Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν μπορώ να συνδέσω το λαπτοπ με το hotspot δίκτυο του iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/06/2019 - 22:10

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του iphone SE και παρότι από άλλες συσκευές η σύνδεση στο hotspot του κινητού είναι εφικτή από το λαπτοπ δεν ειναι... Συγκεκριμένα οταν προσπαθω να συνδεθω απο το λαπτοπ μου βγάζει "ελεγχος απαιτησεων δικτύου" αναβοσβηνει η οθονη του κινητου και υστερα στο λαπτοπ μου πετάει το μήνυμα "δεν είναι δυνατή η συνδεση με αυτο το δικτυο".

 

Κάποια ιδεα για το τι φταίει; 

 

Ευχαριστω 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 24/06/2019 - 23:03

Γίνεται και με USB... δοκίμασέ το και αυτό... εκτός και αν δεν σε βολεύει.

#3   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/06/2019 - 23:48

Γίνεται και με USB... δοκίμασέ το και αυτό... εκτός και αν δεν σε βολεύει.

φιλε ευχαριστώ πολυ για την αμεση απάντηση σου αλλα δεν μου βγάζει κατι οταν το συνδέω ουτε μπορω να βρω την λίστα υπηρεσιων δικτυου που γραφει στο iphone μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω;



#4   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 24/06/2019 - 23:53

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τη «λίστα υπηρεσιών δικτύου». Και εγώ το SE έχω πληροφοριακά και μπορώ να κάνω hotspot οπουδήποτε κανονικά... και στο λαπτοπ που πλησιάζει 10ετια πλέον. Από τα λεγόμενά σου πάντως μου ακούγεται σαν να έχει θέμα το λαπτοπ. Του έχεις βάλει το iTunes?

Τελευταία επεξεργασία από: georgeavl3, 24/06/2019 - 23:55


#5   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/06/2019 - 00:00

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τη «λίστα υπηρεσιών δικτύου». Και εγώ το SE έχω πληροφοριακά και μπορώ να κάνω hotspot οπουδήποτε κανονικά... και στο λαπτοπ που πλησιάζει 10ετια πλέον. Από τα λεγόμενά σου πάντως μου ακούγεται σαν να έχει θέμα το λαπτοπ. Του έχεις βάλει το iTunes?

ναι υπαρχει κανονικα το itunes τη "λιστα υπηρεσιων δικτυου" το ιδιο το iphone το γραφει στις οδηγιες για αυτο στο ανεφερα. Ας το ξεχασουμε αυτο εσυ μεσω usb πως το συνδεεις απλα συνδεεις το τηλεφωνο και συνδεεται στο hotspot το λαπτοπ; δεν κανεις κάποια διαδικασια;



#6   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 25/06/2019 - 00:03

Ναι εγώ ανοίγω το hotspot από το μενού, τα δεδομένα, συνδέω τον υπολογιστή με το κινητό με το USB και παίζει κανονικά... και μέσω WiFi παίζει κανονικά εννοείται. Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στο iPhone μπας και στρώσει;

#7   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/06/2019 - 00:10

Ναι εγώ ανοίγω το hotspot από το μενού, τα δεδομένα, συνδέω τον υπολογιστή με το κινητό με το USB και παίζει κανονικά... και μέσω WiFi παίζει κανονικά εννοείται. Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στο iPhone μπας και στρώσει;

θα το δοκιμασω αν και δεν νομιζω να φταιει αυτο γιατι αλλες συσκευες συνδεονται κανονικα σε καθε περιπετωση ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και το ενδιαφερον



#8   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/06/2019 - 00:46

Ναι εγώ ανοίγω το hotspot από το μενού, τα δεδομένα, συνδέω τον υπολογιστή με το κινητό με το USB και παίζει κανονικά... και μέσω WiFi παίζει κανονικά εννοείται. Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στο iPhone μπας και στρώσει;

Μετά απο πολυ ψαξιμο καταφερα να συνδεθω μεσω bluetooth οποτε κατι ειναι και αυτο! θα το δουλευω ετσι






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες