Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

xs,xsmax,xr ΥΓΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΠΟΡΙΑ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2019 - 14:32

χαχαχαχα δεν εχω θεμα εγω νικ,,
Μια χαρα ειναι το δικο μου.
Τουλαχιστον διαβαζω μια τεκμηριωμενη αποψη και κυριως χωρις καμμια δοση ειρωνιας, και ας χτενιζεις ακομη μια φορα την γλωσσα σου απο τις τοσες φορες.
Η αληθεια ειναι οτι μιλαμε για συσκευες, υλικα αναλωσιμα.
Απλα ηθελα μια απαντηση γιατι και ας μην το θελω προσωπικα, ειναι πολλοι που ασχολουνται και πουλανε συσκευες με βασικο προτερημα το 100% λογω οπως λενε καλης χρησης


Αυτό που λες όμως είναι και λίγο σοβαρό αν το σκεφτείς.. Φαντάζεσαι ο άλλος να μην αγοράζει τη συσκευή σου η να ζητάει καλύτερη τιμή επειδή (τυχαία και στο περίπου τελικά) έπεσε στο 97%;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 14:40

Αυτό που λες όμως είναι και λίγο σοβαρό αν το σκεφτείς.. Φαντάζεσαι ο άλλος να μην αγοράζει τη συσκευή σου η να ζητάει καλύτερη τιμή επειδή (τυχαία και στο περίπου τελικά) έπεσε στο 97%;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ελα μου ντε....

Για αυτο και ο φιλος μου ειπε να μπω στην διαδικασια να ποσταρω γιατι εχασε λιγο τη μπαλα με την πτωση 2% σε 15 μερες. 



#48   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 16:01

Έχει ξεφύγει η κατάσταση με το ποσοστό. Είτε για το θέμα της μεταπωλητικής αξίας που δέχεσαι το κάθε τσουτσεκι να σου λέει ότι «αφού το κινητό είναι στο 82% (το χειμώνα που πούλησα το 7αρι της κοπέλας μου) σε τι άριστη κατάσταση μου λες ότι είναι τότε???» Τι λες βρε λακαμα που δεν ξέρεις ούτε το control center να κατεβάζεις, προσέχω εγώ το κινητό σαν τα μάτια μου 2 χρόνια δεν έχει ούτε στιγμα και έρχεσαι να μου πεις «τι θα πει ότι είναι σε άριστη κατάσταση» , είτε (και συνεχίζω) γιατί οι ψυχαναγκαστικοι που το δουλεύουν τρελένονται και ωρύονται γιατί μέσα σε 5 μήνες έπεσε από το 100 στο 98. Τι θα κάνει ρε μεγάλε, μπαταρία είναι....


On iPad Air 2

#49   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/08/2019 - 16:31

Η μόνη λύση για να μην πέφτει μπαταρία είναι να μην βγάζετε από το κουτί συσκευασίας !!!!!!!

#50   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2019 - 16:57

Μεταχειρισμένο χωρίς φθορά μπαταρίας δεν υπάρχει...

Ίσως κάποιοι το έχουν στο κουτί του από όταν το πήραν ή κάποιοι άλλοι έχουν αλλάξει μπαταρία με καινούρια και το διαφημίζουν.

Όπως αντίστοιχα άλλοι σου λένε από την πρώτη μέρα με θήκη-τζαμάκι για να σε πείσουν οτι το προσέχουν.

Όλα αυτά είναι marketing...

 

Το πόσο σοβαρά είναι αυτά τα επιχειρήματα και κατά πόσο επηρεάζουν την αγοραπωλησία φαίνεται από την τιμή που συμφωνείται εν τέλη.


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 26/08/2019 - 16:58


#51   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 17:34

Η μόνη λύση για να μην πέφτει μπαταρία είναι να μην βγάζετε από το κουτί συσκευασίας !!!!!!!

Χαχαχαχα Η καλυτερη λυση φιλε!



#52   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 17:39

Μακαρι να υπηρχε αναβαθμιση ή τροπος να μην το εμφανιζε και απλα οταν η μπαταρια ηταν ετοιμη να κλαταρει να σου εβγαζε καποιο μηνυμα. 
Συμφωνω με ολους οτι μπαταρια ειναι και λογικο να φθαρει. 
Το οτι καποιοι το μοστραρουν οτι εχουν αριστο κινητο με 100 σε σχεση με αλλους που εχει πεσει το ποσοστο, ειπαμε ειναι οπως τοτε με τον επεξεργαστή του 6s.

Απλα, πια στο γνωστο site αγγελειων αν μπειτε, ειναι πολυ που με εντονα γραμματα λενε οτι ειναι αψογο με 100 και ουτε σκονη πανω του



#53   tassro

tassro

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2019 - 21:13

Καλά δε νομίζω να ειπώθηκε ότι ένα 100% στο health δεν είναι προτιμότερο από ή είναι ίσο με ένα 88%.
Προφανώς υποδηλώνει μια καλύτερη μεταχείριση στη μπαταρία- δεν είναι ότι βρέθηκε το μπαγκ στο health για να μην κουνιέται ο δείκτης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#54   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2019 - 21:22

Και όλα αυτά δεν θα είχαν κανένα νόημα αν είχαμε φθηνές μπαταρίες.. Όταν η τιμή μπαταρίας για τα καινούργια είναι στο θεό κοντά 100€ τι να λέμε τώρα..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#55   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/08/2019 - 21:33

Και όλα αυτά δεν θα είχαν κανένα νόημα αν είχαμε φθηνές μπαταρίες.. Όταν η τιμή μπαταρίας για τα καινούργια είναι στο θεό κοντά 100€ τι να λέμε τώρα..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

η τιμή είναι οντως υψηλή αλλα σου εξασφαλίζει οτι θα μπει αυθεντική μπαταριά απο εξειδικευμένο τεχνικό και οχι απο τεχνικό του youtube ,και επίσης σου εξασφαλίζει την αδιαβροχοποίηση και την 3μηνη εγγύηση.
Οποιος δεν θέλει κάτι απο τα παραπάνω απευθύνεται στον Μπαρμπα Μητσο και την βγάζει φθηνότερα και αν χαλασει και κάτι στην επισκευή δεν βαριέσαι....

#56   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2019 - 21:38

Συμφωνώ ότι τα πιο καινούργια θέλουν μια περιποίηση αλλά όταν μου έχεις 60-70 στο 6ρι πχ που δεν έχει καμία αδιαβροχοποιηση ποσο χάλια να σου βγει μια φθηνότερη; (Που βασικά δεν έχω βρει και όντως θέλει αλλαγή εκεί)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#57   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/08/2019 - 21:42

Συμφωνώ ότι τα πιο καινούργια θέλουν μια περιποίηση αλλά όταν μου έχεις 60-70 στο 6ρι πχ που δεν έχει καμία αδιαβροχοποιηση ποσο χάλια να σου βγει μια φθηνότερη; (Που βασικά δεν έχω βρει και όντως θέλει αλλαγή εκεί)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Μα κάνουμε κουβέντα για τα αναφερόμενα στον τίτλο.Απο το 6 και πίσω δεν αξίζει..Απο το 6s και με τα που εχει την ταινία αξίζει αν το έχεις σε καλή κατάσταση και όχι διαλυμένο

#58   tassro

tassro

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2019 - 22:28

Όταν η μπαταρία αξίζει πάνω από το 40% της παρούσας μεταπωλητικής αξίας του κινητού, δεν αξίζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#59   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/08/2019 - 05:42

Όταν η μπαταρία αξίζει πάνω από το 40% της παρούσας μεταπωλητικής αξίας του κινητού, δεν αξίζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστος!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες