο ενδιαμεσο εβγαλε apple py η alpha... μεχρι να μου ερθει θα χουν βγαλει και οι αλλοι 3

legit


#13   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/04/2020 - 13:16

Εγω βαρεθηκα να την περιμενω 1.5 μηνα τωρα. Τους εστειλα μου εκδοσαν νεα, και την περιμενω ηδη 2 βδομαδες... στο ενδιαμεσο εβγαλε apple py η alpha... μεχρι να μου ερθει θα χουν βγαλει και οι αλλοι 3

Μόνο για Visa, MasterCard εντός Μαΐου! Η κάρτα Curve έρχεται το αργότερο σε 20 μέρες, υπομονή!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, 27/04/2020 - 13:17


#14   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2020 - 13:31

Μπορεί να εξηγήσει κανείς τα ωφέλη σε σχέση με revolut?

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα cashback κλπ αλλά το θέμα καταγραφής των συναλλαγών όλων των καρτών σε μια



#15   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2020 - 14:20

Δεν έχουν καμία σχέση η μία με την άλλη η curve λειτουργεί σαν wallet και προσθέτεις όλες σου τις κάρτες.

Στάλθηκε από το MI 9 LITE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες