Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα σε iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/05/2019 - 15:44

Καλησπέρα και πάλι.
Παρέλαβα σήμερα νέα συσκευή από την Infoquest αλλά όταν πήγα να την παραλάβω την μου την έδωσαν τηλιγμένη σε χαρτί χωρίς το κουτί του ή τέλος πάντων κάποια περαιτέρω προστασία. Η συσκευή βέβαια είχε μεμβράνη αλλά μου φάνηκε περίεργο.
Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καινούργιο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ετσι τα δίνουν τα αντικατάστασης.Χωρις κουτί και παρελκόμενα.Ολα καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/05/2019 - 15:51

Καλησπέρα και πάλι.
Παρέλαβα σήμερα νέα συσκευή από την Infoquest αλλά όταν πήγα να την παραλάβω την μου την έδωσαν τηλιγμένη σε χαρτί χωρίς το κουτί του ή τέλος πάντων κάποια περαιτέρω προστασία. Η συσκευή βέβαια είχε μεμβράνη αλλά μου φάνηκε περίεργο.
Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καινούργιο ;

Τα ανακα/σμένα ουσιαστικά "καινούριες" συσκευές είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2019 - 16:03

Ετσι τα δίνουν τα αντικατάστασης.Χωρις κουτί και παρελκόμενα.Ολα καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα ανακα/σμένα ουσιαστικά "καινούριες" συσκευές είναι.

Σας ευχαριστώ πολύ ! 



#49   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 22/05/2019 - 17:12

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#50   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2019 - 17:17

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ πάντως όση ώρα το έχω στα χέρια μου δεν έχω δει καμία διαφορά με την συσκευή πριν χαλάσει.
Τα πάντα είναι ίδια, το κινητό τρέχει άψογα συν οτι πλέον έχει καινούργια οθόνη και μπαταρία!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#51   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2019 - 17:18

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ πάντως όση ώρα το έχω στα χέρια μου δεν έχω δει καμία διαφορά με την συσκευή πριν χαλάσει.
Τα πάντα είναι ίδια, το κινητό τρέχει άψογα συν οτι πλέον έχει καινούργια οθόνη και μπαταρία!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/05/2019 - 17:22

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό

Έτσι ακριβώς.

 

Τι δηλαδή? Επειδή αντ/στούν Housing, μπαταρία και οθόνη?

 

Αφού τα τσεκάρουμε στα Benchs και πίνουν αβέρτα.

 

Κανονικά όποιος τολμάει και πουλάει ανακα/σμένο, πρέπει να το χαρίζει.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/05/2019 - 17:24

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   TakisPap

TakisPap

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@takispapag
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 22/05/2019 - 18:57

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρε φίλε έγινε κατανοητή η άποψη σου. Γιατί το συνεχίζεις; Όσα άτομα έχουν γράψει έχουν αντίθετη άποψη από εσένα. Πρέπει να μας επιβάλεις την δική σου; Ενημερωτικά μου έχει τύχει και εμένα να πάρω ανακατασκευασμένο και ήταν άψογο. Το πούλησα περισσότερο από οτι έπιανε το δικό μου μετά από 9 μήνες χρήσης. Μία αρνητική εμπειρία δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#54   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 22/05/2019 - 19:50

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

εχουν πάει στα δικαστήρια γιατι ειναι κολλημένοι κομπλεξικοί που επειδη εδωσαν 800-900 ευρω για τηλεφωνο νόμιζαν οτι κατέχουν μετοχές της εταιρειας και θα επρεπε να τους τα χαρίζουν.
Τωρα ομως που σταματαει αυτη η διαδικασία με τα ανακατασκευασμένα και αν φταιει η οθονη σου και εχεις ενα καρο χτυπηματα γυρω γυρω και πίσω θα σου ερχεται η συσκευή σου με αλλαγμένη οθόνη και άντε πούλα τη με τόσα χτυπήματα...
Βλεπεις εμεις προτιμούμε να αγοράζουμε ανακατασκευασμένα με τη σφραγίδα της apple αγρατζούνιστα με ζελατίνα παρά χιλιοχτυπημένα ....

#55   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 22/05/2019 - 21:25

Όσο είναι καινούργια η αναματεσκευασμενη συσκευη άλλο τόσο είναι εγώ ο Πάπας .Βρε παιδια έχουν πανε άνθρωποι στα δικαστήρια για τα ανακατασκευασμένα που τους έδωσαν .Επισης το ανακατασκευασμένο IPhone σεν έχει την ίδια μεταπώληση με το κανονικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#56   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 23/05/2019 - 10:17

Μάλλον εισαι troll οπότε δεν θεωρω οτι εχεις θεση εδω....

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 23/05/2019 - 10:18


#57   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 25/05/2019 - 22:38

Μάλλον εισαι troll οπότε δεν θεωρω οτι εχεις θεση εδω....

ειμαι κάτοχος όλων των προϊόντων apple αρκετά χρονια σε υπολογιστή σε τηλέφωνο κτλ .Πρεπει όμως κάποια στιγμή να λέμε την αλήθεια χωρίς κόμπλεξ .Επισης να ξέρουμε ελληνικα γιατί μια ανακατασκευή είναι σαν να λέμε μια ανακαίνιση .Οσο αφορά αυτό που κες δεν έχεις θέση εγώ είναι αγενές από πλευράς σου να μη σέβεσε την άποψη του άλλου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#58   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/05/2019 - 05:01

ειμαι κάτοχος όλων των προϊόντων apple αρκετά χρονια σε υπολογιστή σε τηλέφωνο κτλ .Πρεπει όμως κάποια στιγμή να λέμε την αλήθεια χωρίς κόμπλεξ .Επισης να ξέρουμε ελληνικα γιατί μια ανακατασκευή είναι σαν να λέμε μια ανακαίνιση .Οσο αφορά αυτό που κες δεν έχεις θέση εγώ είναι αγενές από πλευράς σου να μη σέβεσε την άποψη του άλλου


Sent from my iPhone using Tapatalk

όταν σου απαντάμε και κάνεις copy paste την απάντηση που ειχες δωσει πριν ,δεν ειναι και πολύ φυσιολογικό...
Οσον αφορα το κόμπλεξ το αφηνω ασχολίαστο,δεν αξιζει να ασχοληθω...

#59   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 28/05/2019 - 09:37

όταν σου απαντάμε και κάνεις copy paste την απάντηση που ειχες δωσει πριν ,δεν ειναι και πολύ φυσιολογικό...
Οσον αφορα το κόμπλεξ το αφηνω ασχολίαστο,δεν αξιζει να ασχοληθω...

εγω για να λέω αυτά που λέω εγώ γνώση το τι γίνεται στις μονάδες εξωτερικού με τα ανακατασκευασμένα .Ψαχτηκα ρωτησα και έμαθα .Αν τώρα καποιος πάρει ένα τηλ των 1000 plus ευρώ,μετά από ένα μήνα του χαλάσει και του δώσουν ανακατεσκευασμενο.Τοτε να τους πει και Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#60   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/05/2019 - 10:59

εγω για να λέω αυτά που λέω εγώ γνώση το τι γίνεται στις μονάδες εξωτερικού με τα ανακατασκευασμένα .Ψαχτηκα ρωτησα και έμαθα .Αν τώρα καποιος πάρει ένα τηλ των 1000 plus ευρώ,μετά από ένα μήνα του χαλάσει και του δώσουν ανακατεσκευασμενο.Τοτε να τους πει και Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν το ηξερα οτι εισαι μέσα στις μονάδες παραγωγής των συσκευών.Αν και θα το ξερεις λοιπον,στις καινουριες συσκευές γινεται δειγματοληπτικός ελεγχος για να διαπιστωθει τυχον πρόβλημα σε συσκευή ενω στις ανακατασκευασμένες γίνονται σε όλες.
αλλα επειδη δεν βγαζει καπου η κουβέντα επειδή εσυ συνεχίζεις το ιδιο τροπάριο δεν ασχολούμαι περαιτερω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες