Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6S Αλλαγή Motherboard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Vaggelakis

Vaggelakis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/08/2019 - 18:02

Καλησπέρα. Έχω εαν iPhone 6S και πριν απο μερικές μέρες εντελώς ξαφνικά έκλεισε και δεν ξανα άνοιξε ποτέ. Το πήγα σε κατάστημα και μου είπαν οτι χάλασε η motherboard. Θα ήθελα το την αντικαταστήσω. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο service και εαν γνωρίζει κάποιος πόσο θα παει περίπου ; Σας ευχαριστώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/08/2019 - 19:24

Τι ακριβώς κάνει η συσκευή; Τη βλέπει ο υπολογιστής; Τη βλέπει ο υπολογιστής σε recovery mode/dfu? Βγάζει κάποιο error κατά το restore? Ποιος έκανε τη διάγνωση και τι ακριβώς θα πει χαλασε; Κατά πάσα πιθανότητα η συσκευή σου επισκευαζεται ακόμα και το πρόβλημα να είναι στην πλακέτα.

#3   Vaggelakis

Vaggelakis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/08/2019 - 07:50

Τι ακριβώς κάνει η συσκευή; Τη βλέπει ο υπολογιστής; Τη βλέπει ο υπολογιστής σε recovery mode/dfu? Βγάζει κάποιο error κατά το restore? Ποιος έκανε τη διάγνωση και τι ακριβώς θα πει χαλασε; Κατά πάσα πιθανότητα η συσκευή σου επισκευαζεται ακόμα και το πρόβλημα να είναι στην πλακέτα.

Δεν ανοίγει η συσκευή, οπότε ούτε ο υπολογιστής μπορεί να την δεί, ουτέ recovery να κάνω. Ο τεχνικός μου είπε, αφου την είδε, οτι είναι η motherboard. Το θέμα είναι που να την παω για επισκευή ;



#4   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/08/2019 - 13:28

Δεν ανοίγει η συσκευή, οπότε ούτε ο υπολογιστής μπορεί να την δεί, ουτέ recovery να κάνω. Ο τεχνικός μου είπε, αφου την είδε, οτι είναι η motherboard. Το θέμα είναι που να την παω για επισκευή ;


Μπορώ να δω εγώ τη συσκευή.. Στείλε μου pm




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες