Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιλογή κατάλληλου GPS app (Sygic;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 13:55

Καλησπέρα παιδιά,

έκανα αρκετή έρευνα στο φόρουμ, αλλά ακόμα χρειάζομαι την άποψή σας και τις γνώσεις σας, καθώς έχουν αλλάξει κάποια πράγματα. Από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσω ταξίδι με το αμάξι για διάφορες περιοχές της Ελλάδας. Εμπειρία στους δρόμους εκτός Αττικής δεν έχω, οπότε σίγουρα θα χρησιμοποιήσω και κάποιο GPS.

Ιδανικά θα έπαιρνα συσκευή GPS, αλλά αυτή τη στιγμή δε θέλω να διαθέσω το ανάλογο ποσό. Οπότε προσανατολίζομαι στο να αγοράσω κάποια εφαρμογή. Παλιότερα, σε android περιβάλλον χρησιμοποιούσα Sygic και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Αν καταλήξω εκεί τι από όλα τα πακέτα που βλέπω πρέπει να αγοράσω;

Από το Store+addons;

Από το eshop του Sygic που τρέχει και κάτι προσφορές; Και αν ναι, τι συμφέρει, το Ευρωπαικό μαζί με real time traffic;

Έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό; Οι συμβουλές σας θα βοηθήσουν πάρα πολύ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:08

Google Maps.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:24

Google Maps.

Το χρησιμοποιώ εντός Αττικής Νίκο, ομολογουμένως χωρίς ιδιαίτερα θέματα και έχω συνηθίσει τη λογική του. Το δίλημμα μου είναι για το αν αξίζουν πληρωτέες εφαρμογές όπως το Sygic. Παράδειγμα στο Sygic φαίνονται οι λωρίδες του δρόμου και όπως το θυμάμαι είναι λίγο πιο ακριβές στις οδηγίες. Υπάρχει περίπτωση να κλειδώνει πιο γρήγορα το σήμα;

 

ΠΙστεύεις θα με καλύψει το Google Maps για την υπόλοιπη Ελλάδα; Μπορώ να κατεβάσω όλο το χάρτη offline;

Ευχαριστώ όπως και να χει για τη συμβουλή!



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:28

Το έχω το Sygic και πολλές φορές πλέον το γυρνάω σε Google Maps.

 

Μπορείς να κατεβάσεις τμήμα του χάρτη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:39

Το έχω το Sygic και πολλές φορές πλέον το γυρνάω σε Google Maps.

 

Μπορείς να κατεβάσεις τμήμα του χάρτη.

Ευχαριστώ και πάλι Νίκο, θα ξεκινήσω με Google Maps λοιπόν. Σε πρώτη φάση μου γλίτωσες μερικά € :D



#6   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:47

Το έχω το Sygic και πολλές φορές πλέον το γυρνάω σε Google Maps.

Μπορείς να κατεβάσεις τμήμα του χάρτη.


1000+.

Το ίδιο και για μένα.

Το μόνο που μου λείπει από το Sygic είναι η φωνή της Δέσποινας. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2019 - 14:51

Κ το here wego είναι πολύ τίμιο, δωρεάν, κ κατεβάζεις κ έχεις offline όλη την Ελλάδα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 15:07

εχω πληρβμενο το sygic αλλα σαν πρωτη επιλογη χρησιμοποιω το here

πιο σιγουρη πλοηγηση παρα πολλα poi



#9   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 15:21

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Όλες έχουν ένα κοινό σημείο βλέπω. Παρότι έχετε αγοράσει το Sygic, έχει γίνει δεύτερη επιλογή.

Είχα δοκιμάσει λίγο εντός αττικής το here, το περιβάλλον πολύ ωραίο, αλλά ρε παιδιά, μόνο σε μένα φαινόταν ότι έλεγε πολύ νωρίς τις οδηγίες;

#10   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/07/2019 - 15:42

Για πλέον αξιόπιστη χρήση σε στυλ Navigon με αξιόπιστους χάρτες TomTom go έχει προσφορά και πληρώνεις αν θες με τον μήνα καθόλου 2€ ή με το εξάμηνο ή με το χρόνο. Έχει κάθε συνδρομή δωρεάν χρήση 1 εβδομάδας που το δοκιμάζεις και αν θες ακυρώνεις την συνδρομή.

Νομίζω είναι το πιο σοβαρό και αξιόπιστο σαν GPS.

Για πολλές πολλές πληροφορίες γύρω από τα μέρη που πας στην Ελλάδα Google map μονόδρομος.

Σε συγκεκριμενες πόλεις του εξωτερικού citymapper επίσης μονόδρομος.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#11   discovery96

discovery96

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 15:46

Εγω παλι εχω το Sygic  με τους παγκοσμιους χαρτες και την ειδοποιηση για την κινηση 

απο προσφορα τους, και ειμαι ευχαριστημενος και οι χαρτες ανανεωνονται σε τακτα διαστηματα.

επισης εχει μια λειτουργια που χρησιμοποιω αρκετα, δηλαδη συνδεεται μεσω μπλε δοντιου με

το στερεοφωνικο και αντι να ακουω τις οδηγιες απο το μεγαφωνο του κινητου τις ακουω μεσω

του στερεοφωνικου του αυτοκινητου καθως χαμηλωνει την μουσικη λεει τις οδηγιες και εν συνεχεια

επιστρεφει η μουσικη στην ενταση που την ακουγα.



#12   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 16:58

Για πλέον αξιόπιστη χρήση σε στυλ Navigon με αξιόπιστους χάρτες TomTom go έχει προσφορά και πληρώνεις αν θες με τον μήνα καθόλου 2€ ή με το εξάμηνο ή με το χρόνο. Έχει κάθε συνδρομή δωρεάν χρήση 1 εβδομάδας που το δοκιμάζεις και αν θες ακυρώνεις την συνδρομή.

Νομίζω είναι το πιο σοβαρό και αξιόπιστο σαν GPS.


Ευχαριστώ για την πληροφορία, ομολογουμένως δεν έχω καν δοκιμάσει το TomTom, όποτε θα ενεργοποιήσω το trial να το δω! Υπάρχει και απεριόριστο, ή λειτουργεί μόνο ως συνδρομητικό μοντέλο;

Εγω παλι εχω το Sygic με τους παγκοσμιους χαρτες και την ειδοποιηση για την κινηση
απο προσφορα τους, και ειμαι ευχαριστημενος και οι χαρτες ανανεωνονται σε τακτα διαστηματα.
επισης εχει μια λειτουργια που χρησιμοποιω αρκετα, δηλαδη συνδεεται μεσω μπλε δοντιου με
το στερεοφωνικο και αντι να ακουω τις οδηγιες απο το μεγαφωνο του κινητου τις ακουω μεσω
του στερεοφωνικου του αυτοκινητου καθως χαμηλωνει την μουσικη λεει τις οδηγιες και εν συνεχεια
επιστρεφει η μουσικη στην ενταση που την ακουγα.


Πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία και αυτή. Την αγορά την έκανες μέσω του eshop? Τώρα βλέπω έχει 10€ για Ευρώπη χωρίς το real traffic, 15€ για Ευρώπη με το real traffic και 20€ το παγκόσμιο με real traffic. Θεωρείς πως αξίζουν αυτές οι προσφορές;

#13   discovery96

discovery96

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 17:20

 Εγω οπως σου γραφω τα χρησιμοποιω ολα και ειμαι ΟΚ.

Η αγορες ολες εγιναν μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης.

Η αποφαση για αγορα του προγραμματος ειναι δικη σου.

Εγκαταστησε την Εφαρμογη και εκμεταλλευσου την εβδομαδα  Trial

που δινουν για να δεις τις δυνατοτητες του προγραμματος.



#14   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/07/2019 - 17:35

Ευχαριστώ για την πληροφορία, ομολογουμένως δεν έχω καν δοκιμάσει το TomTom, όποτε θα ενεργοποιήσω το trial να το δω! Υπάρχει και απεριόριστο, ή λειτουργεί μόνο ως συνδρομητικό μοντέλο;


Λειτουργεί μόνο σαν συνδρομητικό. Βάλε το 1 μήνα για διαδρομές επαρχιας με 2€ και βλέπεις αν το θες ή το πετάς.
Το καλοκαίρι Αύγουστο στις διακοπές δίνω το 2ευρω και πάω επαρχία Ελλάδα και εξωτερικό , νησιά κλπ αξιόπιστα και επαγγελματικά.
Στην Αθήνα καθημερινά για πήγαινε έλα χρησιμοποιω το Waze δωρεάν με πολύ καλές προβλέψεις κίνησης πιο άμεσα από τα αλλα app.

Όχι ότι όλα βέβαια δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Απλά κάποια δουλευουν λίγο καλύτερα σε συγκεκριμένα σημεία.



Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#15   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/07/2019 - 18:11

 Εγω οπως σου γραφω τα χρησιμοποιω ολα και ειμαι ΟΚ.

Η αγορες ολες εγιναν μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης.

Η αποφαση για αγορα του προγραμματος ειναι δικη σου.

Εγκαταστησε την Εφαρμογη και εκμεταλλευσου την εβδομαδα  Trial

που δινουν για να δεις τις δυνατοτητες του προγραμματος.

Δυστυχώς δεν έχω το trial, μιας και πρέπει να το είχα χρησιμοποιήσει αρκετό καιρό πριν, θα το δω όμως, ευχαριστώ!

 

 

Λειτουργεί μόνο σαν συνδρομητικό. Βάλε το 1 μήνα για διαδρομές επαρχιας με 2€ και βλέπεις αν το θες ή το πετάς.
Το καλοκαίρι Αύγουστο στις διακοπές δίνω το 2ευρω και πάω επαρχία Ελλάδα και εξωτερικό , νησιά κλπ αξιόπιστα και επαγγελματικά.
Στην Αθήνα καθημερινά για πήγαινε έλα χρησιμοποιω το Waze δωρεάν με πολύ καλές προβλέψεις κίνησης πιο άμεσα από τα αλλα app.

Όχι ότι όλα βέβαια δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Απλά κάποια δουλευουν λίγο καλύτερα σε συγκεκριμένα σημεία.



Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες, θα βάλω όντως και ένα μήνα το TomTom για δοκιμή.

Λέω ως πρωταρχικό να κρατήσω το Google Maps βέβαια, τα άλλα θα δοκιμαστούν σε δεύτερο χρόνο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες