Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

6s ανακατασκευασμενο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/08/2019 - 22:43

έχω ένα 6S το οποίο θέλει σίγουρα αλλαγή μπαταρίας , θέλει επιδιόρθωση ο διακόπτης αθόρυβου και μου κάνει και κάτι νερά η θήρα του φορτιστή τελευταία , γίνετε να το πάω να δώσω και μερικά χρήματα και να πάρω κανένα άλλο ανακατασκευασμένο η μονόδρομος η επισκευή ? προφανώς σκέφτομαι να μην βγει όσο καινούριο + νιώθω ότι καλύπτει τις ανάγκες μου ακόμη αυτό το κινητό παρόλο που έχει παλιώσει

αυτό με το ανακατασκευασμένο το σκαφευτικά γιατί έχει και σημάδευα στην πλάτη από την χρήση χωρίς θήκη τα τελευταία 2 χρονιά και έτσι το άλλο θα είναι σαν καινούριο :P


ξέρω ότι ακούγεται παράλογο άλλα είμαι εμπνευσμένος από το σύστημα που όταν σου σπάσει η οθόνη τον πρώτο χρόνο εγγύηση , δίνεις μερίδιο χρημάτων και παίρνεις άλλο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 02/08/2019 - 00:30

Νομίζω πως αυτό ισχύει όταν είσαι στα πλαίσια της εγγύησης (χρονικά) αλλά δεν το καλύπτει λόγω δίκης σου υπαιτιότητας. Αν είμαι λάθος , ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει κάτι άλλο.


Sent from my iPad using Tapatalk

#3   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 03/08/2019 - 05:13

σε γερμανο-cosmote,εφ οσον η συσκευή ειπναι αγορασμένη απο Ελλαδα,δινεις 340 ευρω και παιρνεις ανακατασκευασμενη συσκευη με καινουρια μπαταρια,οθόνη και καλυμματα.
Δεν κερω φυσικα αν αξίζουν πλέον τα 340 μιας και με αυτή τη τιμή βρισκεις 8αρι μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση

#4   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/08/2019 - 11:50

δεν αξίζει αν είναι να δώσω το κινητό μου και 340 ευρώ , εγώ είχα στο μυαλό μου να δώσω κάτι όπως παράδειγμα 150 ευρώ , δηλαδή όσο θα μου κόστιζε μια αλλαγή οθόνης ,αντι δηλαδη να κατσουν να αλλάξουν οθόνη να σου δώσουν ένα άλλο η τέλος πάντων κάπως έτσι



#5   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 08/08/2019 - 12:19

δεν αξίζει αν είναι να δώσω το κινητό μου και 340 ευρώ , εγώ είχα στο μυαλό μου να δώσω κάτι όπως παράδειγμα 150 ευρώ , δηλαδή όσο θα μου κόστιζε μια αλλαγή οθόνης ,αντι δηλαδη να κατσουν να αλλάξουν οθόνη να σου δώσουν ένα άλλο η τέλος πάντων κάπως έτσι

όχι φίλε μου δεν ισχυει κατι τετοιο.γι αυτο επενδυσε τα χρηματα σου σε κατι πιο καινούριο

#6   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 08/08/2019 - 16:51

δεν αξίζει αν είναι να δώσω το κινητό μου και 340 ευρώ , εγώ είχα στο μυαλό μου να δώσω κάτι όπως παράδειγμα 150 ευρώ , δηλαδή όσο θα μου κόστιζε μια αλλαγή οθόνης ,αντι δηλαδη να κατσουν να αλλάξουν οθόνη να σου δώσουν ένα άλλο η τέλος πάντων κάπως έτσι


Φυσικά και δεν αξίζει εκτός από μπαταρία που λογικά θα παραδώσει πνεύμα κάποια στιγμή. Για οθόνη λες πολλά η μάλλον για μένα δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά. Στο 6s plus της γυναίκας την άλλαξα που είχε σπάσει στον Κωτσόβολο με 70€. Δεν είναι η αυθεντική αλλά μια χαρά του έκατσε. Εδώ οι ίδιοι οι επίσημοι μου έλεγαν δεν αξίζει να πάω σε αυτούς και να ψάξω κάτι φθηνότερο!


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#7   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2019 - 20:32

Αν σε ενδιαφερει φιλε η επισκευη επειδη ασχολουμε ασε μου ενα μηνυμα. Και εχω κ οθονη γνησια. Ανακατασκευασμενη. Που σημαινει ειχε ραγισμενο το κρυσταλλο εξω κ εχει γινει αλλγη με νεο κρυσταλο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες