Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 16/10/2019 - 17:36

Γιατί έτσι? Αφού 31/10 θα παραλάβουν αρκετά κομμάτια


Δεν ξέρω. Φαντάζομαι δεν θα φτάνουν για όλους.
Και κάπου διάβασα εδώ τουλάχιστον για δυο άτομα που έχουν παραγγείλει την ίδια ημέρα με εμένα και έχουν ημερομηνίες 31/10.

Στο μόνο που ελπίζω είναι ότι αρκετά άτομα έχουν ή θα έχουν κάνει ακυρώσεις και ισως “βολευτώ” και εγώ λίγο νωρίτερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2019 - 19:23

Παιδες κυνηγηστε το απο public περιστεριου., Το βρηκα εκει σημερα σε mid green και το τσιμπησα



#1113   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/10/2019 - 19:29

Το απόγευμα έβλεπα στο mediamarkt διαθεσιμότητα σε green pro max

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1114   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/10/2019 - 19:36

Και Μαρούσι το 11 pro πράσινο διαθέσιμο εντός μισής ώρας.



#1115   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/10/2019 - 19:47

Παιδες κυνηγηστε το απο public περιστεριου., Το βρηκα εκει σημερα σε mid green και το τσιμπησα

Καλορίζικο!



#1116   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2019 - 20:42

Καλορίζικο!

Όπως μου τα έλεγες! ευχαριστωω



#1117   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2019 - 21:44

Ειναι περίεργο γιατι ενώ η apple έλεγε οτι θα υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα στο midnight green, κυκλοφορούν κάποια κομμάτια διαθεσιμα



#1118   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/10/2019 - 21:49

Ειναι περίεργο γιατι ενώ η apple έλεγε οτι θα υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα στο midnight green, κυκλοφορούν κάποια κομμάτια διαθεσιμα

 

Το ρώτησα. Γιατί έκαναν παραγγελία πολύ περισσότερα πράσινα. 



#1119   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/10/2019 - 22:31

Άλλη μια μεγάλη ανάλυση απο το Anandtech.

 

Overall, performance on the iPhone 11s is excellent, as we've come to expect time and time again from Apple. With that said, however, I can’t really say that I notice too much of a difference to the iPhone XS in daily usage. So while the A13 delivers class leading performance, it's probably not going to be very compelling for users coming from last year's A12 devices; the bigger impact will be felt coming from older devices. Otherwise, with this much horsepower I feel like the user experience would benefit significantly more from an option to accelerate application and system animations, or rather even just turn them off completely, in order to really feel the proper snappiness of the hardware

95169.png

 

 

In the face of the relatively conservative changes of the Lightning cores (other than AMX), the new Thunder cores seem like an outright massive change for the A13 and a major divergence from Apple’s past efficiency core microarchitectures. In the face-off against a Cortex-A55 implementation such as on the Snapdragon 855, the new Thunder cores represent a 2.5-3x performance lead while at the same time using less than half the energy.

But the biggest surprises and largest performance increases were to be found in the A13's GPU. Where the new chip really shines and exceeds Apple’s own marketing claims is in the sustained performance and efficiency of the new GPU. Particularly the iPhone 11 Pro models were able to showcase much improved long-term performance results, all while keeping thermals in check. The short version of it is that Apple has been able to knock it out of the park, delivering performance increases that we hadn’t expected in what's essentially a mid-generation refresh on the chip manufacturing side of matters.

96171.png


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/10/2019 - 22:32

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1120   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/10/2019 - 08:37

Καλημέρα!

Καλοδούλευτα σε όσους έχουν παραλάβει. Εγώ είμαι στην τρίτη εβδομάδα αναμονής (22/09 παραγγελία) από deals365. Μετανιώνω βασικά, τόσο καιρό που περιμένω το έβρισκα είτε από amazon είτε πλέον από επίσημο αντιπρόσωπο (256GB Midnight Green).



#1121   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 17/10/2019 - 08:56

το έχεις ήδη πληρώσει ??? μην μου πεις .... 



#1122   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:11

Πολύ χάρηκα που λύθηκε το θέμα με τη RAM!

Μένει τώρα να δούμε feedback για τις γραντζουνιές, από κόσμο από το forum μας, που το εμπιστεύομαι πιο πολύ!

Αν και οι πιο πολλοί βλέπω, βάζουν screen protector με τη μία...

#1123   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:19

ναι κι εγώ με το που το πήρα έβαλα , όμως το έχω 10 μέρες χωρίς θήκη ( αναμένω από caudabe ) , κι δεν εχει κατι ακομα !! 



#1124   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:20

Δεν αμφιβάλλω για τις γρατζουνιές να πω την αλήθεια και εξηγούμαι αν παρατηρήσεις σε βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει όπου τσεκάρουν τις αντοχές της οθόνης πράγματι φέτος η οθόνη σπάει πιο δύσκολα σαφώς. Σαν υλικό για να μπορέσεις να το κανείς να σπάει πιο δύσκολα θ το κανείς πιο μαλακό. Αντιθέτως αν θες να μην γδέρνεται θα πρέπει να γίνει πιο σκληρό. Όποτε θα πρέπει να παίζει αυτό ρόλο κατά πρώτον. Κατά δεύτερον πιστεύω ότι ίσως έχει να κάνει και με την ολεοφοβικη επίστρωση που κάποιο θέμα ίσως υπάρχει γιατί πολλές από τις γρατζουνιές πχ στο δείγμα που είδα στο Λονδίνο δεν ήταν γρατζουνιές με την κλασική έννοια που τους δίνουμε. Πιο πολύ ως άχνα σήμαδια ήταν



#1125   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:30

το έχεις ήδη πληρώσει :huh: μην μου πεις .... 

Δυστυχώς.. Δεν υπήρχε η δυνατότητα αντικαταβολής, δεν ήταν διαθέσιμη για το προϊόν, ενώ το paypal είχε επιβάρυνση σχεδόν 50€.

Είχα διαβάσει θετικά σχόλια γενικότερα αλλά η παντελής έλλειψη για την εξέλιξη της παραγγελίας καθώς και η αντιμετώπιση από το τηλεφωνικό κέντρο (λες και 1350 φυτρώνουν σε δέντρο) με κάνουν να σκεφτώ πως δεν αξίζει η ταλαιπωρία συν αμερικάνικος φορτιστής συν 1 χρόνος εγγύησης.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες