Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Σοβαρό πρόβλημα στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:08

Το μόνο φόρουμ που συμβουλεύομαι για iphone, mac, aw κλπ. Αν τυχόν χαθεί θα αναγκαζόμαστε να κοιτάμε site του εξωτερικού. Είμαι πολλά χρόνια μέλος και το τσεκάρω κάθε μέρα έστω και αν δεν σχολιάζω πολύ. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:15

Όσο υπάρχουμε εμεις οι χρήστες, η δύναμη του Forum, πιστεύω και ελπίζω ότι δε θα σβήσει (Αρκεί βέβαια να πληρώνονται τα domains και οι servers!!!)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:31

Όσο υπάρχουμε εμεις οι χρήστες, η δύναμη του Forum, πιστεύω και ελπίζω ότι δε θα σβήσει (Αρκεί βέβαια να πληρώνονται τα domains και οι servers!!!)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην το λες φίλε kiriakosa. Και το MacLife ξαφνικά μπήκε μια μέρα στην διαδικασία αναβάθμισης και μετά από λίγες μέρες, μαύρο.

Οι χρήστες που ασχολούνται πραγματικά με την τεχνολογία, έχουν κάνει βόλτα όλα τα sites που έχουν ανοίξει όλα αυτά τα χρόνια.



#34   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 05/10/2019 - 11:50

Όσο υπάρχουμε εμεις οι χρήστες, η δύναμη του Forum, πιστεύω και ελπίζω ότι δε θα σβήσει (Αρκεί βέβαια να πληρώνονται τα domains και οι servers!!!)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου, δυστυχώς οι χρήστες μόνο δεν αρκούν. Διαφημίσεις δεν βλέπω, για τα έσοδα.



#35   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 05/10/2019 - 12:26

Μην το λες φίλε kiriakosa. Και το MacLife ξαφνικά μπήκε μια μέρα στην διαδικασία αναβάθμισης και μετά από λίγες μέρες, μαύρο.
Οι χρήστες που ασχολούνται πραγματικά με την τεχνολογία, έχουν κάνει βόλτα όλα τα sites που έχουν ανοίξει όλα αυτά τα χρόνια.


Χεχε από εκεί ξεκίνησα όταν πρώτο πήρα MacBook. Κ πολλοί από μας φαντάζομαι.

Ο Jim σίγουρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#36   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2019 - 14:01

Ίσως χρειάζεται και εμείς οι χρήστες να βοηθήσουμε πιο πρακτικά για την σωστή λειτουργία του φόρουμ.
Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ το φόρουμ καθημερινά για τεχνολογική πληροφόρηση θα ήμουν διατεθειμένος να βοηθήσω πρακτικά για αυτή την ενασχόληση μου σε λογικά πλαίσια (Χρονικά , οικονομικά κλπ).
Πιστεύω και άλλα μέλη το ίδιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#37   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/10/2019 - 14:46

Μην το λες φίλε kiriakosa. Και το MacLife ξαφνικά μπήκε μια μέρα στην διαδικασία αναβάθμισης και μετά από λίγες μέρες, μαύρο.
Οι χρήστες που ασχολούνται πραγματικά με την τεχνολογία, έχουν κάνει βόλτα όλα τα sites που έχουν ανοίξει όλα αυτά τα χρόνια.


Φίλε μου, δυστυχώς οι χρήστες μόνο δεν αρκούν. Διαφημίσεις δεν βλέπω, για τα έσοδα.


Δυστυχώς συμφωνώ και με τους δυο σας.


Sent from my iPad using Tapatalk

#38   NASA

NASA

    iPH Member

  • 330 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 14:48

Μήπως είναι κάποιο εξαιρετικά προσωπικό σοβαρό θέμα.
Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
Ότι και να ήταν απλά θα ενημερωνόσασταν εσείς οι mods.

#39   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 14:54

Αν δεν βγαίνει χρήμα λέτε να τους ενδιαφέρουμε εμείς; αχαχα

 

 

edit:

Είμαι μέλος εδώ 11 χρόνια, αυτό που συμβαίνει τώρα δεν θυμάμαι να έχει γίνει ξανά

Ας είναι καλά ο Νικόλας και ο Δημήτρης που προσπαθούν ...


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 05/10/2019 - 14:58

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#40   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 15:05

Εγω το μονο που εχω να παρατηρησω ειναι καποια περιεργα "επιθετικα" ποστ προς κακια apple τον τελευταιο χρονο εκ μερους επισημου iphonehellas (οχι οτι ειχε αδικο) ισως και λιγοτερο Απο κει και περα επειδη ειμαστε ενα πολυ μικρο χωριο οσο αφορα τα τεχνολογικα σαιτ στην Ελλαδα, θα δειξει το πως και γιατι.



#41   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2019 - 15:07

Το θέμα είναι ότι δεν έχει δώσει κανένας μια απάντηση και απλά εμείς λέμε διαφορά σενάρια ,μήπως όντως οι διαχειριστές τα παράτησαν και δεν ασχολούνται άλλο με το site ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#42   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 15:23

Ο σωστός Admin ενημερώνει τους Mods εάν έχει συμβεί το οτιδήποτε ώστε να αναλάβουν με περισσότερα ίσως δικαιώματα. Κάτι τέτοιο νομίζω είναι εφικτό απ' όσο γνωρίζω. Στον 21ο αιώνα ζούμε η επικοινωνία γίνεται με χίλιους δύο τρόπους. Εκτός και εάν συνέβει κάτι τόσο ξαφνικό, οπότε χτίζουμε εδώ θεωρείες.

Εάν τίθεται θέμα χρημάτων για την συντήρηση της σελίδας, θα μπορούσε κάπου να υπάρχει και το κουμπάκι για Donation ή με κάποιον τρόπο να μπει μια τυπική συνδομή το μήνα. Δεν ξέρω πως και εάν γίνεται κάτι τέτοιο. Δεν γνωρίζω καν πως στήνεται μια σελίδα. (Καλά στην δεύτερη περίπτωση θα έκοβαν λάσπη οι περισσότεροι).

Έστω το Donation όμως. Και όχι μόνο να υιοθετηθεί αυτό για τη σελίδα αλλά να έχει το δικαίωμα ο κάθε χρήστης να το βάζει στην υπογραφή του (Και όχι μετά τα 1000 σχόλια αλλά από το πρώτο κιόλας σχόλιο. Άλλο κουλό και αυτό). Υπάρχουν παιδιά που έχουν όρεξη να προσφέρουν. Και το κάνουν αφιλοκερδός. Γιατί να μην μπορεί κάποιος να επιβραβεύσει την προσπάθειά τους; Η γνώμη μου είναι ότι θα γίνονταν ακόμα καλύτεροι. Η χρηματική επιβράβευση είναι ένα πολύ μεγάλο κίνητρο και το τελικό αποτέλεσμα πάντοτε καλύτερο.

Οι διαφημίσεις τρώνε block πλέον. Αν και είδα στο Insomnia ότι έχουν εφαρμόσει μια καινούρια πατέντα που βλέπεις σταθερές διαφημίσεις μέσα στα θέματα, με κάτι μίξερ και κάτι τέτοια. Αυτά είναι γυφτιές.

Όσοι θέλουν ας το σκεφτούν αυτό που λέω. Το Donation στην Ελλάδα το κατακρίνουν θεωρώντας το ζητιανιά.

Για να γίνουμε καλύτεροι πρέπει και να βρούμε τρόπους να αλλάξουμε.



#43   tsironick

tsironick

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/10/2019 - 15:50

Εκτός από την κεντρική σελίδα του site που έχει να ανανεωθέι εδώ και μήνες, την ίδια εικόνα παρουσιάζει και το macuser.gr -που έχω την εντύπωση ότι ανήκει στους ίδιους ιδιοκτήτες. Εκεί έχει να ανέβει είδηση από τον Μάρτιο.



#44   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:19

Ο σωστός Admin ενημερώνει τους Mods εάν έχει συμβεί το οτιδήποτε ώστε να αναλάβουν με περισσότερα ίσως δικαιώματα. Κάτι τέτοιο νομίζω είναι εφικτό απ' όσο γνωρίζω. Στον 21ο αιώνα ζούμε η επικοινωνία γίνεται με χίλιους δύο τρόπους. Εκτός και εάν συνέβει κάτι τόσο ξαφνικό, οπότε χτίζουμε εδώ θεωρείες.

Εάν τίθεται θέμα χρημάτων για την συντήρηση της σελίδας, θα μπορούσε κάπου να υπάρχει και το κουμπάκι για Donation ή με κάποιον τρόπο να μπει μια τυπική συνδομή το μήνα. Δεν ξέρω πως και εάν γίνεται κάτι τέτοιο. Δεν γνωρίζω καν πως στήνεται μια σελίδα. (Καλά στην δεύτερη περίπτωση θα έκοβαν λάσπη οι περισσότεροι).

Έστω το Donation όμως. Και όχι μόνο να υιοθετηθεί αυτό για τη σελίδα αλλά να έχει το δικαίωμα ο κάθε χρήστης να το βάζει στην υπογραφή του (Και όχι μετά τα 1000 σχόλια αλλά από το πρώτο κιόλας σχόλιο. Άλλο κουλό και αυτό). Υπάρχουν παιδιά που έχουν όρεξη να προσφέρουν. Και το κάνουν αφιλοκερδός. Γιατί να μην μπορεί κάποιος να επιβραβεύσει την προσπάθειά τους; Η γνώμη μου είναι ότι θα γίνονταν ακόμα καλύτεροι. Η χρηματική επιβράβευση είναι ένα πολύ μεγάλο κίνητρο και το τελικό αποτέλεσμα πάντοτε καλύτερο.

Οι διαφημίσεις τρώνε block πλέον. Αν και είδα στο Insomnia ότι έχουν εφαρμόσει μια καινούρια πατέντα που βλέπεις σταθερές διαφημίσεις μέσα στα θέματα, με κάτι μίξερ και κάτι τέτοια. Αυτά είναι γυφτιές.

Όσοι θέλουν ας το σκεφτούν αυτό που λέω. Το Donation στην Ελλάδα το κατακρίνουν θεωρώντας το ζητιανιά.

Για να γίνουμε καλύτεροι πρέπει και να βρούμε τρόπους να αλλάξουμε.

 

Εχετε δικαιωμα υπογραφης απο την πρωτη μερα επιβεβαιωμενης εγγραφης

 

Οσο για το log in, εχω μπει με browser και με tapatalk, χωρις να εχω καποια αποσυνδεση

Θα το τσεκαρω παντως



#45   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:23

Εχετε δικαιωμα υπογραφης απο την πρωτη μερα επιβεβαιωμενης εγγραφης

 

Οσο για το log in, εχω μπει με browser και με tapatalk, χωρις να εχω καποια αποσυνδεση

Θα το τσεκαρω παντως

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εκτός και είμαι σε λάθος forum.

 

Συνημμένο αρχείο  Screen Shot 2019-10-05 at 17.20.57.png   49,63KB   66 λήψεις

 

Ισχύουν και οι αποσυνδέσεις. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα βέβαια τα πράγματα. Αλλά χθες κάποια στιγμή δεν παλευόταν.

Δεν μπορεί να κάνουμε λάθος τόσοι άνθρωποι ταυτόχρονα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες