Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποστολή 27'' iMac με DHL αεροπλάνο.


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 24/07/2019 - 18:39

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Έχω την εξής ερώτηση η οποία βλέπω ότι δεν έχει απαντηθεί πλήρως και γενικά οι απαντήσεις είναι από 3-4 χρόνια πριν. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω iMac 27" από Ολλανδία μιας και είναι πολύ φθηνότερος λόγω και της φοιτητικής έκπτωσης. Θα γυρίσω Ελλάδα και θέλω κάπως να τον μεταφέρω. Διάβασα ότι για να τον έχω μαζί μου στο αεροπλάνο είναι πολύ δυσκολο σαν χειραποσκευή, οπότε σκέφτομαι να τον στείλω μέσω DHL. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι η ασφάλεια παρέχεται μόνο στα δέματα, που αποστέλλονται με αεροπλάνο και όχι στα ground transportations της DHL. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να πληρώσω λίγο παραπάνω και να φτάσει πιο γρηγορα με το αεροπλάνο και κυρίως να έχω και την ασφάλεια πληρωμένη για παν ενδεχόμενο. Η κρίσιμη ερώτηση όμως είναι η εξής: Υπάρχει περίπτωση με το αεροπλάνο της DHL να πάθει κάποια ζημιά ο υπολογιστής; Πχ να τραβήξει υγρασία ή οτιδήποτε άλλο, γιατί σε κανονική πτήση τα δέματα πηγαίνουν στο κάτω μέρος του αεροπλάνου όπου η θερμοκρασία ειναι πολύ χαμηλή. Δεν ξέρω αν στα εμπορικά αεροπλάνα της DHL, τα δέματα τοποθετούνται σε ασφαλή χώρο με θερμοκρασία δωματίου. Όποιος φίλος έχει εμπειρία με αποστολή iMac από εξωτερικό σε Ελλάδα, παρακαλώ να δώσει τα φώτα του.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες