Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6s Οθόνη ή μπαταρία;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   wolfstaffer

wolfstaffer

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/05/2019 - 22:18

Καλησπερα.. Πριν 5 μέρες άλλαξα οθόνη στο κινητό την οποία την αγόρασα γύρω στα 40 ευρώ.. Μετά από δύο μέρες το κινητό έκλεισε σε κάποια φάση κ δεν ανοιγε αλλά μόλις το σύνδεσα με φορτιστή άνοιξε αμέσως.. Δεν ζητούσε pin απλά μόνο τον κωδικό πληκτρολογίου.. Ήταν σαν να έκανες hard reset.. Σήμερα μου το έκανε 2 φορές και το παράξενο είναι πως όταν άνοιξε μου έλεγε ότι έχω συνδεδεμένα ακουστικά.. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως δεν πατάει καλά καμία καλωδιοταινία ή μπαταρία να τα έχει παιξει ή τζάμπα η οθόνη;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/05/2019 - 22:33

Μήπως δεν λειτουργεί σωστά ο οπίσθιος φωτισμός της οθόνης με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι η συσκευή είναι κλειστή αλλά στη πραγματικότητα είναι ανοιχτή; Δοκίμασε οταν το ξανακάνει να το συνδέσεις σε υπολογιστή να δεις εάν θα το αναγνωρίσει.

#3   wolfstaffer

wolfstaffer

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/05/2019 - 22:45

Σήμερα μου το έκανε την ώρα που μιλούσα και η κλήση τερματίστηκε.. Τώρα έβγαλα την οθόνη και την ξαναέβαλα.. Επίσης ξέχασα να πω πως όταν ανοίγει έχει ένα θέμα με το σήμα.. Γράφει καμία υπηρεσία και μετά από λίγο συνδέετε.. Αλλιώς τι άλλο μπορεί να είναι;


Τελευταία επεξεργασία από: wolfstaffer, 20/05/2019 - 22:53


#4   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/05/2019 - 02:08

Ακούγεται και για μπαταρία πάντως. Τι γράφει στην υγεία μπαταρίας στην απόδοση κορυφής;

#5   wolfstaffer

wolfstaffer

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/05/2019 - 11:03

Σήμερα την ώρα που μιλούσα τερματίστηκε η κλήση, μου έβγαλε ένα μνμ υψηλή θερμοκρασία και έγραφε και καμία υπηρεσία στο σήμα..

#6   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 21/05/2019 - 19:56

Σήμερα την ώρα που μιλούσα τερματίστηκε η κλήση, μου έβγαλε ένα μνμ υψηλή θερμοκρασία και έγραφε και καμία υπηρεσία στο σήμα..

δυστυχως ο μάστορας που το εφτιαξε ,κάτι εχει κάνει λάθος...να το πας να το δει ,κριμα ειναι να εχεις δωσει λεφτα για επισκευη και να μην δουλευει...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες