Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα σε iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/05/2019 - 22:57

Τότε σε αυτήν την περίπτωση χάνουν όσοι έχουν συσκευές με πολλές γρατζουνιές στο housing:)) εφόσον επισκευαστεί εσωτερικό ανταλλακτικό εξωτερικά μένει ίδιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2019 - 23:23

Προφανώς.

 

Η πλάκα βέβαια είναι πως πολλοί γκρίνιαζαν πρίν με τα ανακα/σμένα που έπαιρναν και "γιατί να μη μου επισκευάσουν το δικό μου".

 

Τώρα που γίνεται ακριβώς αυτό, γκρινιάζουν για τη κακή Apple που τα περιόρισε.

 

Άβυσσος..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/05/2019 - 00:04

Πάντα η Apple ανακατασκευασμένο δίνει .Τι είναι το ανακατασκευασμένο ;ένα μπασταρδεμενο τηλέφωνο.Εγω όταν το πήρα στα χέρια μου ήταν πολύ πισω από επιδόσεις .Στα test είναι κάπου σε επιδόσεις με IPhone 4.Αυτος είναι ο λογος που έχω τόσα χρονια το ίδιο τηλέφωνο να κάνω απόσβεση τα 800 που είχα δώσει και θα σκεφτώ πολύ αν θα τα ξανάσκασω .Να δινεις 1000e και σε στραβή να καταλήγεις με ανακατασκευασμένο δεν αξίζει .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν έχουν καμία σχέση οι επιδόσεις της συσκευής με το αν είναι ανακατασκευασμενο το τηλέφωνο ή όχι.

#34   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 16/05/2019 - 06:24

Παιδια αν πιστεύεται ότι τα ανακατασκευασμένα είναι σαν καινουργια δεν υπάρχει λογος να μιλαω άλλο .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#35   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/05/2019 - 07:32

Παιδια αν πιστεύεται ότι τα ανακατασκευασμένα είναι σαν καινουργια δεν υπάρχει λογος να μιλαω άλλο .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν αρνείται κανείς την εμπειρία σου. Προφανώς και δεν λέει κανείς ότι δεν σου συνέβησαν, όσα σου συνέβησαν.
Απλά η αιτία τους είναι λίγο δύσκολο έως απίθανο να είναι ότι η συσκευή είναι ανακατασκευασμένη.
Υπάρχουν πάμπολλα παραδείγματα που δείχνουν ότι το ανακατασκευασμένο λειτουργεί όπως το καινούργιο.
Από την άλλη ακόμα και αν έπεσες μια στο εκατομμύριο που είχε πρόβλημα η συσκευή αποδεδειγμένα , το πας πίσω και παίρνεις άλλο ανακατασκευασμένο που δουλεύει σωστά.

Οι αιτίες στο ότι η συσκευή σου δεν δούλευε σωστά μπορεί να είναι πολλές, πχ όπως είπε και ο Νίκος παλιό backup , κάποιο app που δεν δουλεύει σωστά η τρέχει στο baground συνεχώς , κάποιο στραβοβαλμενο iOS (ναι φτάσαμε να γίνουμε σαν τα windows) κλπ κλπ
Ελάχιστη πιθανότητα έως μηδενική να φταίει το hardware και αυτό όπως είπα παραπάνω λύνεται εύκολα με αντικατάσταση.

Αυτό λέμε τίποτα παραπάνω.
Δεν διαφωνούμε επι προσωπικού μαζί σου. Αλοιμονο συζήτηση κάνουμε που είναι πλούτος για όλους μας.

Φιλικά πάντα.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#36   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 17/05/2019 - 17:56

Δεν έχουν καμία σχέση οι επιδόσεις της συσκευής με το αν είναι ανακατασκευασμενο το τηλέφωνο ή όχι.


Μην ασχολείσαι γιατί όταν κάποιος είναι πεπεισμένος δεν έχει νόημα να χαλάς τσάμπα σάλιο. Αφού ειναι χαρούμενος με αυτό που πιστεύει μια χαρά, ελπίζω μόνο να μην πηγαίνει να ψηφίζει με την ίδια νοοτροπία!


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#37   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/05/2019 - 19:35

Μην ασχολείσαι γιατί όταν κάποιος είναι πεπεισμένος δεν έχει νόημα να χαλάς τσάμπα σάλιο. Αφού ειναι χαρούμενος με αυτό που πιστεύει μια χαρά, ελπίζω μόνο να μην πηγαίνει να ψηφίζει με την ίδια νοοτροπία!


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

το ξαναλέω τα ανακατασκευασμένα δεν είναι καινούργια και δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτά Μη σας παραμυθιάζουν αν είχατε άκρες μέσα στα επισκευαστικά κέντρα τα το γνωρίζατε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/05/2019 - 19:53

Τι μας κρύβουν? Όλα εδώ!


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/05/2019 - 20:05

το ξαναλέω τα ανακατασκευασμένα δεν είναι καινούργια και δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτά Μη σας παραμυθιάζουν αν είχατε άκρες μέσα στα επισκευαστικά κέντρα τα το γνωρίζατε


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προσωπικά δεν έχω κάποιον μέσα σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο ΑΛΛΑ οι ανακατασκευασμένες iOS συσκευές είναι σαν καινούργιες το οποίο προϋποθέτει ότι έχουν αλλαχθεί όλα τα εξαρτήματα που είχαν πρόβλημα με καινούργια + καινούργια μπαταρία και housing. Φυσικά όλα αυτά δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αλλά μπορείς να το βρεις και εσύ πολύ εύκολα στο επίσημο site της Apple. 



#40   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/05/2019 - 21:29

Προσωπικά δεν έχω κάποιον μέσα σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο ΑΛΛΑ οι ανακατασκευασμένες iOS συσκευές είναι σαν καινούργιες το οποίο προϋποθέτει ότι έχουν αλλαχθεί όλα τα εξαρτήματα που είχαν πρόβλημα με καινούργια + καινούργια μπαταρία και housing. Φυσικά όλα αυτά δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αλλά μπορείς να το βρεις και εσύ πολύ εύκολα στο επίσημο site της Apple.

αν είναι ολα καινούργια γιατί δίνουν ανακατασκευασμένο και όχι ένα καινούργιο τηλέφωνο .Αν δεν κάνω λαθος το ανακατασκευασμένο δεν μου το έσωσαν σε κουτί μια ζελατίνα είχε στην οθονη .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/05/2019 - 21:41

Κολλάς στις λέξεις και δεν πιάνεις το νόημα.

Χαλάει ας πούμε το WiFi και το πας πίσω και βγαίνει πόρισμα ότι πρέπει να σου δώσουν ανακατασκευασμένο.

Το ανακατασκευασμένο που θα πάρεις λοιπόν είναι μια συσκευή(όχι η δίκη σου) η οποία δεν πέρασε από τους ελέγχους της παραγωγής κλπ, γύρισε πίσω αλλάχθηκαν τα προβληματικά εξαρτήματα και το πήρες εσυ.

#42   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/05/2019 - 05:23

Κολλάς στις λέξεις και δεν πιάνεις το νόημα.

Χαλάει ας πούμε το WiFi και το πας πίσω και βγαίνει πόρισμα ότι πρέπει να σου δώσουν ανακατασκευασμένο.

Το ανακατασκευασμένο που θα πάρεις λοιπόν είναι μια συσκευή(όχι η δίκη σου) η οποία δεν πέρασε από τους ελέγχους της παραγωγής κλπ, γύρισε πίσω αλλάχθηκαν τα προβληματικά εξαρτήματα και το πήρες εσυ.

Αλλάχθηκαν τα προβληματικάεξαρτήματα ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ την δίνουν στους πελάτες ως ανακατασκευασμενη.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#43   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 18/05/2019 - 08:29

αν είναι ολα καινούργια γιατί δίνουν ανακατασκευασμένο και όχι ένα καινούργιο τηλέφωνο .Αν δεν κάνω λαθος το ανακατασκευασμένο δεν μου το έσωσαν σε κουτί μια ζελατίνα είχε στην οθονη .


Sent from my iPhone using Tapatalk

το ανακατασκευασμένο βγαινει απο κουτι και σου παρεχεται ως συσκευη αντικατάστασης.Στις συσκευες που στελνονται ως προβληματικές ,αν το προβλημα ειναι στην πλακετα δεν επισκευάζονται.Αν ομως το προβλημα αφορα περιφερειακά εξαρτήματα πχ dock,buzzer ,receiver κα τα σχετικά τότε ελέγχεται με διαγνωστικά αλλάζουν μπαταρία,οθόνη και housing και στο δίνουν.
Μερικές φορες τα ανακατασκευασμένα ειναι καλύτερα απο τα καινούρια.
Γι αυτο μην σε κοροιδευουν .
Να προτιμήσεις το replacement

#44   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/05/2019 - 13:33

Εγώ προσωπικά πάντως που έχω ανακατασκευασμένο 6s εδώ και 2μιση χρόνια, δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Άψογο είναι.
Μην κολλάς, το ανακατασκευασμένο είνα καλύτερη λύση από την επισκευή γιατί έχει και καινούργια μπαταρία.

Τελευταία επεξεργασία από: dragonfighter, 18/05/2019 - 13:36


#45   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2019 - 15:24

Καλησπέρα και πάλι.
Παρέλαβα σήμερα νέα συσκευή από την Infoquest αλλά όταν πήγα να την παραλάβω την μου την έδωσαν τηλιγμένη σε χαρτί χωρίς το κουτί του ή τέλος πάντων κάποια περαιτέρω προστασία. Η συσκευή βέβαια είχε μεμβράνη αλλά μου φάνηκε περίεργο.
Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καινούργιο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες