Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone photos uploading / offline view


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/06/2019 - 22:27

Στο χ με το τελευταίο λειτουργικό, διαπιστώνω πλέον πως παρά το ότι έχω χώρο, η εφαρμογή photos ανεβάζει όλες τις φωτό κ βίντεο στο cloud. Μέχρι εδώ καλα.
Όταν όμως γυρνάω σε παλιότερα αρχεία πχ εβδομάδας , θα πρέπει να έχω σύνδεση για να τα δω. Δεν παραμένουν δηλαδή για offline view τοπικά ... αποτέλεσμα αφενός να έχω εξαντλήσει τα gb του προγράμματος, αφετέρου να μην μπορώ να δω λίγο παλιότερα μιας και δεν αποθηκεύονται τοπικά...
καμία ιδέα ΕΑΝ αυτο αντιμετωπιζέται? Γιαιτι εγω το βλεπω σαν πρόβλημα. Ποτέ μέχρι σήμερα δεν είχα τέτοιο θέμα.. είχα το cloud backup και τοπικά τραβούσα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/06/2019 - 02:27

Προφανώς έχεις επιλέξει στο cloud βελτιστοποίηση φωτό κ όχι λήψη κ διατήρηση στο αρχικό μέγεθος μια κ υπάρχει πιθανότατα πρόβλημα χωρητικότητας στο τηλέφωνο συνεπώς δρν χωράνε να αποθηκευτούν σε πλήρη ανάλυση κ είναι στο cloud ..πράξε τα δέοντα ...9cc3d019597d9b9bb339aad1cd9f6412.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/06/2019 - 10:00

Το πρόβλημα εινια ότι οι ρυθμίσεις που έχω εινια αυτές που δεν δικαιολογούν τέτοια συμπεριφορά

Συνημμένα αρχεία



#4   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/06/2019 - 23:42

Οπως φαίνεται και παραπάνω είανι οι ρυθμίσεις μου.

Μάλιστα, τις άλλαξα μόνο και μόνο ΜΠΑΣ και ξεκολλήσει σε optimise iphone storage, το έκανα reboot  και το ξαναέβαλα σε download and keep originals

ΤΙΠΟΤΑ!!

Το iPhone επιμένει παλιότερα βίντεο και φωτο να ΜΗΝ τα κρατάει..

Κάποιο reset ξέρω γω?? 

Πάντως, έκανα και εγκατάταση τελευταόιου λειτουργικού, αλλά άλλα κάνει και άλλα δείχνει ως ρύθμιση..






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες