Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με 6s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/08/2019 - 16:14

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια αν ξέρετε.

Πήρα για την γυναίκα ένα μεταχειρισμένο 6s κ της το έδωσα τώρα στο νησί που ήρθα να την βρω για διακοπές κ όταν βάλαμε την κάρτα sim κ πήγε να πάρει τηλέφωνο δεν άκουγε σχεδόν καθόλου τον άλλον.
Μπήκα στο νετ κ διάβασα πως πιάνει μάκα η σήτα κ βουλώνει. Έτσι λοιπόν το άνοιξα για να την καθαρίσω. Όταν πήγα να βάλω την οθόνη έκανα λάθος το ένα βύσμα κ προσπάθησα να το βάλω στην λάθος υποδοχή κ έβγαλε καπνό. Να σημειώσω πως το κινητό ήταν κλειστό αλλά χωρίς να έχω βγάλει μπαταρία.

Όταν το συναρμολογησα σωστά είδα πως δεν δουλεύει η οθόνη αλλά το touch δουλεύει μιας κ άκουγα τον ήχο που κάνει όταν πατάς τα νούμερα.

Νομίζοντας πως έκαψα την οθόνη πήρα μια άλλη, την έβαλα σήμερα αλλά πάλι τα ίδια. Άρα το πρόβλημα είναι η στην υποδοχή του βύσματος η στην πλακέτα.

Να σας πω πως που κ που ανάβει στιγμιαία η οθόνη κ σβήνει αμέσως.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό; Ξέρετε αν επιδιορθώνεται σε κάποιο σέρβις η δεν αξίζει;;;

Ευχαριστώ πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 13/08/2019 - 17:18

Θα μας τρελανεις .........τι μακα ρε ανθρωπε μου δεν ειναι βαλβιδες σε αυτοκινητο........



#3   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/08/2019 - 17:23

Κ όμως φίλε μου το άνοιξα, έβγαλα την σίτουλα του ακουστικού κ ήταν εντελώς φραγμένες οι τρυπουλες. Την έβαλα σε οινόπνευμα κ την ετριψα με μια παλιά οδοντόβουρτσα κ τώρα δουλεύει κανονικά. Ακούγεται καμπάνα όσο κουλό κ αν φαίνεται.

Τώρα όσο για την οθόνη δεν ξέρω τι έγινε κ μετά από 3 μέρες κ πάρα πολλές επανεκκινήσεις πριν λίγο άνοιξε κανονικά. Εντελώς κουφό. Ελπίζω να μην μου κάνει αλλά κόλπα κ να λειτουργήσει σωστά

Τελευταία επεξεργασία από: brasidas12, 13/08/2019 - 17:23


#4   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 13/08/2019 - 21:54

Δεν χρειαζόταν να ανοίξεις την οθόνη.Με μια παλιά οδοντόβουρτσα με λίγο οινοπνευμα ,θα ετριβες τη σιτα2-3 φορες και θα καθάριζε.Αφου δουλευει αστο οπως ειναι.

#5   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/08/2019 - 22:14

Δημιούργησες πρόβλημα στον οπίσθιο φωτισμό (backlight). Ειναι πολύ συχνό και γίνεται κυρίως στα 6s όταν δεν βγαίνει η μπαταρία κατά την αλλαγή οθόνης.

Τελευταία επεξεργασία από: Slacker, 14/08/2019 - 22:16


#6   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/08/2019 - 00:21

Δημιούργησες πρόβλημα στον οπίσθιο φωτισμό (backlight). Ειναι πολύ συχνό και γίνεται κυρίως στα 6s όταν δεν βγαίνει η μπαταρία κατά την αλλαγή οθόνης.


Γνωρίζεις αν επισκευάζεται φίλε μου κ φυσικά εάν συμφέρει; Που σπάνια το πιάνει κ ανοίγει μετά από επανεκκίνηση αλλά μετά από λίγο μαυρίλα. Όχι τίποτε άλλο αλλά το λυπάμαι να το στείλω στην ανακύκλωση

#7   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/08/2019 - 09:49

Γνωρίζεις αν επισκευάζεται φίλε μου κ φυσικά εάν συμφέρει; Που σπάνια το πιάνει κ ανοίγει μετά από επανεκκίνηση αλλά μετά από λίγο μαυρίλα. Όχι τίποτε άλλο αλλά το λυπάμαι να το στείλω στην ανακύκλωση


Μπορώ να το επισκευασω με χαμηλό κόστος. Στείλε μου pm.

#8   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/08/2019 - 10:09

Μπορώ να το επισκευασω με χαμηλό κόστος. Στείλε μου pm.


Έχεις pm




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες