Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρώτη φορά IPhone,Αξίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   George6633

George6633

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/05/2019 - 22:26

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρίσκω.Τοσα χρόνια στο Android με mid range συσκευές (εκτός από 10 μέρες με το p20 pro) ειπα να κάνω μια μεγάλη για μένα αλλαγή και να ρθω στο ios.Δεν έχω χειριστεί ποτέ IPhone στη ζωή μου και ακόμα και από φίλους που έχουν ποτέ δεν έδωσα σημασία γιατί ήξερα ότι δεν έχω τα χρήματα.Τωρα που τα κατάφερα,αποφάσισα να φύγω από το Meizu m6 note (τίμιο) και να παραγγείλω το XS.Δεν μου ήρθε ακόμα αλλά με αυτά που διαβάζω ίσως και να μην έπρεπε να το πάρω και ο λόγος είναι η μπαταρία.Ειμαι ένας άνθρωπος που ασχολείται αρκετές ώρες με το κινητό (εκτός παιχνιδιών) και μετά το ψυχολογικό που είχα πάθει με το Nokia Lumia 920 για 5 χρόνια (το φορτιζα 2-3 φορές τη μέρα) αποφάσισα να παίρνω κινητά με μεγάλη μπαταρία.Λιγο όμως το ότι ήθελα να δοκιμάσω την Apple,λίγο τα εξαιρετικά λόγια κατα τ άλλα για το κινητό και λίγο ότι το καλοκαίρι θα δουλεύω σεζόν οπότε δεν θα το δουλεύω πολλές ώρες,με κάνανε να το παραγγείλω με προοπτική να το δώσω τον Σεπτέμβριο για να πάρω το νέο XI Max(?).Θα ήθελα την γνώμη σας και όλες τις συμβουλές σας για το τι πρέπει να προσέξω όταν θα κάνω το setup στο κινητό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/05/2019 - 19:13

Φίλε καλωσόρισες, καλορίζικο, και μην αγχώνεσαι θα το ευχαριστηθείς  και η μπαταριά είναι οκ



#3   George6633

George6633

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/05/2019 - 11:48

Ευχαριστώ πολύ,το εύχομαι

#4   mitsakos159357

mitsakos159357

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2019 - 09:31

Με αφορμή ότι ένας φίλος θα πάει για πρώτη φορά σε iPhone και έχει ορισμένες απορίες, κάνω τον ενδιάμεσο για να μεταφέρω ορισμενα ερωτήματα. Λόγω δουλειάς τον ενδιαφέρει η καταγραφή κλήσεων καθώς και αν υπάρχει εφαρμογή για κλείδωμα εφαρμογών που να μπορεί να τις ξεκλειδώνει μέσω touch Ξέρουμε αν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές,έστω και επί πληρωμή;

#5   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/07/2019 - 10:13

Για την καταγραφή κλήσεων δεν ξέρω, αλλά γι εφαρμογές που ξεκλειδώνουν μέσω touch/Face ID υπάρχουν πολλές στο Store. Αν μας πει τι ακριβώς θέλει να τον καθοδηγήσουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   mitsakos159357

mitsakos159357

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2019 - 11:40

Επειδή το δίνει το κινητό του στο παιδί του ,θέλει να μη μπαίνει σε ορισμένες εφαρμογές. Είδε ότι υπάρχει μια μέθοδος στο ίντερνετ αλλά θα προτιμούσε κάτι που να είναι άμεσο και να γίνεται χρήση του touch ID για αμεσο ξεκλείδωμα χωρίς τη χρήση κωδικού

#7   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2019 - 11:49

Στις ρυθμίσεις - χρόνος επι της οθόνης - περιορισμός περιεχομένου και απορρήτου

Έχει να βαλει περιορισμούς στο παιδί του τόσο στο σερφάρισμα σε ιστοσελίδες , εκφράσεις βρισιές , χρόνο παιξίματος , εφαρμογές και πολλά άλλα.

Ο ονομαστικά εφαρμογές που επιτρέπονται δεν έχει. Έχει όμως εφαρμογές «επιτρέπονται μόνο εφαρμογές για ηλικίες +3 , +5 ,....»

Επίσης έχει επιλογή α ορίσει εφαρμογές ονομαστικά που θα επιτρέπονται πάντα αφού πρώτα βάλει τους πιο πάνω περιορισμούς ηλικίας.

Νομίζω ότι θα την βρει την άκρη με το παιδι του μέσα από τις πολλές επιλογές που υπάρχουν.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες