Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εφαρμογή mp3 player


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 08:57

Ψάχνω εφαρμογή mp3 player απο το apple store για το iphone που να αποθηκεύει τα τραγούδια (mp3) σε δικό της file και όχι στην προεγκατεστημένη εφαρμογή μουσικής, ώστε να παρακάμψω εντελώς την διαδικασία μέσω itunes.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:03

Ψάχνω εφαρμογή mp3 player απο το apple store για το iphone που να αποθηκεύει τα τραγούδια (mp3) σε δικό της file και όχι στην προεγκατεστημένη εφαρμογή μουσικής, ώστε να παρακάμψω εντελώς την διαδικασία μέσω itunes.

Δεν γίνεται αυτό που λες, τουλάχιστον όχι χωρίς jb.



#3   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:05

Δεν γίνεται αυτό που λες, τουλάχιστον όχι χωρίς jb.

Π.χ. η εφαρμογή vlc που είναι στο apple store αποθηκευει αυτόνομα τα τραγούδια



#4   petros4

petros4

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:18

σε αυτό το σημείο έρχομαι να σας ενημερώσω οτι μέσω του browser Aloha μπορείς να κατεβάσεις μουσική και βίντεο από youtube τα οποια αποθηκεύονται στα files του browser!



#5   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:18

Π.χ. η εφαρμογή vlc που είναι στο apple store αποθηκευει αυτόνομα τα τραγούδια

Ναι, αλλά κι εκεί πρέπει να συνδεθείς μέσω itunes και να περάσεις τα τραγούδια που θέλεις στον vlc.

Γιατί λοιπόν να μην τα βάλεις στην native εφαρμογή που είναι απείρως καλύτερη;

Εκτός αν μιλάς για στριμάρισμα μουσικής που έχεις σε κάποια άλλη συσκευή, π.χ. σε δικτυακό δίσκο ή στο pc/mac



#6   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:26

Ναι, αλλά κι εκεί πρέπει να συνδεθείς μέσω itunes και να περάσεις τα τραγούδια που θέλεις στον vlc.

Γιατί λοιπόν να μην τα βάλεις στην native εφαρμογή που είναι απείρως καλύτερη;

Εκτός αν μιλάς για στριμάρισμα μουσικής που έχεις σε κάποια άλλη συσκευή, π.χ. σε δικτυακό δίσκο ή στο pc/mac

Σωστός όσο αφορά το vlc που θέλει όντως itunes. Υπάρχει όμως το Bolt που κάνει τα πάντα αυτόνομα και την αποθήκευση σε δικό του file browser. Κάτι τέτοιο ψάχνω με καλύτερο Player

Η λογική που δεν θέλω την native εφαρμογή είναι γιατί το κινητό το έχει η 14χρονη κόρη μου και προσπαθώ να κάνω εύκολη την διαδικασία του να περνάει ένα τραγούδι άμεσα σε μία εφαρμογή και να το ακούει


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 29/05/2019 - 10:31


#7   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 10:29

σε αυτό το σημείο έρχομαι να σας ενημερώσω οτι μέσω του browser Aloha μπορείς να κατεβάσεις μουσική και βίντεο από youtube τα οποια αποθηκεύονται στα files του browser!

Αυτήν την εφαρμογή δεν την ήξερα, θα την δοκιμάσω, αλλά δεν μου φαίνεται ότι είναι εύχρηστη για mp3 player. Σε ευχαριστώ



#8   petros4

petros4

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:15

Αυτήν την εφαρμογή δεν την ήξερα, θα την δοκιμάσω, αλλά δεν μου φαίνεται ότι είναι εύχρηστη για mp3 player. Σε ευχαριστώ

Δοκίμασε τη και Thank me later..



#9   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:24

Σωστός όσο αφορά το vlc που θέλει όντως itunes. Υπάρχει όμως το Bolt που κάνει τα πάντα αυτόνομα και την αποθήκευση σε δικό του file browser. Κάτι τέτοιο ψάχνω με καλύτερο Player

Η λογική που δεν θέλω την native εφαρμογή είναι γιατί το κινητό το έχει η 14χρονη κόρη μου και προσπαθώ να κάνω εύκολη την διαδικασία του να περνάει ένα τραγούδι άμεσα σε μία εφαρμογή και να το ακούει

Χωρίς να επιμένω, το να περάσεις τραγούδια μέσω iTunes είναι παιχνιδάκι, απλά drag anf drop



#10   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:24

Ψάχνοντας βρήκα μία εφαρμογή που έχει αυτά που ήθελα, είναι η FLAC Player + (δωρεάν) η οποία αποθηκευει εντελώς αυτόνομα τα τραγούδια και μπορείς να αλλάξεις όλες τις πληροφορίες που είναι περασμένες σε κάθε τραγούδι όπως τραγουδιστής, αλμπουμ, είδος κλπ, ώστε να τα κατηγοριοποιεί. Έχει όμορφο Player και δυνατότητες αλλαγής εμφάνισης. Για να μην έχει την μικρή μπάρα διαφήμισης η αγορά μέσα απο την εφαρμογή είναι στα 1,09 ευρώ.

Αυτή η εφαρμογή σε συνεργασία με μία που κατεβάζει και μετατρέπει σε μουσικό αρχείο (υπαρχουν πολλές τέτοιες) και μετά open in στην flac player.

Νομίζω ότι βρήκα την λύση


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 29/05/2019 - 11:28


#11   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:29

Χωρίς να επιμένω, το να περάσεις τραγούδια μέσω iTunes είναι παιχνιδάκι, απλά drag anf drop

Εγώ έτσι το κάνω, αλλά τα παιδιά θέλουν τα πάντα εύκολα, άρα προσπαθώ να βρω λυση χωρίς χρήση υπολογιστή και συγχρονισμού με itunes



#12   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:39

Εγώ έτσι το κάνω, αλλά τα παιδιά θέλουν τα πάντα εύκολα, άρα προσπαθώ να βρω λυση χωρίς χρήση υπολογιστή και συγχρονισμού με itunes

Όταν λες χωρίς χρήση υπολογιστή; Αυτό γίνεται μόνο αν στριμάρεις.

Αν θες δώσε περισσότερες πληροφορίες μήπως βρούμε κάποια λύση.

Έχεις "δικά σου" τραγούδια στον υπολογιστή και θέλεις να τα περάσεις στο iPhone;

Έχεις Apple Music;

Πάντως να ξέρεις ότι να στο iTunes επιλέξεις "χειροκίνητη διαχείριση μουσικής", δεν κάνει συγχρονισμό αλλά περνάς τα τραγούδια με copy - paste



#13   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 11:51

Όταν λες χωρίς χρήση υπολογιστή; Αυτό γίνεται μόνο αν στριμάρεις.

Αν θες δώσε περισσότερες πληροφορίες μήπως βρούμε κάποια λύση.

Έχεις "δικά σου" τραγούδια στον υπολογιστή και θέλεις να τα περάσεις στο iPhone;

Έχεις Apple Music;

Πάντως να ξέρεις ότι να στο iTunes επιλέξεις "χειροκίνητη διαχείριση μουσικής", δεν κάνει συγχρονισμό αλλά περνάς τα τραγούδια με copy - paste

Να σου δώσω να καταλάβεις.

Θέλω για την κόρη μου που της πήρα καινούργιο iphone να περνάει απευθείας μουσική στο κινητό της χωρίς χρήση υπολογιστή.

Αυτό μέχρι στιγμής με Android κινητό ήταν εύκολο.

Με το iphone υπάρχουν θέματα, αλλά τα έλυσα με την λύση που βρήκα πριν λίγο. Δηλαδή μία εφαρμογή που κατεβάζει βίντεο τραγούδια, τα μετατρέπει σε mp3 ή m4a (δηλαδή αρχεία ήχου) και τα περνάω μετά σε άλλη εφαρμογή (με open in) που είναι music player με αυτόνομο χώρο αποθήκευσης (χωρίς χρήση της native εφαρμογής μουσικής).

Έτσι χωρίς χρήση υπολογιστή κατέβασα βίντεο, μετέτρεψα σε ήχο και μετέφερα την μουσική σε εφαρμογή Music player και όλα αυτά κατεβάζοντας μόνο εφαρμογές με έγκριση απο την Apple μέσω Applestore.

Το πρόβλημα μου ήταν ότι δεν έβρισκα εφαρμογή mp3 player που να αποθηκεύει σε δικό του folder τα αρχεία.

Νομίζω τώρα να τα εξήγησα καλύτερα αυτά που ήθελα


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 29/05/2019 - 11:53


#14   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2019 - 12:02

Να σου δώσω να καταλάβεις.

Θέλω για την κόρη μου που της πήρα καινούργιο iphone να περνάει απευθείας μουσική στο κινητό της χωρίς χρήση υπολογιστή.

Αυτό μέχρι στιγμής με Android κινητό ήταν εύκολο.

Με το iphone υπάρχουν θέματα, αλλά τα έλυσα με την λύση που βρήκα πριν λίγο. Δηλαδή μία εφαρμογή που κατεβάζει βίντεο τραγούδια, τα μετατρέπει σε mp3 ή m4a (δηλαδή αρχεία ήχου) και τα περνάω μετά σε άλλη εφαρμογή (με open in) που είναι music player με αυτόνομο χώρο αποθήκευσης (χωρίς χρήση της native εφαρμογής μουσικής).

Έτσι χωρίς χρήση υπολογιστή κατέβασα βίντεο, μετέτρεψα σε ήχο και μετέφερα την μουσική σε εφαρμογή Music player και όλα αυτά κατεβάζοντας μόνο εφαρμογές με έγκριση απο την Apple μέσω Applestore.

Το πρόβλημα μου ήταν ότι δεν έβρισκα εφαρμογή mp3 player που να αποθηκεύει σε δικό του folder τα αρχεία.

Νομίζω τώρα να τα εξήγησα καλύτερα αυτά που ήθελα

Τώρα κατάλαβα. Αν θέλεις γράψε σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι



#15   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/05/2019 - 12:07

Τώρα κατάλαβα. Αν θέλεις γράψε σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι

Εφαρμογές που κατεβάζουν βίντεο και τα μετατρέπουν σε αρχεία ήχου είναι πολλές στο applestore, αυτό είναι εύκολο να βρεθεί, αυτό που έψαχνα είναι η εφαρμογή (Music player) που να αποθηκεύει σε δικό της folder την μουσική και να την παίζει, αυτή όπως είπα και παραπάνω που βρήκα πριν λίγο είναι η FLAC Player +


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 29/05/2019 - 12:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες