Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch 3 vs 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/07/2019 - 17:33

Γεια σας ημουν κάτοχος του series 1 το οποίο το πούλησα πριν ένα χρόνο .Σκεφτομαι να πάρω το 3 η το 4 .Το 4 μου άρεσει αρκετά η οθονη του .Επισης επειδή δεν έχω καταλάβει το καρδιογράφημα έχει ξεκλειδώσει για την Ελλάδα ;Σε θάλασσα μπορούν να μπουν ;Επισης οι διάφορες για αυτούς που έχουν δουλέψει και τα 2 ρολογια είναι αρκετες ;Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να πάρω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/07/2019 - 17:54

Παρότι δεν το έχω αγοράσει, περιμένοντας το AW 5, μήπως έχει καλύτερη μπαταρία, από όσα έχω διαβάσει από τους κατόχους εδώ στο φόρουμ, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που θα σου πει να προτιμήσεις το 3 αντί του 4.

 

Το AW 4 κερδίζει το 3 σε όλα τα σημεία: μέγεθος, ποιότητα οθόνης, κεραμική πλάτη, ΗΚΓ που λειτουργεί και στην Ελλάδα εφόσον έχεις iPhone από 7 και πάνω (νομίζω, δεν είμαι σίγουρος).

 

Σε ότι αφορά την αδιαβροχοποίηση, πιστεύω ότι πρέπει να μπορεί μπαίνει στη θάλασσα, εφόσον δεν κάνεις βουτιές από βράχους, και μετά πολύ καλό πλύσιμο με νερό βρύσης για να φύγει το αλάτι.

 

Πιστεύω ότι το δίλημμα είναι AW4 τώρα ή να περιμένω και το 5 να δω τι περισσότερα μπορεί να προσφέρει. 

 

Το μόνο πράγμα που πάσχει κατά τη γνώμη μου και με αποτρέπει από την αγορά του, είναι η διάρκεια της μπαταρίας του. Εάν αυξήσουν την αυτονομία της μπαταρίας στο 5, θα είναι το τέλειο (για το 2020).

 

Για το 2021, βλέπουμε πάλι.



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2019 - 21:44

Γεια σας ημουν κάτοχος του series 1 το οποίο το πούλησα πριν ένα χρόνο .Σκεφτομαι να πάρω το 3 η το 4 .Το 4 μου άρεσει αρκετά η οθονη του .Επισης επειδή δεν έχω καταλάβει το καρδιογράφημα έχει ξεκλειδώσει για την Ελλάδα ;Σε θάλασσα μπορούν να μπουν ;Επισης οι διάφορες για αυτούς που έχουν δουλέψει και τα 2 ρολογια είναι αρκετες ;Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να πάρω .

Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να μην πας στο S4 τη δεδομένη στιγμή.

 

Αν και πλέον το καλύτερο είναι να κάνεις υπομονή 2-3 μήνες να πας απευθείας στο S5.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   Maria21

Maria21

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/07/2019 - 11:42

Καλησπερα! Προσφτα απεκτησα και εγω το watch 4 40mm και το συνιστω απολυτα!!! Ναι εχει πολυ κακη μπαταρια αλλα μπροστα σε ολα τα αλλα που εχει και προσφερει ειναι ασημαντο! Να ναι καλα υπαρχουν και οι φορτιστες! Οποτε μη το σκεφτεσαι πολυ!

#5   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2019 - 13:53

Καλησπερα! Προσφτα απεκτησα και εγω το watch 4 40mm και το συνιστω απολυτα!!! Ναι εχει πολυ κακη μπαταρια αλλα μπροστα σε ολα τα αλλα που εχει και προσφερει ειναι ασημαντο! Να ναι καλα υπαρχουν και οι φορτιστες! Οποτε μη το σκεφτεσαι πολυ!

πόσο σου βγάζει? πχ αν το φορέσεις το πρωί μετά από 12 ώρες πόσο θα έχει πέσει η μπαταρία?



#6   Maria21

Maria21

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/07/2019 - 14:08

Μα προπονησεις βγαζει 1 μερα !

#7   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2019 - 14:15

Μα προπονησεις βγαζει 1 μερα !

Χωρίς προπονήσεις, το S3 μου καταναλώνει σε ένα 12ωρο 45%-55%, πρακτικά μια μέρα δηλαδή και το έχω 1,5 χρόνο. 

 

Πιστεύω πάνω κάτω τα ίδια είναι.  



#8   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/07/2019 - 14:35

Το S3 βγάζει περίπου 2 μέρες με μια προπόνηση σε αυτές. Προσωπικά αν αποφάσιζα τώρα την αγορά ενός AW θα περίμενα δύο μήνες ώστε να παρουσιαστεί το S5 και είτε να προτιμήσω το πιο καινούργιο, είτε να το προηγούμενο S4 με μειωμένη τιμή. 



#9   Maria21

Maria21

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/07/2019 - 14:37

Παιδια ενταξει λογικο ειναι μη τρελαινομαστε και εγω θα ηθελα να κρατα αλλα δε μπορουμε να τα εχουμε κ ολα και με το 5 μη περιμενετε θαυματα σε αυτο! Εγω παντως ειμαι πληρως ικανοποιημενη με το watch μου με αυτη μονο τη εξαιρεση.

#10   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2019 - 14:41

Με 30-40 λεπτά προπόνηση την ημέρα και με μουσική αυτά τα λεπτά το φορτίζω κάθε δεύτερο βράδυ


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες