Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα σε iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/05/2019 - 08:16

Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος iPhone X και ενώ εχθές το βράδυ το κινητό λειτουργούσε κανονικά, σήμερα το πρωί το βρήκα κλειστό και να μην ανοίγει ! Μπαταρία είχε πάνω από 85%, κάτω δεν έπεσε, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Το έβαλα για φόρτιση μήπως και έπεσε η μπαταρία του αλλά τίποτα. 

 

Το έχω αγοράσει από το Πλαίσιο και η εγγύηση είναι ακόμα σε ισχύ. Το θέμα όμως είναι ότι δεν θέλω να το πάω στο Πλαίσιο για επισκευή. Αν το πάω στην Document θα μπορέσουν να μου το περάσουν στην εγγύηση με τιμολόγιο από το Πλαίσιο ; Πρώτη φορά μου τυχαίνει πρόβλημα σε Apple συσκευή και δεν έχω ιδέα για τις διαδικασίες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   TakisPap

TakisPap

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@takispapag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/05/2019 - 08:19

Μπορείς να το πας σε οποιοδήποτε επίσημο αντιπρόσωπο. Πριν το πας όμως δοκίμασες να κάνεις hard reset?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/05/2019 - 08:22

Δοκίμασα αλλά δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. 

 

Το πάω δηλαδή με το τιμολόγιο από Πλαίσιο ή βλέπουν την εγγύηση μέσω του σειριακού ; 



#4   TakisPap

TakisPap

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@takispapag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/05/2019 - 08:25

Μέσω του σειριακού αριθμού βλέπουν την εγγύηση. Πρώτα πάρε τηλ γιατί μπορεί να σου δώσουν οδηγίες και να ξεκολλήσει. Το hard reset το δοκίμασες με το κινητό συνδεδεμένο στην πρίζα; Αν όχι δοκίμασε και έτσι και αν έχεις φορτιστή με περισσότερα watt ακόμα καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/05/2019 - 08:38

Μέσω του σειριακού αριθμού βλέπουν την εγγύηση. Πρώτα πάρε τηλ γιατί μπορεί να σου δώσουν οδηγίες και να ξεκολλήσει. Το hard reset το δοκίμασες με το κινητό συνδεδεμένο στην πρίζα; Αν όχι δοκίμασε και έτσι και αν έχεις φορτιστή με περισσότερα watt ακόμα καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Θα το πάω στη Document σήμερα και βλέπουμε. Περίεργο πάντως γιατί το κινητό λειτουργούσε κανονικά μέχρι και χθες το βράδυ ! Μου είπαν είτε για επισκευή είτε για αντικατάσταση συσκευής.



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 11:07

Καταρχάς αν το 'χες βάλει σε πρίζα (και με μεγαλύτερο αντάπτορα σε Watt αν είχες) και έκανες 2 συνεχόμενα Hard Reset, κατά 99% θα άνοιγε.

 

Τώρα, αν η συσκευή είναι ακόμα στο πρώτο χρόνο, πας σε όποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο.

 

Στο 2ο χρόνο υπεύθυνος είναι ο πωλητής, βέβαια με το τιμολόγιο δεν καλύπτονται συσκευές στη 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/05/2019 - 11:07

Σίγουρα κάνεις σωστά το hard reset? Το λέω γιατί στο x γίνεται διαφορετικά. 



#8   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/05/2019 - 11:28

Και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι κάτι.
Αν το βάλεις αρκετή ώρα σε καλό φορτιστη και κανείς reset θα ανοίξει.

Απλά άδειασε η μπαταρία και δεν ανοίγει. Θέλει λίγη ώρα να φορτίσει πρώτα και μετά hard reset


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#9   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 11:50

Αυτό το είχα πάθει με IPhone 6 στο 2 έτος εγγυησης .Πηγα στο μεγάλο και γνωστό κατάστημα που το είχα αγοράσει και με έστειλαν στα istorm .Εκει μου είπαν ότι είναι η μητρική πλακέτα Φυσικα δεν μου το κάλυπταν γιατί το τηλέφωνο είχε αγοραστεί από Ιταλία και όχι από τον επίσημο εισαγωγέα .Μετα από ταλαιπωρία μια εβδομάδας το κατάστημα το πήρε δεν το έστειλε στην infoquest αλλα στην Ιταλία και έμεινα χωρίς τηλέφωνο ένα μήνα .Φυσικα μου έδωσαν ανακατασκευασμένο που σε επιδοσεις δεν είχε καμία σχέση σε σχέση με αυτό που είχα .Το συμπέρασμα ήταν ότι το πρώτο χρόνο έχεις κανονικά εγγυησης για το δεύτερο μόνο από το κατάστημα .Αν το είχα αγοράσει από μαγαζιά από το skroutz ακόμα χωρίς τηλέφωνο θα ημουν .Το δεύτερο συμπέρασμα δεν αξίζει σε καμία περιπτώση να σκάσει καποιος πάνω από 400-500e για τηλέφωνο .Εκτος αν είναι πλουσιος Φυσικα πανω από 4 χρονια έχω το IPhone 6 πρόσφατα αλλάξα μπαταρία και θα το αλλάξω μόνο όταν χαλάσει και τότε σκέφτομαι για xiaomi .Καλο τηλέφωνο άριστο λογισμικό αλλά την ταλαιπωρία που έφαγα για 850e τηλέφωνο και με δοσεις δεν θέλω να το ξαναζήσω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/05/2019 - 14:20

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Εν τέλει μίλησα με την Infoquest, όπου έχω αφήσει και το κινητό, και αφού μου είπαν και αυτοί να κάνω hard reset (με το lock button και της έντασης ταυτόχρονα) κατέληξαν πως πιθανότατα θα γίνει αντικατάσταση συσκευής ως και την Δευτέρα.

 

Το κινητό πέρασε κανονικά στην εγγύηση καθώς ήταν αγορασμένο τον Σεπτέμβριο του 2018.



#11   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:36

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Εν τέλει μίλησα με την Infoquest, όπου έχω αφήσει και το κινητό, και αφού μου είπαν και αυτοί να κάνω hard reset (με το lock button και της έντασης ταυτόχρονα) κατέληξαν πως πιθανότατα θα γίνει αντικατάσταση συσκευής ως και την Δευτέρα.

Το κινητό πέρασε κανονικά στην εγγύηση καθώς ήταν αγορασμένο τον Σεπτέμβριο του 2018.

αν είσαι χρονια πελάτης της apple έχεις καταλάβει με τι θα στο αντικαταστήσουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   TakisPap

TakisPap

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@takispapag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:37

αν είσαι χρονια πελάτης της apple έχεις καταλάβει με τι θα στο αντικαταστήσουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

ανακατασκευασμένο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:45

Πάντα η Apple ανακατασκευασμένο δίνει .Τι είναι το ανακατασκευασμένο ;ένα μπασταρδεμενο τηλέφωνο.Εγω όταν το πήρα στα χέρια μου ήταν πολύ πισω από επιδόσεις .Στα test είναι κάπου σε επιδόσεις με IPhone 4.Αυτος είναι ο λογος που έχω τόσα χρονια το ίδιο τηλέφωνο να κάνω απόσβεση τα 800 που είχα δώσει και θα σκεφτώ πολύ αν θα τα ξανάσκασω .Να δινεις 1000e και σε στραβή να καταλήγεις με ανακατασκευασμένο δεν αξίζει .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:48

Μη τρομοκρατείτε το κόσμο.

 

Μια χαρά είναι τα ανακα/σμένα και δε διαφέρουν σε τίποτα απο τις αρχικές συσκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   TakisPap

TakisPap

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@takispapag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:50

Μη τρομοκρατείτε το κόσμο.

Μια χαρά είναι τα ανακα/σμένα και δε διαφέρουν σε τίποτα απο τις αρχικές συσκευές.

βασικά και εγώ αυτό ήξερα. Είναι κινητά τα οποία είχαν πρόβλημα και το επισκεύασαν. Τώρα ο φίλος δεν ξέρω τι εμπειρία έχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες