Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δίλημμα...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   orin

orin

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/09/2019 - 23:38

Εχω μπει στον πειρασμο τωρα με την αφιξη των νεων iphone και ipad να ανανωσω τις συσκευες μου.
Για τηλεφωνο εχω το iphone 6s plus 64GB , το οποιο ειναι σε αριστη εξωτερικη κατασταση (θηκη και τζαμακι απο day 1) και με υγεια μπαταριας 97% αφου συμμετειχε στο προγραμμα αντικαταστασης μπαταριας και για ταμπλετ εχω το ipad 2 64GB που το χρησιμοποιω απροσκοπτα χωρις κολληματα και με μπαταρια που ξεπερνα την εβδομαδα για τη χρηση που του κανω.
Για το τηλεφωνο το διλημμα που εχω δεν ειναι και τοσο μεγαλο μιας και απο 6s plus πας σιγουρα μονο για το pro max αλλα για ποια χωρητικοτητα; Στο 64 αρι που εχω εδω και 4 χρονια ο διαθεσιμος χωρος ειναι 36GB , δεν ειμαι κανενας μανιακος με τη δωτογραφια και τα βιντεο αλλα σαν χαζομπαμπας θελω να εχω τις αναμνησεις μου σε οσο το δυνατον καλυτερη ποιοτητα γιατι ποιος ξερει αυριο που θα φτασει η τεχνολογια. Θα μου φτανουν τα 64GB και παλι ή θα μπω στη διαδικασια να σβηνω εφαρμογες κτλ. Εχω συνδρομη icloud 50GB οποτε εχω την καλυψη μου...
Και τωρα παμε στην καυτη πατατα...το ταμπλετ...η χρηση που του κανω ειναι για να σερφαρω στο ιντερνετ γιατι βαριεμαι να ανοιγω τον υπολογιστη , για παιχνιδια, για nova go , cosmote go , οταν ειμαι εκτος σπιτιου και για να βλεπουν οι μικροι και να τρωνε το φαι τους. Δεν ειμαι επαγγελματιας και το χρησιμοποιω μονο για διασκεδαση.
Αξιζει να παρω το ipad 7th gen που βγηκε προσφατα ή να κινηθω για το air που εχει και καλυτερο επεξεργαστη Α12 εναντι Α10;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες