Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

IPhone X vs XS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/07/2019 - 17:41

Γειας σας μετά από 5 χρονια με το IPhone 6 σκέφτομαι να προβώ σε αναβάθμιση .Το IPhone X σε σχέση με το xs έχουν αρκετες διάφορες ;Ποιο έχει καλητερη μπαταρία το x η το Xs;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/07/2019 - 19:25

Καλύτερη μπαταρία έχει το X. Το είχα και πήγα στο Xs και είδα αρκετή διαφορά. Το xs είναι λίγο πιο βαρύ. Για καθημερινή χρήση δεν θα καταλάβεις διαφορά. Η κάμερες είναι πάνω κάτω ίδιες λίγο πιο γρήγορο σε κάποιες εφαρμογές το Xs. Μεγάλο πλεονέκτημα όμως η δεύτερη sim (esim) εάν έχει COSMOTE. Εγώ έβαλα σαν πρώτη γραμμή την Vodafone έκανα σύνδεση δεδομένων 10gb με 12€ σε Cosmote την έβαλα σαν esim καο σώθηκα.
Άλλες διάφορες δεν βρήκα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 15/07/2019 - 22:33

Καλύτερη μπαταρία έχει το X. Το είχα και πήγα στο Xs και είδα αρκετή διαφορά. Το xs είναι λίγο πιο βαρύ. Για καθημερινή χρήση δεν θα καταλάβεις διαφορά. Η κάμερες είναι πάνω κάτω ίδιες λίγο πιο γρήγορο σε κάποιες εφαρμογές το Xs. Μεγάλο πλεονέκτημα όμως η δεύτερη sim (esim) εάν έχει COSMOTE. Εγώ έβαλα σαν πρώτη γραμμή την Vodafone έκανα σύνδεση δεδομένων 10gb με 12€ σε Cosmote την έβαλα σαν esim καο σώθηκα.
Άλλες διάφορες δεν βρήκα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

η μόνη χρήση της esim θα ήταν μονο στο Apple Watch αλλά και εκεί υπάρχει θέμα το βρίσκεις μόνο από παραεισαγωγη και δεν υποστηρίζει να έχεις ίδιο νούμερο σε 2 συσκευές


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 16/07/2019 - 06:24

η μόνη χρήση της esim θα ήταν μονο στο Apple Watch αλλά και εκεί υπάρχει θέμα το βρίσκεις μόνο από παραεισαγωγη και δεν υποστηρίζει να έχεις ίδιο νούμερο σε 2 συσκευές


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λάθος. Εγώ έχω τα δεδομένα στη esim επειδή το πρώτο νούμερο είναι εταιρικό. Και με καλύπτει πλήρως


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 16/07/2019 - 07:59

Έχει καλύτερη κάμερα πιο πολύ στη διαχείριση του dynamic range. Λίγο καλύτερο επεξεργαστή και φυσικά την esim αν και δεν είναι χρήσιμη σε όλους. Αν τίθεται θέμα κόστους παρε το x


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#6   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 16/07/2019 - 08:48

Έχει καλύτερη κάμερα πιο πολύ στη διαχείριση του dynamic range. Λίγο καλύτερο επεξεργαστή και φυσικά την esim αν και δεν είναι χρήσιμη σε όλους. Αν τίθεται θέμα κόστους παρε το x


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

θεμα κόστους τίθεται γιατί υπάρχει μια διαφορά 200e plus .H esim είναι για αυτούς που έχουν 2 νούμερα .Δεν αφορά εμένα .Η μπαταρία είναι καλητερη του xs;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 16/07/2019 - 08:52

θεμα κόστους τίθεται γιατί υπάρχει μια διαφορά 200e plus .H esim είναι για αυτούς που έχουν 2 νούμερα .Δεν αφορά εμένα .Η μπαταρία είναι καλητερη του xs;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπαταρία καλύτερη έχει το X
Με δική μου χρήση το X είχε στις 23:00 15% - 20%
Το Xs στις 22:00 θέλει φόρτιση οπωσδήποτε. Αναγκάζομαι να το βάζω και στον φορτιστή του αυτοκινητου μέσα στην ημέρα για να είμαι σίγουρος οτι θα με βγάλει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 16/07/2019 - 08:54


#8   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 16/07/2019 - 08:55

Έχει καλύτερη κάμερα πιο πολύ στη διαχείριση του dynamic range. Λίγο καλύτερο επεξεργαστή και φυσικά την esim αν και δεν είναι χρήσιμη σε όλους. Αν τίθεται θέμα κόστους παρε το x


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

θεμα κόστους τίθεται γιατί υπάρχει μια διαφορά 200e plus .H esim είναι για αυτούς που έχουν 2 νούμερα .Δεν αφορά εμένα .Η μπαταρία είναι καλητερη του xs;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   hercoulis

hercoulis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/07/2019 - 23:57

Το Face ID στο Χ είναι πιο αργό στην απόκριση σε σχέση με το xs.

#10   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/07/2019 - 21:48

Πάρε το XS Max για να μην ψάχνεις για διάφορες μετά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/08/2019 - 08:50

Για μένα όποιος είναι να πάρει XS καλύτερα να περιμένει το επόμενο. Είναι απλά μια βελτίωση από το x στα σημεία τόσο όσο για να δικαιολογεί τη διαφορά κόστους αν έχεις 200 να κάθονται. Δεν αξίζει τόσο... Αφού μίλησαν για μπαταρία οι άλλοι να πω πως, για θέμα κάμερας, αν ασχολείσαι το xs έχει καλύτερη κάμερα γιατί κάνει επεξεργασία με software. αν πάρεις raw images δε θα βγαίνουν καλές. Από θέμα καθημερινής χρήσης τα χαρακτηριστικά και των δύο δεν δικαιολογούν τη διαφορά τιμής. Έχω μεταπηδήσει από την κούρσα των android που καλύτερα χαρακτηριστικά σε έκαναν να αναβαθμίζεις αλλά αυτό δεν είναι η apple

 

Για μένα Χ και κράτα το μερικά χρόνια παλι 3+. Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το θέμα της κάμερας πλέον η καινοτομία έχει περάσει στο software και όχι hardware τόσο. Ένα ωραίο παράδειγμα είναι το review που κάνει ο δημιουργός μιας εφαρμογής. Πιστεύω το ίδιο έχει να κάνει και με το faceid που λένε είναι πιο γρήγορο

 

https://blog.halide....ra-ddf9780d714c



#12   hercoulis

hercoulis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2019 - 19:50

Αυτή τη στιγμή οι τιμές στο Σκρουτζ μεταξύ του Χ και Χs στα 64gb είναι σχεδόν ίδιες.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες