Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα σε iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:51

Το τελευταία διάστημα έχω πάρει παρα πολλά πράγματα της xiaomi (βραστηρες σκούπες λάμπες κτλ)Έχω εντυπωσιαστεί από την ποιότητα τους και τα χρήματα που έχω δώσει σε καμία περίπτωση δεν φτάνουν τη τιμή ενός IPhone X.Αν δεν είχα κόλλημα με ο λογισμικό iOS θα κοίταζα και σε κινητό προς τα εκεί .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:55

Βασικά στα ανασκευασμένα, έχουν αλλάξει οθόνη, πλάτη, μπαταρία και ανάλογα με το αρχικό πρόβλημα, τότε και τη μητρική.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#18   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:56

Μη τρομοκρατείτε το κόσμο.

Μια χαρά είναι τα ανακα/σμένα και δε διαφέρουν σε τίποτα απο τις αρχικές συσκευές.

ειμαι πελάτης της apple από το 2009 έχω όλο το οικοσύστημα οπως και ξέρω πολύ καλα τι λέω και είμαι απόλυτος σε αυτά που λέω γιατί είμαι παθών .Το τηλέφωνο που μου έδωσαν όταν το τσέκαρα σε σχέση με της γυναίκας μου που τα είχαμε πάρει την ίδια μερα δεν είχαν καμία σχέση μεταξύ τους .Φυσικα από τότε σεν ξανάχάλασε αλλά δεν είχε επιδοσεις Όταν ένα τηλέφωνο χαλάει το ανοίγουν αυτά τα κομμάτια που δεν έχουν προβλημα τα κρατάνε και φτιάχνουν έτσι τα ανακατασκευασμένα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 20:59

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ είχα ένα μεταχειρισμένο τηλέφωνο στα χέρια μου και πλήρωνα δοσεις για ένα καινούργιο .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 21:01

ειμαι πελάτης της apple από το 2009 έχω όλο το οικοσύστημα οπως και ξέρω πολύ καλα τι λέω και είμαι απόλυτος σε αυτά που λέω γιατί είμαι παθών .Το τηλέφωνο που μου έδωσαν όταν το τσέκαρα σε σχέση με της γυναίκας μου που τα είχαμε πάρει την ίδια μερα δεν είχαν καμία σχέση μεταξύ τους .Φυσικα από τότε σεν ξανάχάλασε αλλά δεν είχε επιδοσεις Όταν ένα τηλέφωνο χαλάει το ανοίγουν αυτά τα κομμάτια που δεν έχουν προβλημα τα κρατάνε και φτιάχνουν έτσι τα ανακατασκευασμένα .

Τα ανακα/σμένα έρχονται με νέα οθόνη, μπαταρία και Housing.

 

Το οτι εσύ τότε είδες διαφορετικές "επιδόσεις" όπως λες, ήταν απο το Backup που πιθανόν επανέφερες και σίγουρα όχι απο τη συσκευή που πήρες πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 21:07

Τα ανακα/σμένα έρχονται με νέα οθόνη, μπαταρία και Housing.

Το οτι εσύ τότε είδες διαφορετικές "επιδόσεις" όπως λες, ήταν απο το Backup που πιθανόν επανέφερες και σίγουρα όχι απο τη συσκευή που πήρες πίσω.

το συνπερασμα το έβγαλα μετά από μετρήσει με το το geekbench αλλά και με αλλά IPhone 6.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 21:10

Α εντάξει τότε.

 

Αφού τσέκαρες απο το Geekbench...


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 21:38

Επειδή δεν το γνωρίζω και λέτε ότι τα ανακατασκευασμένα είναι στην ουσία επισκευασμένη συσκευή.. Δηλαδή πάει κάποιος με πρόβλημα του δίνουν ανακατασκευασμένο και αυτό που άφησε το επισκευάζουν και το δίνουν στον επόμενο; Αν είναι έτσι πιο το νόημα;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#24   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/05/2019 - 21:51

Το νόημα φίλε μου ότι η apple έτσι ανακυκλώνει τις χαλασμένες συσκευές αλλάζοντας κάποια εξαρτήματα ώστε να μην χρειάζεται να στήσει νέα συσκευή για να σου δώσει και να μην πετάξει τις χαλασμένες και αυτή κερδίζει και εσενα καλύπτει..αυτη ειναι η γνώμη μου δεν ξέρω αν τα λέω και σωστά βέβαια! Επίσης τα ανακατασκευασμένα λογικά φτιάχνονται στα εργοστάσια τις apple που σημαίνει πως δεν θα γίνει η επισκευει από «χασάπηδες» που λέμε..χωρίς να έχω εμπειρία από ανακατασκευασμένα πιστεύω πως δεν θα έχουν κανενα πρόβλημα γιατί πιστεύω πως τα ξεκάνουν πιο πολύ απ τα αλλά ώστε να βεβαιωθούν ότι δεν θα υπάρχουν προβλήματα σίγουρα σε αυτά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:09

ειμαι πελάτης της apple από το 2009 έχω όλο το οικοσύστημα οπως και ξέρω πολύ καλα τι λέω και είμαι απόλυτος σε αυτά που λέω γιατί είμαι παθών .Το τηλέφωνο που μου έδωσαν όταν το τσέκαρα σε σχέση με της γυναίκας μου που τα είχαμε πάρει την ίδια μερα δεν είχαν καμία σχέση μεταξύ τους .Φυσικα από τότε σεν ξανάχάλασε αλλά δεν είχε επιδοσεις Όταν ένα τηλέφωνο χαλάει το ανοίγουν αυτά τα κομμάτια που δεν έχουν προβλημα τα κρατάνε και φτιάχνουν έτσι τα ανακατασκευασμένα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου και εγώ έχω πάρει ανακατασκευασμένο και δεν είχε καμμία μα καμία διαφορά από το προηγούμενο. Έδωσα μεταχειρισμενο κινητό πίσω και μου έδωσαν ανακατασκευασμένο δλδ καινούργιο.
Το ότι έχει ξανά συναρμολογηθεί από την  και ΑΕΙ περάσει τα τεστ καταλληλότητας ουσιαστικά είναι και καινούργιο.

Αν δεν δούλευε σωστά θα έπρεπε να το πας πάλι πίσω και να σου δώσουν άλλο.



Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 15/05/2019 - 22:11


#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:16

Τα ανακα/σμένα έχουν περιοριστεί εδώ και 2 χρόνια.

 

Πλέον γίνεται αντ/σταση του ελαττωματικού εφόσον αυτό είναι δυνατόν.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/05/2019 - 22:16

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:19

Άρα στην ουσία Νίκο θέλουν να σταματήσουν τα ανακατασκευασμένα να δίνουν στους ανθρώπους καινούργιες εντελώς συσκευές και τις ελαττωματικές να τις φτιάχνουν και να γίνονται και αυτές καινούργιες στα ράφια τον μαγαζιών;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:20

Ή επισκευάσουν κατευθείαν την δικιά σου συσκευή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#29   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:22

Τα ανακα/σμένα έχουν περιοριστεί εδώ και 2 χρόνια.

Πλέον γίνεται αντ/σταση του ελαττωματικού εφόσον αυτό είναι δυνατόν.

αντικατασταση με καινούργιο;Κανείς λαθος .Δηλαδη αν μετά από ένα χρονι χαλάσει το iphone θα το πάω και θα μου δώσουν καινούργια .Κανεις σεν το κάνει αυτό ποσό μάλλον η apple .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:26

Άρα στην ουσία Νίκο θέλουν να σταματήσουν τα ανακατασκευασμένα να δίνουν στους ανθρώπους καινούργιες εντελώς συσκευές και τις ελαττωματικές να τις φτιάχνουν και να γίνονται και αυτές καινούργιες στα ράφια τον μαγαζιών;

αντικατασταση με καινούργιο;Κανείς λαθος .Δηλαδη αν μετά από ένα χρονι χαλάσει το iphone θα το πάω και θα μου δώσουν καινούργια .Κανεις σεν το κάνει αυτό ποσό μάλλον η apple .

Δεν έγραψα πουθενά καινούριες - σφραγισμένες όπως εννοείτε.

 

Λέω, αντ/σταση του ελλαττωματικού κομματιού. Π.χ. κάμερες, οθόνες, πλήκτρα..

 

Εφόσον αυτό δεν είναι δυνατόν, τότε προχωράνε σε αντ/σταση με ανακα/σμένο.

 

Που και τα ανακα/σμένα ουσιαστικά καινούριες συσκευές είναι και τις περισσότερες φορές καλύτερες απο τις αρχικές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες